bugün

bazen "malesef oyun bitti,yeteri kadar iyi bir performans sergileyemedin,üzgünüm ama sen beceriksizin tekisin,şimdi yaylan ve büyüyünce gel,hadi bakalım,yürü de ense traşını görelim" anlamına gelen oyun bitiriş cümlesi.
ilk aterimi aldiklari zamandi.
ilk oyunumsa super mario'ydu belki yuzlerce cocugunki gibi. televizyona baglanan ateri, kasetler. kollar en buyuk hazinemdi o zamanlar. surekli kavga cikardi evde "kim oynayacak?" diye. sonunda babam sira koydu, "bi saat ablan, bi saat sen." ilk sirada ben vardim hep, cunku ilk gelen hak kazanirdi. zaman zaman hileye bas vursam da hep ilk kosan ben olurdum, hazineye ilk ulasan... heyecanla altinlari toplar, mantar yer buyur, atesli cicegi yiyerek ates cikartirdim. sarmasiklari ezer, tunellerden gecer, mantar kafali cirkin yaratiklarin ve kaplumbagalarin kafasini ezerdim. tepeden tepeye atlarken ben de atlardim mario ile birlikte, eller bi o yanaaaa bi bu yanaaa. kafa oynamasa olmaz zaten. oyunun sonlarina dogru lavlarla dolu yere gelince genelde 1 saatim dolmus olur, yanimda bekleyen ablam sinirle elimden almaya calisirdi aterinin kolunu. o zamanlar ne gicikti, ne de bencildi.. hem gelinen yerin oneminden, hem ablamin sinirli hareketlerinden elim ayagina dolasir, son canlarimi da verirdim o koca canavar karsisinda.. ekranda beliren ve dirididiidiit dirirididiiit seklinde igrenc ve alayci muzikle birlikte hevesimi hunharca katleden, bir saatlik bir izdiraba gebe kalmama neden olan game over yazisi.. oyun biterdi, ve ben mahzun mahzun diger odada bir saatligine daha beklerdim.

sonunda ben de buyudum herkes gibi, yaslandim.. aterim kirildi, kasetlerim kim bilir nerede.. simdi playstation cikmis, acaba onda da oyunlarin sonunda game over yazar mi mariodaki gibi? ayni tadi verir mi simdilerin gorsellikte sinir tanimayan oyunlari artik dandik gorunen mariomuzun yaninda? bilmem, benim icin oyun bitti artik...
görsel
saw serisi' nin ilk filminin finalinde, jigsaw' ın söylediğidir.
(bkz: paran varsa land rover paran yoksa game over)
+naci evlendik inanabiliyomusun?
-evet game over.
(bkz: ömrün sonlanışı)
küçükken süper mario adlı ateri oyununu oynardım. ne zaman şu yere yakın ördeğe benzer şeye veya kaplumbağalara * hemen '' game over'' yazısı gelirdi bende hemen çıkıp uçak savaşlarını veya sumo güreşi oyununu oynardım.
türkçe kullanımında atari salonu çocukları tarafından isimleştirilmiş kelime. "game over", durum belirten bir önerme olmaktan çıkmış bir isim olmuştur. " hassktir, game over olduk anuna koyiim" şeklinde kullanımı yaygındır ve akabinde arkadaşa "şş para kaldımı len sende bi jeton daha alıım, yarın veririm" denir ve alınan o son jetonla "game over" demeye cürret eden,terbiyesiz atariden intikam alınır. ortamda otlanılabilecek potansiyelde insan olmaması yeni bir türün oluşumunu da beraberinde getirmiştir,"abi geçiyim mi?" diyen atari salonu varlıkları...
nintendo şirketinin ürettiği bilgisayar oyunlarını heavy metal şekline sokan bir proje grubu olup şu linkten kendilerine ve bir kaç mp3'lerine ulaşılabilir;

http://www.nintendometal.com/
bir oyun vardı.. önce silahlarım düştü, sonra yaralandım ve sağlığımı yitirdim.. tüm can larım yandı sonraa.. (bkz: anonim)
90 li yillarin sonunda son baskisini yapan game show dergisinin son baskisinda aldigi isim.
m.m. : kızım sevgilinden mi ayrıldın?
iks kişi: ya maksat muhabbet hiç sorma..terketti beni..The end yani...
m.m. : Seninki the and olmamış, game over olmuş.

bu konuşmadan yaklaşık 2 ay sonra sevgilim tarafından terkedildim.
(bkz: gülme komşuna gelir başına)
zıçtığının resmidir..diğer bir anlamı da sen git baban gelsin dir
kaybetmeyi kabullenemeyen insanların nefret ettiği söz.