bugün

vücudu inanılmaz gevşeten ve hemen ardından uyunması gereken insanı sonsuz mutluluğa kavuşturan olaydır banyoyu yapan kişi için. ama genellikle komşular için veya banyonun yanında ki odada yatan ebeveyn veya ev arkadaşı için aynısı söylenemez. uyuyan kişiden genellikle küfür yenilir ama o öyle bir huzurdur ki yenen her küfüre bedeldir.
rüyasında gördüğü şeyler yüzünden de kaynaklanabilecek bir durum.
günün bütün yorgunluğunu atmanın en iyi yollarından biridir.
"surda sabaha ne kaldı canım" denilerek ertenilebilen bir olaydır da aynı zamanda.
üşenilecek ve sabaha bırakılacak hadisedir.
kamyonu deviren (bkz: kamyon devirmek) temizliğine düşkün er kişinin veya 12-01 halı saha maçından gelen er kişinin yapacağı eylemdir.
Cenabetlik sonrası yapilmasi farz olan eylem. Seks sonrası sıcak banyo, ne tatlı..
yanlıştır büyüklerimiz öyle söyler, banyo zamanlaması çok önemlidir, gece belki olabilir ancak gece yarısından sonra babaanneme göre yapılmamalıdır * gece yarısı banyo bela toplar derler. misal:

efendim bir gün yine herkes alemlere akıyorken ben evde pinekliyorum, banyo yapsam mı yapmasam mı diye düşünürken saate ilişiyor gözüm saat 00:02 hasiiktir zamanı geçti diye düşünüyorum ancak bir yandan da ,bir ses rahatsız ediyor geleneksel tarafımı, kalk ya kakl git banyo yap diyor kendine gelirsin diyor, öteki yandan da geleneksel tarafım babaannemin sesini kullanarak 'joker kuzuuuummm, gece bizim alem için değildir, gece öteki alem içinduuur' ses kulağımda çınlarken şerefsiz tarafıma yenik düşüyorum, havlu kese filan işte toplanıp dalıyorum banyoya, yarın okulda teke gibi kokmak istemiyorum diye sesli söylenerek, öteki alemden anlayış bekliyorum, elentiriğe bağlı şofbeni ayarlayıp banyo yapmaya başlıyorum, ilk kez su bu kadar sıcak ,hiç çıkasım gelmiyor ,şıp şıp suyla oynuyorum...

aniden su soğuyor, hemen ardından çat diye ışıklar sönüyor(evet elektirikler gitti) sik gibi kalma durumunu yaşıyorum, sabunlar içinde gece körü halimle havluya erişip sarılıyorum, üstüme montumu geçirip tabureyi kapıyorum, telefon ışığını kullanarak bu eylemleri gerçekleştiriyorum adeta harikalara yaratıyorum götüm üç buçuk atıyor inceden türkü çığırıyorum, kodumun şalteri kapı önünde olduğundan geriliyorum , otomatik ışık yanıverio kapıyı açar açmaz, şofbenin bu kadar ısınıpta götlük çıkarmadığı, hiç olmamamıştır zaten diye düşünüp ,tabureye tırmanıyorum ,karşı komşuda gecenin o saateinde zoru neyse çöp atası geliyor , kapısını açıp beni görünce taburenin üstünde parmak ucunda bir kez daha nefret ediyor benden, sessizce çöpünü bırakırken bir tıslama sesi çıkarıyor(ağlıyor mu gülüyor mu anlamıoyrum) kapıyı kapıyor, bende işimi bitirdiğiden kapıyı kapatmak üzere tabureden iniyorum, ağlayarak ışıkları yakıp, sabunlu sabunlu tv seyretmeye koyuluorum...

babaanneler hep haklı çıkarmış diye düşünüyorum, beladan uzak durmak istiyorsanız gece yarısı banyo yapmayın...
ödülü iyi bir uyku olan hadise.
zinhar günahtır.***
sabahlamayı imkansız hale getiren durum.
özellikle ramazanda daha gerekli olan hadise.
otuzbirini çekmiş ama cenabet oruç tutulmayacağını bilen bünyedir. ee tabiki oruçda tutar bu.
sahura kadar işimi* hallederim,sonra mis gibi duşumu alır orucumu tutarım diyen kişinin gerçekleştirdiği eylemdir.
Ailenin yanındaysan evlenme çağının geldiği düşünecekler. Arkadaşlarındaysan ne halt karıştırdığını merak edecekler. Ama senin niyetin sadece rahatlamaktır. Geceleri rahat uyumak için yapılası gerekendir.
acayip üşendiğim eylem.

eve yorgun argın gelirsin akşam, yemek yersin; sonra bi rehavet çöker üzerine, biraz dinleneyim de öyle yapayım banyoyu dersin. vakit geçer gider, saat olmuştur artık 1-2; düşünürsün acaba sabah erkenden yapabilir miyim bu banyoyu diye. aslında imkansızdır; hayatta kalkıp erkenden yapamayacağını bilirsin; ama düşünürsün yine de. sonra bi kararlılıkla -ayakların geri gitse de- girersin banyoya, sonra bi rahatlık... ardından iyi bir uyku.

mutlu son.
özel durumunuz yoksa sabaha ertelediğiniz banyodur. *
Uyanmak için iyi bi yöntemdir. Tabi üşenmezsen.
mayışıp hamur gibi olmanız imkan sağlayarak akabinde muhteşem bir uyku çekmenize yardımcı olur. gece yatan insan terleme gibi bir çok etken nedeniyle sabah gece yattığından daha kirli uyanır. bu kir mutusz bir sabaha uyanmanız demektir.
ne bu lan bilimsel makale gibi konuşuyorum. yıkanıp yatmak iyidir iyi.
harikadır. Yatağa hafiflemiş ve tertemiz bir şekilde girip, mis kokulu saçlarınızı koklayarak uyumanın hafifliği ve rahatlığı tartışılamazdır.
rahatlatıcıdır...sabahtan daha çok sevilir tarafımdan...
seks öncesi olması gerekendir.
bayansanız saç taramak, saç kurutmak, manikür, pedikür gibi özel uğraş gerektirici şeyler de eklenir bu duşa. 24 saat bana yetmiyor arkadaş.

bu arada 3 günlük hayat dedikleri cuma, cumartesi, pazar olsa gerek. *
vize ve final çalışmalarının vazgeçilmez eylemidir,
güneş ufuktan sırıttığı zaman artık bünye aşırı dozda kafeine bile karşı koyabildiği için soğuk bir duş alınır ve bünye dinç tutulur.
varlık içinde yokluk yaşamayı resmeden öğrenci garibanlığıdır gece banyo yapmak.
sinüziti olan biri için farzdır. birde saçları pek çoksa kuruması için sabaha kadar mühlet vermek en iyisidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar