bugün

düş sokağı sakinleri'nin üç adlı albümlerinde bir şarkı.

Gecenin rengi
Keyiflerimin bereketi
Uykumun bebek dilli
Erişilmez cenneti

Hiç kaçıramam
Geçmiyor duman
Bir nehir akar
Ayaklarımın altından

Meşaleler yaktım göğun bahçelerine
Ellerimi verdim uykucu meleklerine
Meyveler topladım perilerin tacından
Aşıkları kaçırdım yılların şarabından

Ay döner bana
Uykum koşar sana
Ağlarım ölür diye gece...kana

Gecenin rengi
Ellerimin keyifligi
Uykumun düşek tenli
Erişilmez cenneti

Hep kaçırırım
Ölmüyor zaman
Bir nehir akar
Ayaklarımın altından

Meşaleler bıraktım göğün eteklerine
Küllerimi verdim ağlayan gecelerine
Meyveler dağıttım perilerin duduğından
Şaraplari akıttım aşkların diyarından

Ay döner bana
Uykum koşar sana
Ağlarım ölür diye gece...kana
90'lı yıllarda m.ali erbilve cigdem tunc ikilisinin sundugu bir program ismi.
kimisine göre siyahtır. ama ahmed haşim'e göre beyaz. sadece geceleri çıkarmış dışarıya, sadece geceleri mutlu olurmuş.
düşsokağı sakinlerinin grup iken cıkardıkları 3 albumunden murat yılmazyıldırım şarkısı.efendim bu şarkı yatmadan once 5 kere dinlenmeli sonra tatlı bir uyku çekilmelidir.birebirdir bu iş için.bu etkiyi yaratan bir başka şarkı için (bkz: hüzün kovan kuşu)
dinleyeni rüzgarlar gibi uçuran yavuz çetin şarkısıdır.

"Bırak ruhun erişsin yıldızlara
Ait olduğu yere
Zincirlerini kır
Engel kalmasın önünde" dizeleri dinleyene çok acı ve farklı gelmektedir. neden derseniz, üstad zincirlerini kırıp önündeki engelleri kaldırmadan, ruhuyla beraber yıldızlara, ait olduğu yere erişmeden önce bunları söylemiştir. her dinlendiğinde kalpte bir burukluk bırakmaktadır adeta.
an itibari ile ilk canlı programını yayınlayan kanaltürk'ün yeni talk show programı. berrin şeker civilisimli bir bayanın sunduğu konukları olan beyazıt öztürkve yaşar gagayıfeci halde sıkmış ve beyazın programı tiye* almasını sağlamış gereksiz talk show.
sevgilinin karanlıkta size bakarak parıldayan gözlerinin rengidir.ağzında bir nazan öncel şarkısı yüze doğru söyler ve sesi de gecenin sesi oluverir.
(bkz: acinin rengi)
ebruli...
gecenin rengi isimli programın jeneriği olması istenen yavuz çetin şarkısı.
sololarıyla gitarı ve özelliklede blues severleri orgazma ulaştıracak olan yavuz çetin'in şahanelerinden sadece biridir.
hatta "Berrin'le gecenin rengi" dir. 17 haziran çarşamba günü konuğu giripin'dir. izlenesedir. *
şeker tadında düş sokağı sakinleri şarkısıdır. söz ve müzik murat yılmazyıldırım'a aittir.
parlament mavisidir.
(bkz: onuncu nesil silik)
görsel
çigdem tunç ile m.ali erbil sunardı yamulmuyorsam.
Böyle bir yazar vardı, baktım silik yemiş. Onun hatırası için dinleyelim bir kez.
keyiflerimin bereketi...