bugün

Hiç Böyle bir lüksüm olmadı.
anca evde yapıp içiyorum çorbayı, nabalım.
Pandemi sebebiyle mahrum kaldığımız eylem.
bir alkol sonrası eylemi. pandemi yüzünden uzak kaldık maalesef.
demin çaktım bi kelle paça, şimdi içmeye devam...
O koku size de geliyor mu ?
Bol sirke sarimsak kokusu ?
Ekmek yerken, az once sikilan limon kokusu. Corbaya atilan pul biber kokusu.

Yan dudaktan asagiya dusen salya tanesi.
Güzel bir işkembeci olursa neden olmasın.
Sadece Türkiye’de yaşanan olay. Evet.
Arkadaş ortamıyla beraber gidilince daha zevkli olur.
Aşırı özlediğim aktivite. insanın yorgunluğunu alır, karnını doyurur, kafasını açar. Candır can.

Favori çorbacım ayık... seni çok özledim.
Ne mekanda alkol içebiliyoruz ne çorbacıya gidebiliyoruz, kaldık öyle evlerde...

Hayır burda çorbacıların tam önünde de polis çevirme yapıyor, gidip zuladan da içemiyoruz...
yüksek promilli bir gecenin sonundaysa oldukça keyiflidir.
alkol sonrası çorbası hep mantıksız gelmiştir, bir de alkol sonrası kahvesi. alkolün bıraktığı tat neden bozulup üzerine çorba içilir veya kafa hafif iyi yapılabilmişse şayet neden kahve içip açmaya uğraşılır hiç anlamam şu iki mantığı. ha ortada hiçbir şey yokken de dümdüz çorba içmenin nesi var. sanırım IQ testi yaptırmalıyım.
ülkemin güzelliklerindendir, varsa kafa dengi 2-3 arkadaşınız çıkın gidin çorbacıya, için, sohbet ede ede gezersiniz, oh mis, özledim lan. hay başlığı açan arkadaş bu saatte arkadaşı arattıracan bana ya.
Yakın arkadaşının düğününde iki saat süren halayda zorla halay başının yerine geçip kravat sallayan halay başı olmanın ardından gelen on saat damadın anası babası kuzeni ebesi bilmem nesi faslında piste çıkanlarla alakan olmamasına rağmen damadın arkadaşı olduğun için her seferinde pistte zeybek oynamanın ardından düğün bitince garsonlar ile sandalyeleri toplarsın. Dışarıda bekleyen cemaati toplar, içmek istemeseler bile zorla çorba içmeye götürürsün ve saat 2 olmuştur. Bu cemaat genellikle gelin, damat, damat ya da gelin ile ortak arkadaşlarınız ve hala uykusuzluğa dayanabilecekse gelin damadın anne ve babalarıdır. Duruma göre bu listeye bir kutu bira bitirdiği için uykusuzluktan kafasını kaldıramayan ayyaşlar da eklenebilir. Yemek yendikten sonra herkes eve bırakılır. O çorbanın o zaman verdiği tat başka bir yerde bulunmaz. Üstelik limon sıkılmış mercimek çorbası ise. Ben düğünlere sadece zeybek oynayıp pasta yemek için giderim.
Ben gece çorbacıya gitsem yine mercimek içerim. 24 saat açık var bir tane yakında ama kalkıpta gidesim yok gidenlere afiyet olsun evet.