bugün

entry'ler (38)

ümit özat

yurdum insaninin got olmayi seven kesiminin bir temsilcisi,
sanki zamaninda cok buyuk bir futbolcuymus gibi televizyon ekranlarinda kendi reklamini yapan bir medya maymunu,
yerli veya yersiz karsisindaki herkeze alakasiz olarak "eyyam yapma" seklinde hitab eden, turkceyi daha dogru dugun kullanmaktan aciz yorumcu musfettesi,
ve galatasarayin real i elemesi ihtimalinde( ki boyle bir ihtimal mevcut) suan ekranlarda gevsek gevsek gulen suratinin alacagi sekli merak ettigim eski milli futbolcumuz.

4 nisan 2013 ten sonra sekizsaray olarak anılmak

'ulan bu galatasaraya ne yapsam da bok atsam ki yaaaa. adamlar çeyrek finale çıktı, real madridin rakibi amk bizim gibi pilzeni eleyip falan da değil, schalke yi elediler. dur en iyisi ben bir sözlüğe bir şeyler gireyim de en azından kendimi aldatayım.'
şeklindeki yaklaşım.

real madrid maçından umudu olan gs li

şampiyonlar liginde ve ligde emin adımlarla ilerleyen bir takımı çekememenin verdiği ruh halinin, sözlüğe atılmış bir başlık olarak yansıması halidir.

garsona kötü davranan insan

üç kuruş hesap ödedi diye götü kalkan ve para vermeden kimseye söz dinletememenin ezikliğini gariban garsondan çıkaran şahıstır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

adele-rolling in the deep.

sözlük yazarlarının itirafları

sevgili sözlük,
tam 4 senelik sevgilimden 2011 yılında ayrıldım. daha doğrusu o benden ayrıldı.
ayrılma sebebinin de benim ona karşı olan davranışlarım olduğunu, her kavgada çok yıprandığını, artık beni istemediğini söyledi ama gel zaman git zaman zaman, bazen ben bazen o ilk adımı atmak üzere, birbirimizle kontak kurduk. (e kolaymı lan öyle 4 senlik ilişkiyi bitirmek.) evlilik planları yaptığım bir insan olduğu ve benim için doğru insan olduğuna inandığım için bir buçuk sene boyunca hiç ondan vazgeçmedim. ilk sevgilisi bendim ve benden başka biriyle beraber olacağına ihtimal bile vermiyordum. artık gözümde nasıl büyüttüysem ondan daha iyi birini bu zamanda bulamayacağımı düşünüyordum.
yani benim kızım oydu.
fakat bu ayrılık sürecine de bir türlü anlam veremiyordum. beni bu kadar seven bir insan okul bittikten sonra nasıl olurdu da benden bu böyle vazgeçebilirdi? sonuçta beraberken 4 sene boyunca ne kavgalar yapmıştık şimdi mi aklına gelmişti amk bu kadar uygunsuz olduğumuz.
sonra bir gün telefonum çaldı, açtım lavuğun biri ben .... nın sevgilisiyim niye hala onla görüşüyorsun dedi?
hoppala...lan madem sevgilisisin bu kız ne diye bana sevgilim yok diyor da benimle görüşüyor, bak kardeşim emin misin sevgilisi olduğuna bi yanlışlık olmasın aynı kişiden mi bahsediyoruz şeklinde saçmalıyorum.
söyle lan dedim ne zamandır birliktesiniz?
2 senedir demez mi. lan dedim gevşek kızın benden ayrıldığı bir buçuk sene oldu nasıl 2 senedir senle beraber olur(tabii kızın beni aldatma ihtimali aklıma dahi gelmiyor. ee tabii o bir azize ya)
meğerse okul bittikten sonra bir 6 ay kadar beni boynuzlamış.
neyse telefonu kapadık ama ben halen daha inanmıyorum kızın sevgilisi olduğuna ta ki çocuğun profilindeki kucak kucağa resimleri görene kadar.
lan bir insan bu kadar mal olur mu ?
lavuk açmış telefon sana sevgilisiyim diyor allah belanızı versin de kapa işte telefonu. halen ne diye kızla ilgili pembe hayaller kuruyosun.
bir insana bu kadar güvenip kendimi böylesine kandırmak bu hayatta yaptığım en büyük mallıktır diyebilirim.
he tabi insanlara güvenmemem ve kimseyi gözümde büyütmemem konusunda bana ders olması kıssa dan çıkardığım hisse oldu.

django unchained

bir western filminin R&B şarkılarıyla harmanlanmasıyla yapılmış bir tarantino başyapıtı.

eski sevgilinin parfüm kokusunu duymak

eski sevgili hala unutulmamışsa anılar canlanır.

lost ta türk olması durumunda olabilecekler

adad raki balik yapilabilir.
imla

zina serbest olsun deyip tecavüzden rahatsız olmak

tecavüzcü mantığının daniskasıdır.
ben zinayı meşru olarak göstermiyorum veya doğrudur demiyorum ama 2 kişinin anlaşmalı yaptığı olaydır ve günahı kendilerinin boynunadır.
tecavüzle nasıl aynı kefeye koyarsınız aklım almıyor.
bir insanın ırzına namusuna göz dikmek ve o insanı kirletmek kadar aşağılık bir şey varmıdır bu dünyada acaba?

karısı ve kayınvalidesiyle grup seks yapan adam

yakın zamanda kızı öz annesi kız kardeşiyle de seks yapabilitesi olan muhteremdir.

volkan olsaydı gol yemeyeceğimiz gerçeği

gerçeği göremeyen tipik fenerli tespiti.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

bizden fazla bilmeyin.

trende ayağını karşı koltuğa koyan it oğlu it

tescillenmis bir orospu cocugudur.

trabzonspor

2010-2011 sezonu lig sampiyonu spor kulubudur.

galatasaray ın şl de yarı finale çıkma ihtimali

yari finali bilemem ama madridi eledigi taktirde kupayi alma olasiligi % 25 tir.

vatan hainlerinin başlıca özellikleri

demokrasi, özgürlük, insan hakları gibi söylemleri bu zamanlarda fazla kullanmaları.

azer bülbül

uc yildizli otelde olen bes yildizli adam.

irlanda nın trabzonspor u şampiyon ilan etmesi

siyaha siyah, beyaza beyaz demesi kadar basit bir hadisedir.
ne yazık ki bizim ülkemizde bu kadar dürüst davranacak kurumlar ve kişiler çok azdır.

sözlük yazarı olmak için gereken zeka seviyesi

okuma yazmayı öğrenebilecek kadar zeki olmak yeterlidir.