1. 1.
  gece uyumayan insanlar gündüz uyuyan insanlardır. gece her türlü atraksiyona katılıp gündüz yuvasından çıkmayan türlerdir. ortam çocuklarıdır bir nevi.
  2 ... bucu
 2. 2.
  üniversitelerin ikinci öğretim bölümünde okuyan öğrencilerin okul bittikten bir kaç yıl sonra bile devam ettikleri eylem.
  3 -1 ... e fe
 3. 3.
  lakapları yarasadır bunların.
  1 ... no leaf clover
 4. 4.
  hayatı kaçırmamak adına az uyudukları için gece de yaşarlar.
  4 ... hanimaga
 5. 5.
  gece bekçiliği yapanlar, nöbetçi eczaneler gibi örneklerin verileceği başlıktır.
  1 ... nero claudius caesar augustus
 6. 6.
  yetiskin insandır, lakin yetiskinlere 5 bilemedin 6 saatlik bir uykunun yeterli oldugunu bilen ve bu farkindalikla hayatına geceleri de devam eden bilincli insandır! yaşayandır diyim ben sana!
  ... nobran ne ya
 7. 7.
  ya hastadır ya da sinirini bozmuştur biri. ikisi bir aradaysa zaten kötüdür çok.
  2 ... desiree
 8. 8.
  yatağa girene kadar her şey gayet normal seyreder. esnerler, gayet uykuları varmış gibi yorgundurlar. ancak yatağın içine girmeleriyle gözler faltaşı gibi açılır, bi o tarafa bi bu tarafa dönme seansı başlar... bari koyunları çitten atlatayım derler ama o koyunlar ya çite takılır yaralanır ya da sıraya girmeden hepsi birden atlarlar, hepten hesap kitap karışır ve uyku tümden kaçar... son hamle kalkıp bir sigara içiyim bari olur. sigara içerken yine çılgınlar gibi esnenir... yine uyku var sanılır ve yatağa girilir... ancak herşey başa döner...
  bu macera sabah telefonun alarmının çalmasına ve "ulan daha yeni uyudum ben" diyene kadar devam eder.
  3 ... jassmiana
 9. 9.
  hayatın her halini bütün güzelliğiyle görebilme şansına sahip, ertesi günü çok daha rahat ve huzurlu geçirecek insanlardır. hasta ya da uyumuş olmasına gerek yoktur, şahsen pazar sabahı 09:30'da uyandım ve hala çok güzel bir şeymiş gibi ayaktayım, uyuyamıyorum abi, yatakla halvet olmaktansa sözlüğü karıştırmak daha cazip geldi.

  tuşlara basamıycam çünkü anamlar uyuyo, ben bu insanları sana daha sonra anlatçam sözlük, kib seçose. *
  (bkz: şimdi aklıma gelmedi sonra yazarım)
  2 ... der meister
 10. 10.
  genelde ertesi gün çok önemli işleri olan ve erken kalkmak zorunda olan insanlardır. normal zamanda ise yattığı gibi uyurlar.
  2 ... taharetmuslugu