1. 1.
  bu bozukluğa sahip kimseler genellikle hayatlarında birine kafayı takarlar ve o insanı her yerde görürler. en ufak bir benzerlik gözetmeksizin bir insanı bambaşka birine benzetip oymuş gibi davranabilirler. o kişinin, kafayı taktıkları insanın kılık değiştirmiş olduğuna da yürekten inanırlar.
  2 ... annekosbilgisayaryaniyo
 2. 2.
  fregoli sendromu, bir veya daha fazla tanıdık kişinin görünüşlerinin sürekli olarak değişiklik gösterdiğinin sanıldığı delüzyonel bir inançtır. bu durum hastanın tanıdığı bir kişinin görüntüsünü alan ve onu taklit eden, çevresinde yabancı birinin görüntüsüne bürünme inancıdır. fregoli sendromu belirgin nöropatolojik durum olmadan ortaya çıkabilir. literatürde değişik psikiyatrik ve nörolojik hastalıklarla birlikte tanımlanmıştır. bu sendrom sıklıkla capgras sendromunun bir varyantı olarak tartışılmıştır, fakat bu iki sendrom farklı fenomenolojik ve nöropsikolojik özelliklere sahiptir.
  binbirsurat sendromu de denir. courbon ve fail tarafından aktör fregoli den esinlenerek tanımlanmıştır. hastanın çevresindeki kişilerin görünüşlerini değiştirdiğine, farklı kişilerin görünümünü aldığına dair sanrıları olduğu bir sendromun bir alt türü olan likantropide, hasta kendisinin veya başkalarının kurt adam olduğuna inanır.
  1 ... rick blaine
 3. 3.
  bu hastalar yakın çevrelerindeki bir yabancının aslında tanıdıkları biri olduğuna ve kılık değiştirdiğine inanırlar.
  ... he gulum he he de gitsin
 4. 4.
  farklı insanların kimliklerine bürünerek kendisini taciz eden bir şahsın varlığına inanan bir bireyin bulunduğu durumun adıdır. Bu psikolojik rahatsızlıktan mustarip olanlar, kendilerinin dışında bir takım insanların gerçek değil de kopyalar olduğu inancını taşırlar. Onlara göre, bulundukları çevredeki bir takım insanlar zaman zaman kötü niyetli bazı kişi ya da kişiler tarafından canlandırılan kopyaları ile değiştirilmektedir. Bu tacizciler, yüzlerini değiştirebilirler, başka kimliklere bürünebilirler, karşınıza kimi zaman postacı, kimi zaman hemşire, kimi zaman da kapı komşunuz şeklinde çıkabilirler. Gelen gazeteci çocuk mu, yoksa ezeli düşmanını bir başka görüntüsü mü hiçbir zaman emin olamazsınız.

  işte bu kimlik karmaşasıdır
  ... he gulum he he de gitsin
 5. 5.
  Bu videoda belki psikolojik rahatsızlıkların en kötüsü olan Fregoli ( Binbir Sürat ) sendromunu açıkladım umarım videoyu beğenirsiniz,yorum atmayı unutmayın iyi seyirler..

  ViDEO -> https://youtu.be/Usey3BmQn3g
  ... ecanondes