bugün

geleceğin geçmişi de denilebilir.aksam saat sekizde eve varmış olacağim denilecekse kullanılır.
I will have arrived home.
"mükemmel gelecek zaman" diye türkçeleştirilebilinir.
mükemmel gelecek zamanda kullanılası tenstir fiçür pörfek. şahane olacak gelecekten bahseder.
- ilerde çok güzel günler olacak.
- şahane günler yaşıyacağız.
- avrupa birliğine gireceğiz.
- her taraf çiçek olacak.
- sigara yasağı kalkacak.
- ozon tabakası düzelecek.
- balkanlardan gelen soğuk hava dalgası artık gelmeyecek.

gibi şahane gelecekten bahseder.

yani en azından ben öyle düşünüyorum.

(bkz: kelime kelime ingilizce çevirisi)
(bkz: götünden anlamak)
gelecegin gecmisi gibi sacma sapan bir tanimlamayla anlatmanizin olanaksiz oldugu bir ingilizce dilbilgisi kurali. bunu en iyi aciklamanin yolu orneklendirmektir. future perfect tense tek basina kullanilamaz. kendinden once mutlaka bir etki, bir kosul durum olmasi gerekir. ornegin, kuzenim 18 yasina bastiginda, ben 35 yasinda olacagim. iste cumlenin 2.kismi ingilizcede future perfect tense ile tanimlanir.

by the time my cousin turns 18, I will have been 35 years old.
ingilizce'deki en sikindirik en gereksiz tenselerden biri. bir diğer gereksiz de past perfect tense. haaa bi de bunların continousları var ki onlara girmiyorum bile. ekstra sikindirik, ekstra gereksiz. hiçbr işine yaramaz, sadece sınavda belki soru gelir diye formulünü öğrenmekle kalırsın. kim zaten günlük hayatta "sen eve gelene kadar ben evi temizlemiş olacağım" gibi cümle kurar ki. biz bile kullanmıyorken elin amerikalısı mı kullanacak? adamlar tutturmuşlar bir "will." be going to bile yok doğru dürüst o da olmuş mu sana "gonna."

gece gece sinir oldum bu başlığı görünce. dil öğrencileri anlar derdimi en iyi. hayır bi boka yarasa içim de yanmayacak. en son lise sonda bir deneme testte kullanıldığını gördüm. lan bunla cümle kurmaya kalksak günlük hayatta, karşıdaki cümleyi kurana kadar ölürüm ben. ya da karşıdaki cümleyi kurana kadar ben ölmüş olacağım. aha saçmalığa gel. by the time girsin götünüzü ingilizler!
bunu şöyle bir şekilde şeyapmışlar.

https://www.youtube.com/w...inue=53&v=0XwVuLZCTtI
good morning class
good morning teacher
how are you
fine thkans and you....