bugün

takım patronlarının fanatik izleyicilere hap dağıttığını gördüğünde, bunun karşı durulması gereken bir terör olduğuna karar veren erkeklerdir
normal olan erkektir. sevmek zorunda değildir.
kişilik bölünmesi yaşayan kadın bozmalarıdırlar
''alışveriş sevmeyen kadınlar'' dan daha çok olan insan toplulugu.
doğal bir sosyolojik olaydır.
toplum arasında söylendiğinde sen gay mısın sorusuna hazırlıklı olması gereken erkekler.
sevdigim insanlardir. muhabbetleri guzel olur, cunku futbol muhabbeti yapmazlar. ama bu futbol seven erkeklerin hepsi kaka demek degildir. futbol seven de cok arkadasim vardir, ve hicbiri benimle futbol muhabbeti yapmaz.
futbol sevmedigini halk icinde ifade etmekten cekinmeyen bir insan olarak da, bunun genellikle olumsuz bi tepkiyle karsilanmadigini soyleyebilirim. olumsuz tepki vereni de sonuna kadar ezmekten hic cekinmem, kendi hatasidir. damarima basmayacaksiniz. beni taniyan akilli hic bir insan, gay misin? tadinda seviyesiz muhabbetlere girmez zaten.
(bkz: futbolu sevmeyip futbolcuyu seven erkekler) *
diğer erkekler tarafından dalga konusu olan erkeklerdir..
-oğlum sen gel, şöyle kalenin ortasında dur yeter.
-abi, ben oynamasam..
-dikkat et haa, top çarpmasın bi yerlerine..
futbol oynamayı seven yalnız futbol muhabbetini, futbol maçlarını takip etmeyi, gazetelerin arka sayfalarını okumayı sevmeyen erkeklerde bulunur. yalnızca futboldan konuşan erkeklere uyuz olur, uzak dururlar. öte yandan pek çok konuda futbol aşığı olan erkeklerden daha bi erkek olurlar kendileri. makulu da budur.
zehirin damarlarına nüfuz edilmesi birşekilde gerçekleşmemiş erkeklerdir. ailede bir fanatik erkeğin olmaması bence en büyük etkendir. mahalle havası solumamış bir çocugunda futbol muhabbetlerinden uzak kalması normal karşılanabilir ve saygı duyulması gerekir. ama çoğunlugu kızlara yalakalık yapıcam diye '' ben futbol sevmiyorum, boş zamanlarımda arkadaşlarımla dostoyevski kitaplarını tartışıyoruz'' diyen kolpacılardır. kralı gelse futbola değişmem arkadaş.

not:sözlükteki bayanlarada selam etmiyorum *
henüz yeryüzüne gelmemiş erkek türü
doğru erkek değildir.
türkiye açısından bakıldığında ya spordan nefreden eden ya zaten herşeyi boş vermiş ya da futbol konusunda başından kötü olaylar geçmiş kişidir.
futbolu sevmek ve futbol muhabbetini sevmek arasındaki farkı bilen erkek olduğunda eyvallah denmesi gereken erkektir...
insanlar her sevdiği şeyin muhabbetini yapmaz ki... seversin, konuşmazsın olur biter...
ha dersen ki, ben karı kız ortamında dikkat çekici olmak istiyorum, senden farklı görünmek istiyorum, futbol yerine felsefeyle ilgileniyorum deyip ağızlarının salyasını akıtmak istiyorum diye sana da eyvallah derim... zira beyni sknde dolaşan insanlarla uğraşılmaz...

bir de, bir kızla futbol muhabbetini yapan bir erkek varsa elini öperim, hatuna sevdirmiş futbolu...
premier league maçlarını birazcık izlemelerini tavsiye ettiğim, ülkemizde pek kalabalık olmayan kitle.
konuşmaktan ziyade oynamasını seven biri olarak bu sınıfa giren erkekimdir. sıksık ortamlarda bu muhabbetin dönmesi gerçektende sıkıcı olur.
genelde basketbolla ilgilenmeyi seven erkeklerdir.
trabzon'da bulunmayan erkek cinsi.. * kendinizi belli etmemeniz önerilir

-sympa olm halı saha var geliyon mu?
+yok abi saolun ya..takılın siz
-niye lan top toplayıcı lazım ekieki
+olm sahada hep senin peşinden koşamam bi oraya bi oraya.. uğraştırmayın beni..
-.....
(bkz: nonoş)
(bkz: top)
(bkz: halka)
(bkz: boncuk)
tuttuğu takımın ilk 11'ini bile sayamayan, bundan da hiç rahatsız olmayan erkeklerdir*. darısı futboldan başka bir şey bilmeyenlerin başına.
not: kaliteli maçları izlemiyor takp etmiyor değilim, sadece moron gibi her b.ku takip etmiyorum.
bayanların favori koca adayıdır. demek ki neymiş ya ben futbolu pek sevmem deyip marjinal bir hava estireceksin sonra lan ipne hakem bee diyerekten olaya hatun u da katacaksın.

(bkz: futbol seven bayanlar)
turk olan bir erkekse soz konusu olan, oldukca sasirtici bir durumdur.
tv karşısında yemek yerken gözüne takılan song ve kulağına gelen servet isimlerini birbirine karıştıp ''-moruk, servet zenci mi?'' sorusunu sorabilen erkek türüdür. bu türün varlığı tecrübelerle tarafımdan tescil edilmiştir...
bir tez konusu olabilecek ve hatta olmuş erkek türüdür. sosyologlar futbolun toplum yaşamındaki yerini incelerken mutlaka bu tür erkeği de inceleme konusu yapmışlardır. çünkü söz konusu erkek türünün bulunduğu yetiştiği yer, futbola ilgi duyan erkeklerin azlığı nedeniyle ilginç; bir o kadar da araştırmaya değer bir yerdir. hele ki bu yer, türkiye sınırları içindeyse. neden mi böyle söyledim? doğru düzgün futbol takımı olmayan, yaklaşık 30 yıldır terör belasıyla boğuşan doğu anadolu'da bile çocuklar top peşinde koşturuyorsa, kahve muhabbetleri; temel geçim ve siyasi konular dışında, futboldan oluşuyorsa; futbolla büyümeyen ve dolayısıyla futbola ilgi beslemeyen çocukların yetiştiği yerler, araştırma konusu yapılabilir.