bugün

Tapınak Şovalyeleri'nin neredeyse kitlesel biçimde öldürüldükleri tarih, 1314 yılının Ekim ayının 13. günüdür. Ancak ay ve yıldan öte bir başka anlamı vardır bu günün. Katliam Cuma gününe denk gelmiştir ve ayın 13'üdür.

Yani '13. Cuma'. Bu yüzden Batı kültüründe, Avrupa'ya ABD'yi de ekleyebilirsiniz, ayın 13'üne gelen Cuma büyük uğursuzluk kabul edilir.
13. Cuma günü dirilen ve 'ölümsüz' olan bir 'seri katilin' bol kanlı ve vahşi saldırıları seri filmlere dönüşerek 'fenomen' halini almıştır. (bkz: friday the 13th)

ayrıca birşelme ve dirileşme naraları atan ve kendilerine küresel misyonlarını anımsatan tapınak şövalyeleri'nin bu tarihte bir araya gelecekleri tahmin edilmektedir.
Çok merak edip 2009 yapımını izleyeyim dedim geçenlerde. Yahu ben ki dünyanın en korkak adamıyım beni bile korkutamadı film. Üstelik başına otururken Jason'ın duruşundan korkardım ben. Efektler çok eksik gerçekten, karanlık bir odada kurban yürürken nasıl hiçbir şekilde efekt verilmez anlamadım. Kısacası vasat bir filmdi, efsaneyi kötülemiş olmayayım 1980 yapımını da izleyeceğim.
asla scream olamayacak taklitçi.

scream de (bkz: neve campbell) gibi bir silah var sonuçta.
güncel Önemli Başlıklar