bugün

üst insan tanımını yaparken dinin geri zekalılar işi olduğunu anlamıştır, beyni olanın dini olmaz diyebiliriz. dindarlar sürüngen pisliklerdir, onların kafasını gördüğümüz yerde ezmeliyiz gibi bir durum çıkabilir bundan bende haklı da olunur. nietzsche varlığı hiçlik olarak alıyor ama ben buna katılmıyorum materyalizm daha gerçekçi yalnız dine karşı söylediklerine katılıyorum. bide materyalizm ahlaksal olarak nihilist geliyor bana çünkü bizde ne iyi ne doğru vardır bizde sadece gerçek vardır ve önemli olan bu gerçekliğe ulaşmaktır gibi bir durum var.

ayrıca nihizme tanrısızlığın metafiziği olarak bakıyorum, bu onu idealist yapar diye de bir korkum var.

ama her yüceltilen şey bağnazlık doğurur görüşüne de hastayım.

çünkü dindarlar aşağılık bir sürüngen olduklarını gizlemek için tanrılar ediniyorlar, oysa onların aşağılık sürüngen olduğu gerçeğini saçma hayalleri bence örtmüyor.
Bu adamı okuyup islam dinine saldıran arkadaşlara saygıyla eğiliyorum. O küçük kafalarının içinde olmak nasıl bir duygu merak ediyorum... Neyse. Sevilen filozoftur kendisi lise 4te şen bilim adlı kitabıyla tanıdım kendisini. Üniversite 3te ise tüm kitapların sahibi oldum. Bu adamı okudukça insanın ufku genişliyor vesselam.
bütün felsefi tribinin ana sebebi bir kızın kendisini reddetmesi ve çektiği cinsel açlıktır. öyle uzun boylu düşünmeye tatavaya lüzum yok.

yok postmodernizm, yok tanrı öldü, yok zerdüştmüş... gerek yok.
üstattır. reyizdir.
Sacma sapan bir cumle kurup bunun etrafinda donup duran zavalli filozof ayrica gercekte de biyiklari filmindeki gibiyse nasil yemek yedigi merak konusu.
böyle buyurdu zerdüşt kitabını okuduğum çağına sığmayan filozof. döneminin ahlak yasalarını eleştirmiştir aynı zamanda nihilisttir.

(bkz: nihilizm)
dikkat çekmeye çalışan suserlerin acınası hallere gelmelerini sağlayacak entryler girmesini sağlayan adam. fikirleri ve düşüncelerinden bihaber olanların susması pek yerinde olur.
"intikamda ve aşkta kadın, erkekten daha barbardır." gibi muhteşem ve son derece doğru tespitlerde bulunmuş, değeri sonsuza dek bilinecek olan ölümsüz bir üstattır.
niçe şeklinde okunması gerekilen nihilist düşünürdür.
kaydadeğer vecizeleri yok değil, mesela: "Arzularımız o kadar şiddetlidir ki bazen birbirimizi parçalamak isteriz. Ama topluluk duygusu bizi durdurur."

toplumun arzuları frenleyen dogmalarını da ısrarla reddeder ayrı mesele... (bkz: sapkın olmak).
kadınlara mı gidiyorsun?
kırbacını unutma.

büyüksün üstad.
(bkz: Cehennem kömürü)
"tanrı öldü, onu biz öldürdük" diyen düşünür.

hayır nietzsche ölen sadece tanrı değil. ölen aynı zamanda insanlık... ve evet, onu da biz öldürdük.
yazdıkları hezeyanlara kitap denmesi yanlış olan * filozof.

bugün nietzsche dirilip gelse, hakkında yapılan doktora, yükseklisans çalışmalarına bakar, uzaklara dalar, sonra sözlerini yorumlayan felsefe profesörlerine şaşırarak "vay arkadaş öyle mi demek istemişim" diye hayranlıklarını sunardı. sanki çok ahım şahım bir felsefi sistem veya sistem eleştirisi ortaya koymuş gibi, sanki büyük ve yüce bir öğreti meydana getirmiş gibi münasebetsizce abartılması çok komik. adamın tek derdi dinler, vicdan, ahlak diye ne bildiğiniz varsa hepsine karşıyım demek. yer yer çelişkili, uyduruk cümleler ve devamını getiremediği araştırmaları. bana göre cinsel ihtiyacını karşılayamadığı için yazmış hepsini. hala 5 senesini verip sırf nietzsche üzerine akademik çalışma yapan var. yazık.
bıyıkları kendinden büyük olan, vasat filozof.
sosyal ağlarda ergenler hakkında paylaşım yapar. yazık.
Gerçeklik ve Rahatlık Arasında seçim yapın. Büyümenin hazzını seçmek istiyorsanız kendinizi Acıya hazırlamalısınız. Daha az acı istiyorsanız doktor gidin Sürünün bir parçası olun. Şu Ağaca bir bakın görkemine ulaşması için Fırtınalı bir havaya ihtiyacı var. Öğrenmek, Yaratıcılık ve Keşif... Hepsine acıyla ulaşılır. -Frederick Wilhelm Nietzsche
Kişinin kendini gerçekleştirebilmek için ahlak kurallarından sıyrılması gerektiği gerçeğini tüm çıplaklığıyla ortaya koyarak insanlığa büyük hizmette bulunmuş filozof. Almanlar "we have bıyık they don't!" diye övünmüşler midir bilmiyorum ama ben olsam hem övünür hem de almanlıktan aldığım tadı başka hiçbir şeyden almazdım.

Teşekkürler bıyık reis..
Harf israfıdır. iki hecelik ad için dokuz harf harcamış herifler.
Bizim ülkede yaşasa acaba nasıl olurdu diye düşündüğüm über zeki bir insan.
vurduruyodur. evet.
alkollu bir kafayla adını değiştirip kendime nick yaptığım kürt bıyıklı insan.
En sevdiğim sözüdür. "Beni öldürmeyen acı güçlendirir.
sartre,kierkegaard ve Hegel varken esamesi okunmayacak olan düşünür.
yok tanrı şöyledir, yok böyledir falan filan lafları var. tüm ateistlerin buna tanrı gibi tapıyor. büyük ihtimalle tipini falan sevmişlerdir marjinal ya biraz.
ateist değilse nedir?

adam hiççi ulan materyalizmi bile reddediyor( ki çoğu ateist materyalistir) adam onu bile aşmış artık tanrısızlığın metafiziğine gitmiş ama ateist değil.

müslüman mı yoksa kendisi?

siz değin kesin inanırım.

not: nihizm demek hiççilik demek zaten tanrıyı kabul eden görüş olmakla birlikte maddeyi de inkar ediyor. bu ateist değilse mateyalisltler müslümandır.