bugün

kötü bir olaydır.

mantık hatası diye açtım olay çıktı.
Gazi Mimarlık 1. sınıf öğrencilerinin 1/10 kilise maketlerinin parçalanması olayıdır.

yıkımında görevli olan öğretim görevlisinin anlattıklarına göre maketler gece bilinmeyen kişilerce parçalanmamış. okul yönetimi güvenlik gereçeleri bahane ederek maketleri kaldırılmasını istemiş, bunun üzerine hocalar maketlerin atölyelere taşınmasını önermişler. bu da reddedilince, Maketlerin kısa sürede taşınmasının parçalanmadan mümkün olamayacağı yönetime bildirilmiş. "gerekiyorsa kırın" sözlerinin üzerine de başkaları yapmadan önce, yönetimin bahane uydurduğu düşünülerek öğrencilere bilgi verdikten sonra kendileri parçalamışlar.

yönetimin farazi bir sebep ortaya koyduğu gerekçesiyle bunu yapmak ve eğitim adına bunu yaptığını savunmak saçmalığın daniskası. ondan sonra karşımıza piyasa işi yapan kötü mimarlar neden çıkıyor diyoruz işte bu ekolden yetiştikleri için. haklıysan hakkını savunacaksın. zaten savunamıyorsan öğrencilere dünyanın maketini yaptırsan ne yaptırmasan ne.
almanyada camii var diye türk evlerini yakan ırkçı almanlara küfredenler bunları yapıyor ya bu ülke düzelmez yiğidim.
yöneticilerinin göt ve makam korkusundan dolayı üstünü türlü yalanlarla kapatmaya çalışacakları olaydır...

kısa bir not: sokayım sizin ileri demokrasinize..
(bkz: eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır)
rutin bir hadisedir. bu üniversitede bu işler güvenlik görevlileriyle birlikte olur. yönetime ve kendi zihniyetlerine ters bir durum varsa, idarenin kaşesi yoksa afişler, maketler yırtılır parçalanır. aksini söyleyebilecek delikanlı beri gelsin. sonra bu zatlar kendilerine neden faşist denildiğini düşünür durur.
almanyada camii var diye türk evlerini yakan ırkçı almanlara küfredenler bunları yapıyor ya bu ülke düzelmez yiğidim.

bu yorumda mantık hatası var sanki?

almanyada cami var diye türk evleri yakılıyor?
türkiyede kilise maketi parçalanıyor?

arkadaş bu iki olayı aynı düzeyde görüyor öylemi.

niye öldürdün?
kıçıma cimcik attı o da.
haa o zaman haketmiş.

yazıklar olsun size.
Parçalatacaksanız neden yaptırıyorsunuz o maketleri, kalkıp da fakülteden birisi yapmaz bunu. Lan orası mimarlık fakültesi hem neyin kafası bu kilise yaptılar diye dinden çıkmadılar, o öğrenciler kiliselere sizin baktığınız açıyla bakmıyor zaten. Bari verdikleri emeğe acısaydınız.
kiliseye girmeyle hristiyan olunmaz.Ancak başka bir dine ait esere saldırmayla dinden çıkılır.
(bkz: türkiye nin din devletine doğru gidişi)
buram buram provakasyon kokan olaydır.
lan bir iki dangalak yüzünden koca eğitim yuvasına neler diyorsunuz, asıl sizsiniz bir damla beyinden yoksun, aklı evvel...
"ben tanrıya senden daha iyi tapıyorum, en iyisi benim dinim" gibi bir düşünce var herhalde bu akılsızlarda. islam hoşgörü dini deyip böyle barbarlıklara imza atmak da ayrı bir tutarsızlık.
ege üniversitesi mescid istemiyorken demokratik, özgürlükçü, laik diye ayyuka çıkarılırken, gazi üniversitesinde maket parçalandığında akıllara durgunluk verir, faşist ve gerici olurlar.

komik misiniz acaba?
gayette güzel olmuş olan olaydır. ulan am hoşafı sen hayatının hangi döneminde kilise yapacaksında orada onun maketini tasarlıyorsun? neden milleti tahrik ediyorsun?
george carlin'in özetlediği olaydır.

+tanrıya inanıyor musun?
-hayır.
+güm bom çat...

+tanrıya inanıyor musun?
-evet.
+benim inandığım tanrıya inanıyor musun?
-hayır.
+güm bom çat...

olay bundan ibarettir.
başarılı bir operasyon gerçekleştiren öğrencileri, müslüman mahallesinde salyangoz sattırmadıkları için tebrik etmek gerekir.