bugün

Genellikle sünepe tipler oluyorlar...
kafada öyle canlanıyor olabilir.
hak ile batılı ayıran.
Genellikle sünepe tipler oluyorlar. Evet.
“Genelleme yapmamalıyım, insanları kendi karakteriyle değerlendirmeliyim” diye düşünen aklı başında insanların bile genellediği erkek ismi. Haksızlar mı, bir yanıtım var ama “bilemeyeceğim” demeyi tercih ediyorum.
şerefsizlerdir.
En çok benim jenerasyonda görülen isim. 5 tane furkan isimli arkadaşım var.
bir erkek ismi. bu isimi taşıyanlar dalyarakolur; hiç şaşmaz.
Ey inananlar, ALLAH'ı dinlerseniz, size doğruyu yanlıştan ayıracak anlayışı verir, kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. ALLAH Büyük Lütuf Sahibidir. enfal, 29
kızılay olanı iticidir evet.
Karşı cinsteki eşi büşra dır.
iman edenlerin imanını artıran kafirlerin küfrün artıran anlamında kuran'ın ismidir. Ayıran demektir ayırmak işte kafir ile mümin arasındaki farkın çoğalmasıyla olacak bir şeydir. Hayatı boyunca yalancı münafık olarak yaşayıp da sonradan allah huzurunda biz aslında mümin idik diyememeleri içindir.
Neredeyse her sınıfta olan ve neredeyse her kızın hayatına giren isimdir.
Bir cok furkan tanidim hepsinin ortak ozelligi cok konusmalari diyebilirim. Bir de bilgisayarla acayip ilgililer.
doğruyu yanlıştan ayırt eden demektir.

bu isme sahip olanlar yakışıklı ve sempatik olurlar.
benim de ismimdir.
Tanıdığım bütün furkanlar çok yaramaz oluyor.
Sakın çocuğunuz ismini koymayın.
kuzenimin ismi.

candır, sevilir.
islam kavgasında yıllardır çizgisini sürdüren bir dergi...

ondan bir kesit;

http://yazarselimgurselgi...azar-selim-gurselgil.html
Bu isimden olanların Genelde yakışıklı, zeki ve karakterli olduğu yadsınamazdır.

selam sözlük ben Furkan.
çok sempatik, çok karizmatik ve bir o kadar da yakışıklı olurlar. Ben de ismimden biliom.
arapça bir kelimedir.
anlamı ayrımları ortaya çıkarmak hakkı batıldan ayırt etmektir.
şüphesiz en güzel erkek ismidir.
En sevdiğim erkek isimlerden birtanesidir. Ayrıca çok sevdiğim eniştemin ismidir.
günümüzde çocuklara en çok verilen ad. artık sikinizi sallasanız furkana çarpıyor.
genelde yakışıklı olur bu isme sahip olanlar.
Ayrılık demektir.