bugün

enteresan bir üniversitedir...

eğitim kalitesi tartışılabilir** ancak eğitim anlayışı açısından türkiye'nin en farklı üniversitesidir.

vermiş olduğu akademik eğitim bir yana sosyal ve kültürel açıdan öğrencilerini gerçekten çok iyi yetiştiştirdiği yadsınamaz bir gerçektir. buna paralel olarak buram buram fransa kokan kampüsü, burnu bir karış havada olan öğrenciler ve öğretim üyelerinden geçilmez.

ha bu arada, boğazın en güzel yerine konuşlanmış kampüsüne giriş çıkışların bir hayli sıkı olduşu ve üniversite bünyesi dahilinde olmayan kimsenin kampüse alınmaması da bu üniversitenin ne kadar içine kapanık bir camia* olduğunun küçük bir kanıtıdır.
hayallerin universitesi...
hala bir fotograf karesinden lkb ye bakmaktadir kendisi. 5 yil oncesinden kalma bir kare.
canli canli da gormektedir o daha da acidir.
pis kokan, kaba fransız hatunların cirit attıgı okul... 3 günde tiğsindim yeminle.
edit: okuyan varsa beri gelsin. hiç arkadasım yok la. *
çok gerekli 2. edit: alttaki entrye cevap gibi olmaz heralde. benim entry üstte yahu. olmaz olmaz. midesiz erkekler pek severler pis kokan taş fransızları. ıyyy. bugun birinin kokusundan kusuyordum yahu! her yanı taş olsa ne yazar...
kucucuk bir okul. burada okuyan ogrenciler nerede ders gorurlar anlamam. kucuk iste lan.
dışardan bakabilen için küçücük görünür sevgili okulum. yerin altından bile asansör yapmıslar be! karsı tarafa geç bi bak ey genç! sahilde olan kısmın iki katı kadar bir yer de yolun öteki tarafındadır... ilgililere...
edit: swh yi unutmayalım.
liseden hallice bir ilim irfan yuvası.
çok fazla şey beklememek lazım.
(bkz: prof dr georghe hagi) * *
her her yerden fırlayan yemek sıralarıyla, anlamsız güvenlik önlemlerile, nerdeyse lise mantığıyla yönetilmesiyle, gayet tabi manzarasıyla, ama her şeyiyle gayet de güzel olan üniversite.
son olarak, manzarasına kurban olduğum, yemekhanesini öpüp de başıma koyduğumdur.

ayrıca fransızca'nın o tüm dağınık ve karışık gramer konularının tamamını ocak ayına kadar bitireceklerini söyleyip, daha fransızca sayı saymayı bilmeyen gariplerin şoka uğramasına sebep olandır
devlet üniversitesi olduğunu öğrendikten sonra galatasaray spor kulübü ile ne tür bir ilişkisi olduğunu anlayamadığım üniversite.

eksiciler için dip not: galatasaray taraftarıyım.
galatasaray spor kulübü ile bir bağlantısı olup olmadığını merak ettiğim ilim irfan yuvası.
http://www.birgun.net/act...8&month=11&day=27
pain of salvation ı getirmiş okul.
ne kadar kucuk oldugunu kimse gormesin diye gs universiteliler haric kimseyi iceri almayan okul.
doğalgaz zammını "zamlara fransız kalmayacağız!" diye protesto eden üniversite. * *
ts sınıflarının seneye kaldırılacağı dedikodusu gün geçtikçe kesinlik kazanmakta olan üniversite. zaten iki sene hazırlık olduğu için bu okulu göze alan öğrencilere bir yılda fransızca öğretip bölüme göndericek kadar faşist olan bu yönetim ne içtiyse bana da aynısından.
ve artik kendini asmis sinav sonuclarini internet uzerinden duyurmaya baslamistir. (bkz: gozlerim yasardi)bu uygulamanin basladigi hafta asiri yogunluktan olsa gerek bu kez de okulun sitesi coktu. neyse ki sonra duzelttiler o sorunu da. aman nazar degmesin tahtaya vuralim. 3.yilimda su okulda ilk kez internet sitesinden faydalaniyorum.
nedendir bilmem ama aynı önadlı lisenin daha karizmatik olduğunu düşündüğüm okul. * *
uygulanan saçmasapan ziyaretçi yasağına karşı gayet eğlenceli bir eylem düzenlemiş bir platforma sahip okuldur.

http://ogrenciajansi.com/...w&id=39&itemid=26
boğaz manzarası yüzünden öğrencilerin derslere çok konsantre olamadıkları rivayet edilen üniversitedir.
haftasonu sabah seansında fransızca dil kursuyla her şeye fransız kalıp kurstan sonra boğaza karşı keyfe keder bir sigara yakıp türkleşme evrimi yaşanan eşsiz manzaraya sahip bosporus üniversitesidir.

fransızların okulun her yerini afişleriyle eğitim kurumlarının reklamıyla donattıkları ve tahmini olarak üniversiteye yılda 25 ila 30 milyon avro kaynak aktardıkları her hafta fransadan entellektüel çevrelerin konferansa geldikleri nasyonel yapıda eğitim öğretim kadrosuna sahip okunası evrenkent bir anlamda.
kapıları bile otomatik zımbırtılardan olmayan üniversite. ulan o kadar para var ne spor alanı var ne kavga eden bi adam. ( sonuncusu olmadı lan galiba, hemen baglayalım )

sınırları içerisinde hiç kavga çıkmamasıyla övünen üniversite yetkilileri ve öğrencileri geçen hafta myo lular tarafından hayal kırıklıgına ugratıldı. şok şok şok flaş flaş flaş.
tek dertleri de ' kapıya güvenlik görevlisi konulmasın, arkadaslarımız da girebilsin, üniversiteye girişi engellemek bir ağacı kesmek gibidir...' bıdı bıdı bıdı... o güvenlik görevlisi olmasa orda seni doğrarım lan ben. kılım zaten.
ziyaretçilerin okula girmesi kesinlikle yasak olan butik üniversite. ailenize anca mezuniyette okulu gezdirebilirsiniz.
tüm öğrencilerine, günün her saati beşiktaş istanbul adliyesinin karşısında bulunan çırağan meyhanesinde rastlayabileceğiniz üniversite.
oss ye girmis ve su siralar tercih yapacak adaylara hakkinda cok onemli bir hususun vurgulanmasi gereken universite. ey galatasarayi yazmayi dusunen ogrenci kardesim; bu okulda hazirlik egitimi iki yildan bir yila dusurulmustur. bu degisikligi bilmeyenlerin sozlerine gelme.
iyi bir öğrenciydin sen denmelerin falan niye burslu kazanamadın ki cümlelerine maruz kaldığım galatasary devlet üniversitesidir demekten yorulduğum için boynuma tabela yaptırtmayı düşündüğüm canım okulum...