bugün

Bana tulumdan daha iyi gelen gelen müzik aletidir. Hem daha fazla ses seçeneği var. iskoçlara tam yakışmış bence.
LPG çalgısı olabilir.
ing. pipes.
Beni bi acayip etkileyen çalgı. Şu gösteriyi başından sonuna kadar gözümü kırpmadan mest olarak izledim. ingilizleri günahım kadar sevmem halbuki.

https://youtu.be/oBYVmnMFMtA
harika, ilginç bir ses çıkaran çalgı.
robindon crusoe filminde robinson abimizin yerlilerin dikkatini çekmek için kullandığı müzik aleti. sesi beni benden alan nadir aletlerdendir. gayette güzel bir sesi var bence.
Sesi acayip hoşuma giden, piyanodan sonra en sevdiğim müzik aleti. içimde bir şeyleri uyandırıyor sanki kendimi çok değişik hissediyorum dinlerken.

Ve hayatta en çok çalmayı denemek istediğim şey bu, başka şehirde olsa giderim denemeye öyle çok istiyorum.
romanlar bazı oyun havalarına da bu adı veriyor.
sebebini bilmem.
Akranlarınıza enstrümanın varlığından haberdar gay-da gibi saçma bir espriye maruz kalabilirsiniz.
güzel sesli bir çalgı.
Atanamamış tulum.
bizim tulumun avrupa görmüşü.
azerbaycan türkçesinde "kaide, kural" anlamına gelmektedir.
Kaide sözü, deforme olarak kayda'ya dönüşmüştür.
iskoçlar, düğünlerde, resmi geçit törenlerinde ve milli bayramlar gibi aktivitelerde sürekli olarak kullanırlar. Gayda hem sürekli tiz ve pes sesler verdiği gibi, ağır tempoda ve hızlı tempoda melodiler çıkarılabilenbir çalgı olmakla kalmayıp sesi insanı başka bir dünyaya götürür.
Kendimi tutamadım. (bkz: iskender mayda)
Tulum ile karıştırmış bir kişiyi uyarma sebebi.
Model grubunun dağılmak istiyorum şarkısının giriş kısmı ile tanıdığım, etkileyici sesi bulunan müzik aleti. iskoçların geleneksel çalgısı olup tuluma benzemektedir.
bir iskoç çalgısı. havanın biriktirilmesi ve ardından serbest bırakılması şeklinde bir işleyişi vardır. tuluma benzer.
inanılmaz derece de mistik tınılar barındıran ve her dinlenildiğinde insana cesaret veren çalgı.
(bkz: hayda)
iskoçlar ile özdeşleşmiş olduğu halde amerikan filmlerinde öldürülen polisin cenazesinde mutlaka çalınan müzik aleti.
iskoçya ile bütünleşmiş enfes enstrüman.
memleketim geleneksel çalgısından * * tek farkı bizim tulumumuz tek kamış ile çalınır, onların gaydası birden fazla kamış ile.
eteksiz çalmayınız.
bir ömürlük misafir albümünden erkan oğur'dan dinlenendir.
[http://www.youtube.com/watch?v=lIOTflA2Myg ]