bugün

ramazanın ilk günü orucumuzu kul hakkı yiyerek açtık, elhamdülillah!

istanbul seçimi iptali.
Oysa bana gurur veren tek şey duygularımdır. Her şeyin kaynağı, bütün gücü ve kuvveti, bütün sevinçleri ve acıları veren kalptir. Benim bildiklerimi herkes bilir ama bu kalp yalnız benimdir. -Goethe
"Dün ile bugün kavga etmişler yarın ölmüş."
Sen bakma bu kadar hüzünlü şeyler yazdığıma, ben çok gülerim. Ve gülerken hiç kimse yalan olduğunu anlayamaz.

-Cemal Süreya
" Her şey vaktini bekler.
Ne Gül vaktinden önce açar,
Ne güneş vaktinden önce doğar.
Bekle, senin olan sana gelecektir."
"herkes o kadar değişti ki , etrafımda..."

ahmet hamdi tanpınar
görsel
Koyunlar ömrünü kurttan korkarak geçirir. Halbuki günün sonunda onu yiyen çobandır.

Thomas hobbes
"birisi sevmiyorsa başka birisi sevecektir. Her zaman başka birisi vardır.
Sizinle olmayı isteyen birisiyle birlikte olmak, sizinle olması gereken birisiyle olmaktan daha iyidir."

- Don Miguel Ruiz
Ders, sen öğrenene kadar devam eder.
Kişinin kalitesini kendisinin belirlemesi muazzam bir adalet.
görsel
görsel
Hiç hata yapmayan insan, hiçbir şey yapmayan insandır. Ve hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır.

- Yunus emre -
" kendinizi tanıdığınız kadar hürsünüz,tanımadığınız kadar mahkum.Kendini tanımak hürlüğe geçişte ilk adımı atmaktır.Dışarıdakileri hür mü sanıyorsunuz.Gaflet duvarları arasındaki esas mahkum onlardır."
Üzülebildiğim, acı çekebildiğim zamanları özlüyorum. Heyecanlanmayı, şaşırmayı da. Hissetmemek en kötüsüymüş.
Maybe you weren’t the one for me, but deep down I wanted you to be.
Güneş ki kavurur zamansız açan çiçekleri . Benim güneşimden sana fayda yok.
istediğin neyse onun için savaşacaksın.
"Bir kadını sırf güzelliği için sevmek mümkün mü? Bu bir heykeli sevmek gibi bir şey olmaz mı?"
Tolstoy..
görsel
"insanın derdi ne kadar büyükse gülüşü o kadar sıcak olurmuş, o dert güzelleştirirmiş yüreğini. öyle derler bizim buralarda." neşet ertaş. saygı ve rahmetle.
Ben senin,
sevgilin, eşin, baban, ağabeyin, arkadaşınım..
Biri bitse biri kalır. Seni hiç bırakmayacağım..

Cemal Süreya

güzel sözlerdir..
Madem istemediniz bir gemim olsun, kürekçilerim, ben de çıkarım yola basbayağı bir yolcu gibi.
Garip, ucube, ya da deli değilim. Sadece benim gerçekliğim, sizinkinden farklı. Alice-cheshire cat
Yarayla alay eder yaralanmamış olan.