1. 1.
  yahudi ağacı olarak bilinen ağaç türü.büyük ve dikenlidir.
  peygamber efendimiz hz. muhammet (s.a.v.);
  "ünya nın sonunda yahudiler ile müslümanlar arasında büyük bir savaş olacağını, bu savaşi müslümanların kazanacağını ve dağların taşların ağaçların dile gelerek -arkamda yahudi var öldürün onu- diyeceğini, bir tek ağacın yahudileri ele vermeyeceğini, bu ağacında -şu an yahudilerin çöle ve israil e bol bol diktiği- garkad ağacı olduğunu buyurmuşlardır.
  3 ... fashiondesigner
 2. 2.
  Deccal, beraberinde yetmiş bin Yahudî olduğu halde, gelecek. Hepsi de süslü kılınç kuşanmış, yeşil şallı olacaklardır. Deccal, isa Aleyhisselâma bakınca, tuzun suda eridiği gibi eriyecek ve kaçmaya başlayacaktır. isa Aleyhisselâm da ona, 'Sana öyle bir darbem olacak ki, sen bundan kurtulamayacaksın' diyecek ve Lüdd'ün doğu kapısı yanında yetişip onu öldürecektir. Allah, Yahudîleri de hezimete uğratacaktır. Artık Allah'ın yarattığı yaratıklardan, arkasında bir Yahudinin saklanıp da Allah'ın konuşturmayacağı hiçbirşey kalmayacaktır. "Ey Allah'ın Müslüman kulu! Gel, onu öldür" demeyen ne bir taş, ne bir ağaç, ne bir duvar, ne de bir hayvan kalacaktır. Yalnız, "Garkad" denilen ağaç müstesna. Bu, onların ağaçlarındandır. Konuşmayacaktır.
  4 ... denizdeniz
 3. 3.
  allahın izniyle kıyamet öncesi yahudilerin arkasına saklanacakları ama gene allahın izniyle kurtulamayacakları ağaç. yeşil sevgisi sadece dolarda falan deyil ey iman edenler, kuranı kerimde bile var ağaçlar. ah güzel allahım sen ne merhametlisins.

  (bkz: johnny sins)
  -1 ... mahleran