bugün

patenti ömer üründül'e ait bir futbol atasözü.
hayat ne garip vapurlar falan lafının futbol versiyonudur.
temelinde dediği gibi:

ortaya bi gabak goyiyiler. 21 dene salak dikiyiler. gabağa bi birisi vuruyi bi birisi vuriyi.
ömer üründül'ün sorulan soruya yorum yaparken kullandığı başlangıç cümlesi.

14 haziran 2010 hollanda danimarka maçında aşağı yukarı 15 kez tekrarlamıştır.

- aşkım bana enteresan bir şey söyler misin?

+ futbol

- gözlerim pörtledi lan.
- futbol öyle ilginç öyle ilginç ki anlatmaya başlasam ömrüm boyunca anlatırım.
+ aman gözünü seveyim abi!
- böyle çağıl çağıl akar ya ırmaklar, mis gibi kokar ya yağmurdan sonra toprak, tozu dumana katarak koşar ya bir çita ve ağlar ya bir bebek acıktığında işte öyle bir şeydir futbol.
+enteresanmış.
ömer üründül'ün spor yazarı olması kadar enteresan olmayan oyundur.
adam işini yapıyo lan işte neyini beğenmiyorsunuz. ne desin adam danimarka mal gibi bir gol yedi hollanda bi pok oynamadan kazandı. belki danimarka o golü yemese maçı alacaktı en azından yenilmeyecekti. ömer üründül bu yüzden enteresan dedi. devam et ömer başkan bunlara aldırma.
...ömer üründül bu oyunun yorumcusudur.
(bkz: adanalı ronaldo)
(bkz: kollektif ömer den seçmeler)
yani gerçekten futbol o kadar enterasan bir oyunki, 90 dakika top oynadığınızı sanıyorsunuz adamlar bir golle işi bitiriyor. çok tuhaf yani. ofsayt filan...
2010 dünya kupasında valla ile birlikte en çok kullandığı laf. onsuz cümle kuramaz oldu adam.
ömer üründülün kollektif futboldan sonraki 2. futbol felsefesi.
böyle koşan adamlar var çimin üstünde üstelik sadece bir top için.. direkler var sonra.. üstüne lifler geçirilmiş direkler.. bekçi dikmişler önüne azılı düşmanlara karşı var gücüyle savaşacak aslan parçası.. yirmi iki yiğit koşturuyor hep oraya buraya.. iki renkten birini giyerler hep başka renkler yokmuş gibi.. ofsayt var sonra.. ofsayt ne dedim söylemediler belki istediler ama, ama söyleyemediler işte.. onlarda ben gibi biçare.. enteresansın futbol çözemedim seni, anlamaya çalıştıkca daha bir kayboluyorum içinde.. iyi ki varsın futbol, hayatımın gizemi olarak kalacaksın..
yani alan daraltmasına gidilen bir oyun enteresan olmaması mümkün değil kollektif anlamda diye uzayıp gidebilen ömer cümlesidir.
- futbol cok enteresan bir oyun. sen önde götürdügün macta hic ummadigin anda kavisli gelen toptan gol ye. e noldu galibiyet gitti di mi? hih *
copyright ömer üründül.
kollektif futbolu aratan ömer üründül söylemi. nerede o bloklar arası uyum hey gidi hey.
eve ahalinin yorumu dinledikten sonra birbirlerinin yüzüne bakıp ne dedi gibisinden yüz mimikleri yaptıgı sevdigim bir kişinin önemli bir sözü.
(bkz: insanın ufkunu açan sözler)
bir ömer üründül repliği. hatta bu replik ömer üründül'ün kendisi. ayrıca basketbol hiç enteresan bir oyun değildir. badminton enteresandır; o vurdukları şeyin ne olduğunu çözemedim hâlâ.
bir diğer ünlü düşünür serdar ortaç ın " topu topu 17 kuralı var, ne kadar enteresan olabilir ki" şeklinde bir karşılık vermesi olası bir ömer üründül vecizesi.
(bkz: mançesterin takım savunması)
bunu diyen şunu da dedi,
(bkz: yerinde bir transfer)
bunu demeden evvel derinlerden gelen bir ''valla'' sözcüğü duyulur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar