bugün

nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama, her seferinde tam uykuya dalacağım esnada sokaktan ''kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümdeeeee'' sesiyle geçen arabadır.

bir kere de es geçsin bu arabayı kullanan ibneler. her seferinde uykuya dalacağım anı yakalamayı, isteseler yapamazlar. bunun, tanrıdan bir mesaj içerdiğini düşünüyorum. mesajın içeriği de şu; ''sen misin gecenin ikisine kadar televizyon izleyip, babasını uyutmayan? alsana bu da kapak olsun. adam sabah işe gidecek, sen gitmiş ''defne ile her şey bambaşka'' nın tekrarını izliyorsun. müstahaktır sana.'' (bu laubali düşüncem için, bir günah daha yazıldı)

işte bu mesajın ardına, derin bir yumuşama içine girmem gerekir. ben, daha çok bir küfür etme krizi içine giriyorum. sonum güzel olacak vesselam.
sapanla vurulması vacip olan arabadır.
bütün hayatına elimden geldiğince ağır bir şekilde sövdüğüm şöfördür başta. işte ondan sonra başlığa konu olan araba gelir.*
büyük ihtimal manitasının evinin önünden geçiyordur.
bir gece beni otururken yakalamış ve akabinde üzmüş arabadır.

gecenin saat 2:00'ı,sözlükle uğraşmaktayım.sokaktan bir araba son ses ve hızlı bir biçimde geçiyor.ben ''hey allahım''diyerek susuyorum.2 dakika geçmiyor ki,aynı anda bir fren ve çarpma sesi.

hasiktir lan diyor ve laptopu bırakıp cama koşuyorum.gördüğüm manzara şöyle.

arabadan çıkmış 2 tane çocuk.biri de arabanın içinden diğer arkadaşını çıkarmaya çalışıyor,arabanın önü dağılmış.kısacası bir duvara geçirmişler.

aynı gümbürtüye benim gibi geceden kalan birileri çıkıyor,ambulansı arayıp haber veriyor.ambulans geliyor,götürüyor.

az önce biraz terbiyesiz bir eğlenme olsa da,eğleniyorlardı.şimdi ise 2 si polis arabasında,kafalarında binbir düşünce,arkadaşlarına ne oldu,diğeri ise ambulansla en yakındaki hastaneye götürülmeye çalışılıyor.

ertesi gün,arabanın cam parçaları ve plakası orada kalıyor,gördükçe üzülüyorsun.
kuştur o kuştur.

(bkz: doğan- kartal- şahin)
bu araba başka yer yokmuş gibi koskoca şehirde evinizin önünde durabilir. "tripcolic" denen ve çok afedersin kafa sikmeye birebir olan bu ergenyusun şarkısını açabilir. o yetmiyormuş gibi arabanın birden kapıları açılıp, içerisinden günlük hayatta suratına bakamayacağımız 4 tip çıkıp "aööölieorum ulaeeeeeeeeeeyn" diye bağırabilir.
yaşanmıştır.
"seyyar gazino" olarak tabir edilen arabadır.
markası muhtemelen şahin yada doğan olan, içinde 1 ila 6 arası kro bulunduran arabadır. siz 1 kadeh rakı içseniz polis çevirmesine denk gelirsiniz ama ben daha bu model angutların ceza yediğini görmedim.
babamın o cici küfürlerine maruz kalan insandır. canım ya.
bas gaza şöför bas gaza.
vitesi boşa alıp, üzerine oturtulup birlikte düet yapılması gereken zatı muhteremdir.
şarz dinamosu yetmediği için aküden yiyen arabadır. merak etmeyin 1-2 saat geçmeden araba stop eder. mal gibi kalır malaman ayıları.
ailesini ve bilhassa annesini sevmeyen insan müsveddesi.
Nedense günün birinde bir polisin onu yakalayıp iyi bir sopa çekeceğini düşünüyorum. Puanları düşesice arabadır.
"hayat size güzel amına koyayım" arabasıdır

ne var ki lan bunda özellikle sana sesleniyorum gece tayfası. yok vitese oturtacakmış yok sapanla vuracakmış falan. hiç mi içinizen gelmiyor lan arada bir şöyle sikerim geceyi sessizliği uyuyanları deyip gümbür gümbür dans etmek, kafa gelmiş kıvama, daha yakından bakayım şu parçalara demiyor musunuz? ama ev ahalisi uyuyor, komşular rahatsız olacak falan püf 5 dakika geçmeden biri damlayacak kesin. benim geliyor amk hem de sık sık ve bunu aman cici güzel insanların pembe uykuları bölünmesin diye değil mevzu çıkmasın diye bastırıyorum. e adamın kaçma imkanı var, kimse peşinden koşup nabıyon sen birader demez, arabada kıs şu müziği diye çemkiren bi çıkıntı da yok demek ki o da kafasını yaşıyor. kaçınılmaz birşey bu, müziği yakalamaya çalışın, zevk alın.
Cahilliğin göstergesidir.
bu günde yapan orospu çocuğu pkk lıdır. başkası yapmaz yapamaz o kadar alçalamaz...
Yatakta mışıl mışıl uyurken çok pis küfür ettiren arabadır.
Yahu amacın ne senin? Böyle yapınca tatmin mi oluyorsun eyy ruh hastası!
Bütün mahalle 7 sülalene sövüyor.
alışıldık bir gece geç saati görükle manzarası sunan araba. kanıksadık artık.