bugün

pek hayirli haberlerin gelmeyecegi bir durum olsa da, uykunun en guzel yerinde calan telefondur. hele hele sacma sapan bir seyse karsidaki icin pek guzel seyler dusunulmez.
bazen firmalar faksi gece icin ayarlayip birakiyolar, o faks makinesi de o faksi cekene kadar ugrasiyor. sonuc: arkasi cikartilmis bir telefon.
önce korkutan ama eğer yanlış numaraysa ana avrat düzülen telefondur.
lanet, lain bir durumdur.

gece 2'ye kadar Medeni Hukuk vizesine çalışmışsınızdır. tam 5 saat. Gözleriniz kan çanağı gibidir. Agresifsinizdir. Çoğu şeyi anlayamazsınız. Kısacası temyiz kudretinizi kaybetmiş haldesinizdir.* Üstünüzde gereksiz bir sinirlilik hali vardır. Zaten bütün gün okulda da yorulmuşsunuzdur ve okula gidebilmek için yaklaşık bir saatinizi yola ayırırsınız. Şans bu ya otobüste de yer yoktur, ayakta gidip gelmişsinizdir.

ineklersiniz, ineklersiniz ve ineklersiniz. Kahvelerin biri gider biri gelir. Enerji içecekleri içersiniz uyanık kalmak için. *
Efendim sonra yatarsınız. Kafanızı yastığa koyar koymaz uyumuşsunuzdur zaten. Rahat bir uyku çekeceğinizi düşünürsünüz. Ama gün boyunca peşinizi bırakmayan talihsizlikten ötürü telefonunuzu kapatmayı veya sessize almayı unutursunuz. Hem zaten birinin gece 4'te arayıp rahatsız etme ihtimali ne olabilir ki?

gece saat tam 03:55'te telefonunuz titrer. Duyarsınız. Melodiden önceki titremedir. Bir defa titrer ve kapanır. iplemez, uyumaya devam edersiniz. Saat tam 03:59'da zangır zangır bir Rammstein şarkısıyla uykunuzdan edilirsiniz. Sıçrayarak kalkarsınız. Aklınızda tek soru vardır aslında. "Ulan hangisi öldü acaba?" Çünkü sizi böyle bir saatte ancak çok kötü bir haber uykunuzdan edebilir. Telefonu elinize alınca bir numara görürsünüz. Heyecanla açarsınız telefonu.

+CJ ile mi görüşüyorum? (bayan sesi)
-Evet benim.
+Siz Emre'nin arkadaşısınız değil mi? Telefon numaranızı onun telefonundan bulduk. Son aramalarda adınız var.
-Tamam benim o uzatma. N'oldu Emreye, iyi mi?
+Yarın vizesi vardı değil mi?
-Ulan ne oldu anlatsana.
+Günaaaaaaydııııııınnnnn...(arkadan kahkahalar)

ve telefon kapanır.

ölür müsün öldürür müsün dilemması yaşanır birkaç saniye. Sonra öldürmeye karar verirsin zaten. Bi defa uyandın mı bir daha uyuyamazsın ya, öyle bir durumdur sizinkisi.

öyle lanet bir durumdur.
(bkz: hayırdır inşallah)
ilk önce korkutur sonra yanlış aradıysa kapatır uykuya dalarsın ve telefon tekrar çalar tekrar açtığında artık çıldırmıisındır. işte gecenin 4'ünde telefonun çalması böyle bişey...
"Ev arkadaşım intihar etti, evde tek başımayım ne yapacağımı bilmiyorum" dedirtebilecek bir konuşma türü olabilir.. Cevaben; "112 yi ara, ben arkadaşlaırmı arıyorum birazdan yanında olurlar, saat 5:50 deki ilk trenle atlayıp geliyorum..." ne geceydi o be!!!
4 sularında telefon çalar önemli heralde bu saatte aradığına göre diye düşünülür telefon açılır.

- efendim?
+ sennn. seeeenn o midye çalarken tezgahta telefonunu unutan kızsınnnn! bende sana telefonunu veren çocuğum. tanıdın mı?
- tanıdım saate baktın mı?
+ olsuunn ne var canım saatte? uyuma hahaha bıdı bıdı bıdıı( güldü demek ki verecek edaları)
- bisktirol kardeş.

angut kişinin yılmaması durumu göz önüne alınarak uyumadan önce telefon sessize alınmalıdır.
li illil ilil iililili

+ananskimm!

+aloo
-alo naber mümtaz bak ne dicem belki haftasonu piknik yaparız he?
+dörtte mi aklına geldi?
-uyandırmadım umarım.
+yok ya ne uyandırması sabahın köründe, karga bokunu yemeden, hoca allahü ekber demeden ne uyucam ben bu saatte di mi ne uyucam!
-he iyi o zaman kanka sevindim uyumadığına bende konuşçak birini arıyodum geliyom o zaman yarım saate.
+ananı yaa!
-tamam zile basmıcam zaten.
Hiç unutmam. Sene 2003, saat 4 civarı ev telefonu çalıyor. Evdeki herkes uyandı tabi. Koştuk, babam açtı telefonu. Köyden arıyorlardı. Annanem vefat etmiş. Haberini veriyorlardı. Babamın bunu anneme söylemesi pek kolay olmadı tabi. Düsünsene mışıl mışıl uyurken bir telefon ve annenin ölüm haberi geliyor. Sonrasında feryatlar, olaylar ve göşyaşları.
kaç yıl önceydi çok emin olmamakla beraber 4 diye biliyorum. dayım telefon ediyor saat 4.30 gibi önce babamı aramış telefonu kapalı olduğu için beni aramış. aha dedim kesin biri öldü ben açmam telefonu diye kardeşim açtı hasta bir akrabamız vardı o ölmüş sabah cenazesi geldi.

o saatte çalan telefon hayra alamet değildir.
bi ikinci öğretim öğrencisi için gayet normal karşılanması gereken durum.
kesin biri öldü amk'la kim aradığına bakılır.
analı avratlı haykırışlara vesile olan durum.