bugün

macron'un bir provokatörlük hamlesidir.
islam peygamberi hz. muhammed'e hakaret içeren karikatürler, macron'un emriyle fransa devlet binalarına yansıtılmış.

provakasyon linki: https://twitter.com/slmhk.../1319653287164055556?s=19

bu düpedüz hakarettir, insanların inançlarına hakaret özgürlük olamaz.
gerçi fransa devleti "ermeni soykırımı yok" demeyi bile suç saymış bir devlet.

bir nevi de islam adına öğretmeni öldürdüğünü iddia eden islamcıya "öyleyse böyle yavrum, gel bakim" demektir.

not: daha önce açan var mı bilmiyorum, açıkçası bulamadım.

edit: şeriatçı, islamist, milliyetçi kelimeleri vs. üstüme alınmıyorum. çünkü değilim.
amerikan , avrupa savaşı kızışıyor . şimdi
amerika ve meşhur kuklası fransa daki arap
ları , zencileri tahrik eder , paris nusaybine döner .
fena olmaz ...

alsas - loren yada gerçek adıyla elsass - lothringen
alman toprağıdır . fransa buradan çekilmelidir .
fransa , korsikayı italyaya geri vermelidir .
brötonların , devlet kurma hakları vardır .

bu arada ..................

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, istanbul'da terör saldırısı
olabileceği konusunda vatandaşlarını uyardı.

• ABD, Türkiye’deki konsolosluklarını ve diplomatik
temsilciliklerini geçici olarak askıya aldı.

https://twitter.com/hasko...tatus/1319606449258008576
2005 Fransa ayaklanmaları, Paris'te 27 Ekim 2005 akşamı, kimlik kontrolü
yapan polis tarafından kovalanırken yüksek gerilim trafosuna sığınıp elektrik
çarpması sonucu Kuzey Afrikalı Zyed Benna (17) ile Bouna Traoré'nin (15) ölümü
ve 17 yaşındaki Muhittin Altun’un ağır yaralanmasının ardından başlayan ayaklanmalar.

Olayların başlamasından sonra bir camiye gaz bombası atılması ve
Fransa içişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'in olaylara karışanlara "ayaktakımı" olarak
nitelemesi gerilimi tırmandırmıştır. Terör dalgası, Paris'in Kuzey Afrikalı göçmen azınlığın yoğun olarak yaşadığı semtlerine sıçramıştır.

https://tr.wikipedia.org/..._Fransa_ayaklanmalar%C4%B

bir tane daha geliyor gibi . ermeni dostu fransaya hediyemiz olsun ...
Dünya tek bir devlet olsaydı genelevi Fransa olurdu. Öyle soysuz, öyle iğrenç öyle saygısız bir kültür. Pisliklerinde boğulup tükenecekler.
Fransanın batması haktır. Beter olsunlar. Şüphesiz Balıkesirli küffar sevmez.
Ortalık karışacak .islami terör eylemleri başlayacak.
Şu karikatürleri biZ hariç bütün islam alemi gördü ya neyse. Ben ortada hakaret göremiyorum, zaten karikatürü de göremiyorum
içimizdeki batılı g.tü yalayan müptezellerin hoşuna giden karikatürler. macron gibiler bunların tasmasından tutup içimize saldı senelerce işte.
Seçim var galiba seçim zamanı oluyor böyle şeyler.

Biz de israile atarlanıyoruz hollandaya atarlanıyoruz.
macron , avrupa ordusu kuracağız , amerika
dan bağımsız hareket edeceğiz dedi . sonra
başına gelmeyen kalmadı . sarı yelekliler vs ..

çaylar şirketten , provokasyon sorostan ......
'' eeeeeey fransa, sen kimsin ya '''nidaları beklenmektedir.
Aranıyor ve kaşınıyor ama Fransızlardan bulsun belasını..
öğretmenin kafası kesilmesini sebep olarak gösterip, 1.5 milyar inananı olan bir dini aşağılamak eğer "aslında haklılar yeaa" oluyorsa gençler,

asker şehit eden adam kürtçe konuşuyor diye ülkedeki 15 milyon kürdü sürmek de,

orospu evladının biri bir kadına sırf kendisini kabul etmiyor diye öldürüyor olmasını sebep gösterip bütün erkekleri tecavüzcü olarak suçlamak da,

kemal kılıçdaroğlu ypgyi terör örgütü olarak görmüyorum dediği için bütün chplileri vatan haini ilan etmek de,

ve bütün bir yanlışın hesabını koskoca kitlelere kesip nefreti körüklemek de,

"aslında haklılar yeaa" olur. tamam?

sırf fransızlar diye sesini çıkarmayan insanlar, sırf islamiyete karşı bir olay var diye tepki göstermekten çekinen omurgasızlar, "sen onu yaparsan o da bunu yapar bu işler böyle"ciler, işte bu ülkenin gerçek sorunlarıdır.

bu kafa yapısı değişmeli. göte göt diyin arkadaşlar. öğretmenin kafasını kesen katıksız tarifsiz pezevenk, bu hakareti aklamaz.

müslüman falan da değilim.
Inanmiyorum ya. Pes yani pesss bu ulkece nereye gidiyoruz anlamis degilim. Kimse kimsenin inancina dusuncelerine hurmet ettigi falan yok.
Tek bir musluman ogrencinin ogretmeninin bogazini kesmesini 2 milyarlik islam dunyasina mal eden ve bu olayi fransanin inanc ozgurlugunu yerler altina almasina dayanak tutan bir kitle var. eee ne yapalim soylesenizs
Bir kadin katil oldu diye tum kadinlarimi oldurelim.
Bir afgan katil oldu diye tum afganlari hapse mi atalim.

Bireysel suclari tum topluma mi mal edelim. Bu nasil anlayis bu nasil zihniyet.
Soruyorum size.

Edit: yanlis anlamayin duyar kasmiyorum gote got diyorum.
Provokasyondur. iki yüzlülüktür.

Olayın özü şu: nazilerin yayınladığı yahudi karikatürlerini bilirsiniz. Eğer ki bir ülke ifade özgürlüğü adına bu neviden karikatürler yayınlanmasına ses çıkarmıyorsa, muhammed karikatürü de, Allah karikatürü de yayınlanır, kimsenin bir şey demeye hakkı olmaz.

ifade hürriyeti olan bir ülkede yahudi soykırımı gerçeği de yalanlanabilmelidir elbette.

Fakat aman yahudiler gücenmesin, anti semitizm kışkırtılmasın diye nazi stili yahudi karikatürü yayınlatmıyorsan, Müslümanlar gücenmesin, islamofobi yayılmasın diye Muhammed karikatürü de yayınlatmayacaksın arkadaş.

Hele devlet eliyle kışkırtma yapmak tam ırkçılık..
Zorla kaşınıyorlar...
Orta Doğu veya afrika dan sefalet, otokrasi ve şeriattan kaçıp Fransa demokrasisine sığınan müslümanlara büyük iş düşüyor. Karıştırın orayı.