1. 1.
  hint mitolojisinde hint kafalı tanrıdır.
  2 ... linka
 2. 2.
  ismini nick olarak kullandigim Hint tanrisi, findik faresini arac olarak kullanmasi da ayri bir ironidir. Yine de eski sevgilim Lakshmi yi tek gecerim!
  ... viva la raza
 3. 3.
  hint mitolojisinde fil kafalı, dört kollu, göbekli kadın tanrıdır.
  ... yesilsadesodasisesi
 4. 4.
  bir elinde küçük bir balta ve ayaklarının dibinde duran küçük bir fare ile resmedilir.
  ... hasmet ibriktaroglu
 5. 5.
  fil başlı olarak tasvir edilir.
  ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  Hinduizm'de en saygı duyulan tanrılardan biri.

  'Ga' Buddhi yani bilgiyi sembolize ederken 'Na' Vijnana yani hikmeti sembolize eder. Buradan da anlaşılabileceği gibi Ganeşa bilgi ve hikmetin üstadı, Tanrısı, aynı zamanda başlangıçların ve kategorilerin Rabbi, engellerin kaldırıcısı, Dharma'nın koruyucusu, Karma'nın ve kozmik hafızanın, bilgeliğin efendisi, iyi şansın Tanrısı'dır, meşhur Swastika işareti Ganeşa'nın işaretidir, Ganesha "Aum" dur.Karmanın efendisi olan Ganeşa kişinin yaşamında karşılaşacağı olayları kontrol edebilir, bu nedenle Hindular bütün özel isteklerini Ganeşa'ya iletebilirler.Tanrı Ganeşa sembolik olarak kişinin içinde keşfedilmeyi bekleyen Tanrısallık'tır.

  Detaylı bilgi için (tavsiye ederim gayet ilginç Bilgiler var)
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Ganeşa
  1 ... acayip bi insan profili
 7. 7.
  Hinduizmde çok önemli bir tanrıdır. Kendisi kabul etmeden hindu olamazsınız. Ayrıca hangi hindu tanrıya dua ederseniz edin ilk önce ganesha'nın adını om shreem ganapatayei namah diyerek anmak zorundasınızdır bu bir nevi hindu besmelesidir.
  ... kali maa
 8. 8.
  Fil başlı 4 kollu kofa göbekli korkunç hint tanrısı. Neden bilmiyorum ama özellikle küçükken sürekli korkmuşumdur bundan.
  ... isbara