bugün

iki saat fön makinasının verdiği sıcaklıkta boğulur, bittikten sonra mutlulukla dışarı çıkarsın. Sonu hüsrandır, verdiğin para da çektiğin bunaltı da güme gider.
(bkz: gitti beş lira)*
Dünyadaki saç adına yapılan en büyük adaletsizliği, saç diplerinizde hissetmektir.
Şanssızlıktır.
Paraya mı yanarsın, vakte mi yanarsın, bunaldığına mı yanarsın?
(bkz: bahtsız bedevi)
hayata dair iç burkan detaylardan bir tanesidir benim için.
umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımıdır, saçları örmek ya da toplamak suretiyle etkileri hafifletilebilir.
yeni sürülmüş ojenin bulaşması gibidir, şansımın içine tüküreyim dedirtesidir. ayrıca; (bkz: murphy yasaları)
erkekler yanlarındaki hatun kişinin bu triplerinden nefret ederler.

- yaaa yağmur başladı, allah kahretsin. hemen bir yere girelim. off saçım başım mahvolacak
- kızım şeker diğilsin! tamam şekersin de yağmur suyuyla erimezsin.
- yaa hayır fön. saçımda fön var ya
- hımm tamam şuraya girelim.
- yok olmaz sevmiyorum oranın müziklerini.
- oldu o zaman buraya girelim.
- ya hayır orada şimdi bizim bıdı bıdılar vardır, cık olmaz.
- tamam o zaman şöyle yapalım.
- bilmem olur mu ki? yok yok istemedi canım şimdi orada oturmak.
- peki hayatım! bıdı bıdıya ne dersin?!
- uff olmaz ki şimdi ay yağmur da hızlandı yaaaa. bana hiç yardımcı olmuyosun. zaten iki saattir o sıcak şey beynimi buğuladı. bak gitti saçlarım işte...
- !
- bıdı bıdı bıdı
- ben seni eve bırakayım mı?
- sen beni sevmiyorsun zaten.
şanstır.

şu sıcakta, saçımın ömür billah bi daha fön tutmayacağını bilsem yine yağmur isterim..

yağ lan, azıcık.
(bkz: bir insanın moralini bozan şeyler)
oldukça üzücü olan durumdur. bir erkek olmama rağmen, bir bayanın saçının fönünün bozulması benim bile moralimi bozar. hele fön taza ise. saçlar dümdüz, hiçbir bozulma vs yoksa ve az sonra yağmur suyu bozacaksa o güzelim saçları. çok üzülürüm arkadaş. gelin yardım isteyin benden öyle bir durumda, ne gerekiyorsa yaparım.

(bkz: fönlü saç seven erkekler)
lanet olsun böyle yağmura deyip hızlı hızlı evin yolu tutarsın saç desen fön diye bir şey kalmamıştır.
bazen sevilmeyen bir arkadaşın bir bedduaya tutulmasından kaynaklanır.
hanım kızlarımıza yağmursuz havada şemsiye açtıran korku.

doğduğunuzda da fönlüydünüz zaten...
hava durumunu takip etmemekten kaynaklanan ıslanma ahmaklığıdır.
(bkz: ahmakıslatan)
Saatlerce kıvırcık saçları düzleştirebilmek için uğraştıktan sonra buluşma yerine giderkek aniden indiren yağmurla hüsran olan saçlardır.