bugün

Uykusuzluk problemi bir çok dahide ve ünlü bilim insanların'da görülen genel problemdir. Tabii günümüzde bu problemin altında çevresel faktörler bulunuyor. iş stresi, Teknolojik aletler ile fazla vakit geçirme. Spor yapmamak. Başlıca sorunlarından.
Yapacaklarını gecenin sessizliğinde ve huzurunda yapmayı tercih edendir.
şayet kendi adıma Vakit geçiyorum.
Biziz onlar.

Aslında niyetimiz sözlükte yazmak değil biliyoruz bunu.
Biz yalnızız.
Tek yaşayıp tek öleceğiz belkide.
Neden şuan yanımızda bize sarılan bir eşimiz yok?
Ya da "baba korkuyorum" diye bize sığınan çocuğumuz?
Fazla büyük oldu hayaller, bir arkadaş ortamında gece muhabbeti neden yapmıyoruz?
Çünkü yalnız insanlarız.
Az uyuyan çok yaşayan insanlardır. Benim bu. Sabah ne olur ne olmaz diye saat kuruyorum. Ama alarmdan ònce ben kalkmis oluyorun. Bazı dönemlerde ağır bir şekilde uyuyakalabiliyorum direk dalıyorum bazen. Bu tip durumlar için alarm kurarım. Ciddi uyku problemim başlamıştı fakat duzeldi. Geceleri sadece birkac kez uyaniyorum o da normal bile sayilabilir. Şimdi az uyumamin sebebi prensip meselesi değil. Ortalama bir beş altı saat uyurum normalde fakat iş nedeniyle güne erken başlamam lazim bu yüzden az uyuyorum. Yoksa biz de biliyoruz günde yedi sekiz saat uyumayı. * şaka bir yana bence insanin az uykuya alismasi lazim. Gunde sekiz saat cok uzun bir sure uyku için. Omrun uçte biri uykuya verilmemeli diye dusunuyorum.
gece uyuyamayan insanların dahill olduğu grup.isteselerde olmaz.
Tamam geceyi uyuyarak geçirenler normal insanlar da uyumayanların hepsi mi sıkıntılı ? Değil işte.
Eğer ki birinin normal olup olmadığını anlamak istiyorsan geceyi nasıl geçirdiğine de bakacaksın ?
bunu sürekli yapıyorsa depresyona girme ihtimali yüksek insanlardır. güneş görmeyen insanlarda serotonin , depamin, oksitosin ve testesteron seviyeleri düşer. cinsel dürtüler ve mutluluk azalır.
online oyun oynama ihtimali yüksektir. ya da kapitalist dünyanın getirisi olan vardiyalı çalışma sisteminin içindedir.
sabah uyuyodurlar çünkü hiçbir insan uyumadan duramaz kendimden biliyorum.
Hücre yıkımı yaşayanlardır.kanser riski yüksektir.
mantıken sabah uyurlar, yada mantısız olarak vampir olabilirler.
basligi her okudugumda bu gecede yazmak zorunda miyim ? dedirten baslik
içiyordur, içiyoruz dimi gençlerrr
kardeşimin çok ateşi var sözlük, arada gidip ölçüyorum. yoksa senle bu saatte işim olmaz, biliyorsun.
gece resepsiyonisti olarak benim yaptığım iş şu anda, belli bir süreden sonra çekilmez hale gelmektedir, çünkü her insan gibi biyolojik bir ihtiyaç olarak az da olsa gece uyumanız lazımdır ama uyuyamazsınız, ilk başta koymaz pek ama belli bir süre sonra feleğiniz saşıyor, özellikle gündüz de uyuyamadığınız için.
genelde paranoya veya şizofreni sorunu olan kimselerdir.geceleri zehir olur yanından bir türlü gitmek bilmeyen olmayan sahışla aynı ortamı paylaştığı için .yani gündüz gene kalabalık ortamları uyumak için seçerler.gece uykuları haramdır.
gece yaptığı işle alakalı olarak uyumayan insanlardır.
vuruşabilir,çalışabilir vs.vs.
(bkz: puldüşü) * *
Uyumaktan ve uyanmaktan nefret eden insanlardır.

Bilim adamları bi tarafıza bi düğme falan kondursa diyorum. 6 saate ayarla bas düğmeye anında rüya alemi. 6 saat sonra zıpkın gibi ayaktasın.
sevgili aday kıstasıdır.
ben gündüz uyurken o gezecekse ne yapayım öyle adamı ben .
ikinciöğretim öğrencileri, öğrenci, işçi, memur gibi herhangi bir sıfatı olmayan bitki kılıklılar, uyku problemi çekenler, sınavı olanlar, gece çalışan bireyler...
vampirdir o vampir.
her şeyin sessizliğe gömüldüğü anda o dinginliğe hayran olan insandır... başını pencereden uzattığında kendini şehrin hükümdarı sanır...
bir türlü sevişemeyen insanlardır.
(bkz: sevişmeden uyumayalım) (bkz: sıla)
edit: vallaha tam başlığı okurken bu şarkıyı dinliyodum.*