1. 1.
  yeni nesil abla yazar.
  ... beyaz musluman
 2. 2.
  hoşgelmiş yeni yazar. tatlı da bir nicki var. canım çilek çekti. (ne alakaysa)
  ... kusanadam
 3. 3.
  hoş gelmiş onuncu nesil yazar. yazım tarzı ilgi çekici doğrusu, biz okuyalım o yazsın bakalım daha söyleyecek neleri var?
  -1 ... devridaim
 4. 4.
  ayarsız bir dile sahip olduğunu iddia eden yazar. ayarı kim bozduysa artık. çıkarda görelim diye cevap verilmesi gerekir. hatta bir görüşme ayarlayıp yüz yüzeyken o ayarsız dilini göstermesi beklenmektedir kendisinden, ayarı bozuk dilini itinayla tamir ederiz. klavye delikanlılığı yapmaması gereken yazardır.
  5 -2 ... bazarda artiz arayan adam
 5. 5.
  milli bilinç hususunda yanılgı içerisinde olan yazardır.

  milli bilinci korumak; kürt, ermeni, arap vs. kökenli çocuklara zorla "ne mutlu türküm diyene" dedirtmek değildir.

  kimsenin bayrağın rengine, ülkenin ismine takmışlığı yoktur.

  demokratik anlamda daha önemli sorunlarımız var diyerek sıyrılmaya çalışmak açık ara hep banacılıktan başka bir şey değildir. bir insana kimliğini, aidiyetini inkar ettirmek, yahut başka bir kimliği sahiplenmeye zorlamak demokratik anlamda küçümsenmeyecek derece önemli bir meseledir ve bu ülkenin önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. pkk türü terör örgütleri bu tür kısıtlamalardan, zorbalıklardan beslenir. bunun bilincinde olmamak makul bir insan davranışı değildir.

  ayrıca tüm sülalesi türk olan birine zorla kürtçü damgası vurmaya çalışmak açık ara ahmaklıktır. özgürlük için çabalayan herkes, tüm ırkların ırkçıları tarafından yaftalanmaya mahkumdur.

  bu ülkede yıllarca kuru bir inatla, çocukça, zorba hissiyatlarla herkese türklük aidiyeti empoze edilmeye çalışıldı, türklük kutsal bir olgu olarak tanıtıldı. pkk gibi terör örgütlerinin en büyük varlık nedeni bu aptallıklardır maalesef.
  7 -2 ... bazarda artiz arayan adam
 6. 6.
  çark eden yazar.

  hiçbir şekilde, "andımız her velinin isteğine bağlı olsun" gibi bir ibare kullanmamış olmasına rağmen, en sonunda çark edip orta yol arayışına giren yazardır. ancak bu bir orta yol değildir. hiçbir çocuk, türk olsa dahi, ne mutlu türküm diyene diye bağırmak zorunda hissetmemelidir kendini. bunun her çocuğa devlet eliyle din empoze edilmesinden ufacık bir farkı yoktur. ancak yine de tartışmanın başından beri kürt, ermeni, arap vs. kökenli çocuklara andımızın zorla okutulması hususunda tartışma içerisinde olduğumuzun farkında olan yazarın aniden çark etmesi hoş ve makul karşılanması gereken bir durumdur. burada hükümetin diğer icraatlerini peşinen doğru kabul etmişiz gibi önyargılı tavır takınan bir kuş beyinliyi kale almak aslında en büyük göt kıllığıdır tarafımın gerçekleştirmekte olduğu. toplumun "devlet eliyle" daha koyu bir islamiyete sürüklendiğini iddia eden bu yazar acaba bahsettiği sosyal medya organlarından hangilerinde günlerini heba etmektedir? zira bahsettiği konu klişeleşmiş sosyal medya ergen fikirlerinden öteye gidememektedir. bu ülkede 80 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca sokakta rahatça "ben kürdüm" demekten korkan insanlar yetiştiren sizin yobaz sahte cumhuriyetçileriniz mi akıl vermektedir sizlere ki bu kadar tahrifat oluşmuş beyninizde. pkk'nın varlığının en büyük sebebi olan o kahraman türk paşalarınız mı acaba zamanında bir taşla onlarca kuş vuruyordu ki sizin gibi nesiller bugüne kadar ulaşabildi? atatürk'ün arkasına sığınarak, sahte milliyetçi duygular yaratarak pkk ile kürt-türk çatışmasını alevlendiren ve bundan nemalanan derin devletçi "TÜRK" paşalarınız değil miydi bu aptal faşizan duygularınızı savunan, yeri geldiğinde milli duygular adı altında körükleyen?

  ek olarak: "''oksimoron'' kavramını; havalı dursun diye; öylesine mi entrylerinize serpiştiriyorsunuz yoksa anlamını biliyor musunuz" diye sormuş sayın yazar.

  bu nasıl bir ergen ruh haliyle sorulmuş sorudur? bir kelimenin manasını biliyor musunuz demek ne demek be yazar? hangi ruh halinde yaşıyorsun? nasıl bir kelime dağarcığın var ki bir kelimeye olduğundan daha değerli bir anlam yükleyebiliyorsun? ayrıca, girdiği entrylerde baştan aşağı demagoji yapan, tek bir makul cevap veremeyen, devamlı konu saptıran biri nasıl olurdu cümle süslemekten bahsedebilir?
  ... bazarda artiz arayan adam