bugün

bir yanda üç senedir izlediğimiz çok iyi senaryosu ve efektleriyle kalitesini belli eden, ak yürüyenler ile heyecanlandıran, eddard stark ile dürüstlüğü öğreten, dothrakçayı hepimize sevdiren ve tahtta oturan tipini s.ktiğimin sarı kafasıyla orospu çocukluğunu öğreten "game of thrones"

diğer yanda, çok konuşulmayan viking tarihini muhteşem efekt ve oyunculuklar ile seyirciye sunan, valhallaya şükrettiren, milletin karısına kızına yan gözle bakmamayı öğütleyen ve ingilizlerin bir dönem savaşmaktan bihaber olduğunu gözler önüne seren bir history channel belgeseli "vikings"

hangisi daha iyidir bilinmez ama kesin olan şey her ikisinin de çok kaliteli yapımlar olduğu umarım 9 10 sezon bokunu çıkarmadan tadında bırakılırlar ve her zaman birer efsane olarak kalırlar.
Biri gerçekçidir öbürü fantazi. hepsinin yeri ayrı, severek izliyoruz.
birinde emilia clarke vardır diğerini bilmiyorum.
game of thrones olay örgüsü inanılmaz yavaş ilerleyen bir dizi olarak görüyorum. efekt falan eyvallah da gerçekten bir dexter olsun insan hani biraz daha olay örgüsünün güzel gelişmesini bekliyorum.
vikings daha gerçekçi olması nedeniyle tarihe meraklı kişilerce daha çok beğenilecek yapım. Game of thrones fantastik severlere hitap eder. Benim tercihim vikingstir.
şu an için game of thrones in önde olduğu yakın zaman da vikings in öne geçeceği karşılaştırmadır. game of thrones de olaylar daha yavaş geçer, ama efektleri daha iyidir. vikings ise daha gerçekçi ve hızlı bir olay örgüsüne sahiptir. her ikisinin de oyuncu kadrosu çok iyi olmasına rağmen vikings in kadrosu daha iyidir.bu sezon yavaş ilerleyen game of thrones son bölümüyle öne çıkmaya başlayan vikings e ben varken sana söz düşmez demiştir ama vikings bunun altında kalmaz.
gereksiz versustur. game of thrones dark fantasydir.

vikings based on a true storydir.

ikisininde yeri çok farklıdır.
görsel
tabiki game of thrones.
Versus game of thrones alır tabiki, gerçekci ve tarihi özellikle vikinglere yatkınsanız vikings iyi gider.
ikisi de benim bebeklerim gibi ama game of thrones alır. sebep; karakter çeşitliği , aksiyon sahneleri , emek , kurgu.

-- spoiler --
Jon snow un sevgilisinin öldüğü bölüm = vikings 2.sezon

Bütün sezonu floki hain mi yoksa değil mi diye öğrenmek için bekliyorsunuz. öğrendiğiniz andaki etkiyi adamlar game of thrones da 1 bölümde veriyolar.
-- spoiler --
vikings de iyidir. severek izleriz ama sürükleyicilik, karakterlerin ve hikayenin zenginliği açısından game of thrones başkadır. zaten kulvarları farklı.
Ragnar reis alir.
Vikings silker. Game of sırf silkiş.
game of thrones'un çok daha büyük bütçeli olmasından dolayı alacağıdır. zira vikings bir belgesel kanalı dizisidir ve haliyle çok büyük prodüksiyonlar dökülmemesi gayet mantıklıdır. ayrıca jenerik müziği bakımından yenişemeyecek iki dizidir. ikisinin jenerik müziği de birbirinden güzel be.
Tabi ki game of thrones.
Hbo vs history?
History mi, güldürmeyin gece gece.
tartışmasız game of thrones alır.
vikings çat çat vurur.
vikings babayi alir.
ikisi de kendi kulvarında gayet keyifle izlenir.
Vikings her şekilde alır. Çok daha gerçekçi ve Ragnar reise sahipler.
Bunu hiç sormadınız var sayıcam.
ilki ortamını kurgularken ortaçağ avrupası fonundan yararlanan fantastik edebiyat uyarlaması, diğeri ise tarihi olaylarla ortaçağ efsanelerini harmanlayarak kurgulanmış bir dizidir. ikisi de kalburüstü kaliteli yapımlardır. velhasıl, seyirci kendi zevkine hangi konsept daha çok uyuyorsa muhtemelen ondan daha çok keyif alacaktır. ikisi de denenmeli velhasıl.
Ragnar hepsini alir asagi.