bugün

cok sigara icen kişileri içinde bulundugu durumdur. burma kaslı rüstme paşa bu durum icin bir beyit yazmiştir:

fosur fosur sigara içtim de ne oldu
devlet-i al-i osmaniye'nin tekeli zengin oldu
vay bana vay vaylar bana
pek cok bahane ile surekli sigara icmek ve bu suretle cigerleri katletme yontemidir.
hönk hönk öksürmekle son bulacak eylemdir. **
el alışkanlığının had safhsıdır. biri bitmeden biri yakılır. küllük ötesi kokulur.
yakın zamanda kanser olmaya delalet eder. bilindiği üzre sigara; nikotin bağımlılığı, dudak tiryakiliği veya parmak alışkanlığı gibi sebeplerden dolayı içilir. kimi zaman da ben artık büyüdüm, istediğimi yaparım gibisinden çocukların kendini avutmasıdır. peki bu sigarayı fosur fosur içmeye kişiyi iten nedir acaba.. tahminim şudur ki; lise yıllarında, aceleden 5 arkadaşın şartlı tur sistemiyle tuvalette içtikleri sigaradır. hoca yakalamasın diye sigara orospu olana kadar fosur fosur 1 dakikayı bile bulmadan bitirilir. *
(#2706715 )

bırakınız içsinler.
özellikle okurken tavana vuran fütursuzluk. sinemadan en tipik örneği the man who wasn't there'deki Ed Crane karakteridir. http://www.imdb.com/character/ch0006519
hatta avrupada bu eyleme türk gibi sigara içmek denir.
(bkz: fosur fosur osurmak)
Les gibi kokma durumudur.. fosur fosur icmeyi biliyonuzda, dis fircalamayi neden dusunemiyorsunuz?