bugün

Huzura ihtiyacım var. Beni rahatsız etmemeleri karşılığında bütün dünyayı bir kuruşa satarım.
7 asır önce, 7 beyaz güvercin bir dağın tepesine doğru süzülerek uçtular. Uçuşu izleyen 7 adamdan biri, “yedinci güvercinin kanadında siyah bir nokta gördüm” dedi. Bugün o vadideki insanlar, eskiden dağın karlı zirvesine doğru uçan yedi siyah güvercinden bahsediyorlar.

H. Cibran
bu hayatta kardeşine bile güvenmeyeceksin.

her gün bu sözün ne kadar doğru olduğunu bizzat tecrübe ediyorum.
Zaman her şeyin ilacıysa, fazlası
intihara girmez mi?
(bkz: başaracağız başaracağız başaracağız)
“Bir fikir ayrılığına rağmen karşındakine saygı duyabiliyorsan, insan olmuşsun demektir.”

- Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
Hak ettiği değeri görmeyen tek kişisin sen.
Hayat demek, ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları işte falanları filanları göreceğiz, birçok şeyin tadına bakacağız, sonra da ister istemez gidiyorum elvada şarkısını söyleyeceğiz.

Öyleyse gidenin de, kalanın da gönlü hoş olsun.
Sizin bir boktan anladığınız yok. Benim de.
Başladığımdan beri iyi birisi oldun bana.
sokak lambaları 07.04'te sönüyor, seni severken öğrendim.
görsel
Sanki her gün kaybettim hayatımı,
Kazanmayı isterken...
Sadece bir insan olduğunu unutma.
(Hominem te memento).
“işin tek acıklı tarafı şuydu ki insan bir tek hata yüzünden birçok kez bedel ödemek zorunda kalabiliyordu. Kader, insanlarla olan alışverişlerinde alacaklı defterini hiç kapatmıyordu.”

(bkz: The picture Of dorian gray)
(bkz: oscar wilde)
Yiğit sevdiğinden soğur
Sarılmayı sarılmayı.
Öyle sıcaktı ki hissettiğim düşleri,

Yalnızlığım kadar karanlık değildi belki,

Bir gece yıldızları yakaladım sanmıştım...

Ölüp ölüp dirildiğim anlar gibi,

ıslanmıştım yağmurlar altında,

Ama hepsi bir rüyaymış dünyaya uyandığımda,

Günlerin başlangıcında yaşamadığımı anladığında..
bir gün özgürlüğümü alıp geleceğim sana,
sakın ola beni unutma.
Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için, konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver.

Sokrates
Seninle savaşmayan birini yenemezsin.
Bu gecelik gecenin sözü olmasın ,sözleri olsun en azından benim için.

'Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Şems-i Tebrizi
Neşeli bir şeyler çal hayat ama ne olur benden değil.

can yücel.
El kızı bulunur, kardeş bulunmaz. Kardeş bulunur ana baba bulunmaz.
"tamam ananı babanı seçemezsin anladık amk dostoyevski'si, ama kayınpederini iyi seçip kaderini değiştirebilirsin. hadi şimdi siktir git"

bizzat babam.
aklanacak dünya.