bugün

soğuk havalarda taşaklarım ağrıyor.
"yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle. yol belli eğ başını usul usul yürü şimdi."
"küçük insanlar dengini, büyük insanlar kendini arar." - yunus emre
"sen ince bir çizgisin, geçersem hiç olmuyor."
kadınlar her ihtiyacını karşılayacak tek bir erkek ister,
erkekler ise tek ihtiyacını karşılayacak her kadını..
Çok şey gördüm, beni yüzüstü gömün.
“What is better? To be born good or to overcome your evil nature through great effort?”
ertelenen her seks elbet bir gün gerçekleşir.
Cehennemde yanan tüm bu kalplerin üzerine merhametin dökülsün.
Bazı insan ruhlarının denize kıyısı var sahiden. Onlarla konuşunca sanki bacakları denize nazır uzatıp huzur buluyorsun.

Cemal Süreya.
görsel
görsel
insan aklındakilerle gündüzleri yüreğindekiyle geceleri uğraşıyormuş.

Can Yücel.
kendi gelişiminizde ve yetişmesinde rol oynadığınız kişilerin gelişiminde mutlaka dürüstlüğü düstur edinin.

bu da benden sözlüğe hediye olsun.
Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael.
Yapmacık olup sevilmektense, kendim olup nefret edilmeyi tercih ederim.

Tom Robbins
Aklım koca bi' mezarlık
Gömülen gömülene, unutulan unutulana, kayıplara karışan karışana
Hatırladıklarım, unuttuklarımdan az
Geçmiş zaman karanlık, yarınlar beyaz..
Tanrı kadınları erkekleri evcilleştirmek için yarattı.

Voltaire
ilim bir nokta idi. Onu cahiller çoğalttı. Hz. Ali
Allah, bütün insanları mutlu olmaları için yaratmıştır; bedbaht oluyorlarsa kendi hataları yüzünden oluyorlar. / Epiktetos
Çiçekler, güneşten aldığı ışığı kendi bünyesinde yoğurur ve her çiçek kendine has bir renkle ortaya çıkar. Nasıl ki güneş bir iken, çiçeklerin rengi başka başkaysa; islamiyet de bir iken Müslümanlar başka başka. Çünkü her insanın beyin yapısı ve kültürü birbirinden farklı… Hekimoğlu ismail
At, sahibine göre kişner.

Miguel de Cervantes.
Başarı denen şey başarısızlıktan başarısızlığa koşarken hevesini kaybetmemektir.

Winston Churchill.
Eksik olmayın dedik fazla olmaya başladınız...
Hayırdır???
Fırtınadan korkuyorsun, sanki şu koskoca denizi yutacakmışsın gibi. Oysa seni boğmaya bir fıçı şu yeter. / Epiktetos
güncel Önemli Başlıklar