bugün

Bilgisayar, ps6 wii3 ve xbox1080 platformlarında çıkacak oyundur. Artık sadece bir kulübün değil, bir veya daha fazla futbolcunun da menajeri olabileceğiz. maçları hdx2 kalitesinde tribündeymiş gibi izleyebiliriz. hatta alınan duyumlara göre tribün lideri olmak bile mümkün. taraftarların tezahuratıyla oyunculara taktik verme yeteneğimiz bu oyunda artık bulunacak. ayrıca klasik menajerlik modunda çok daha derinlere inilmiş. oyuna kulüp menajeri olarak başladığımızda sadece kulübü değil, menajerimizin bütün hayatını yönetebiliyoruz. gerçek menajerliği football manager 2018'de yaşayın!

Serinin daha önceki oyunları için:

(bkz: football manager 2017)
(bkz: football manager 2016)
(bkz: football manager 2015)
(bkz: football manager 2014)
(bkz: football manager 2013)
(bkz: football manager 2012)
(bkz: football manager 2011)
(bkz: football manager 2010)
16. veya 17. nesiller gelmeden çıkması beklenen oyun.
kendisinden hala bir haber alınamayan oyun.

normalde temmuz sonuna kadar bir kaç yenilik haberi gelirdi yeni oyun için ama şuana kadar gelmemiş olması elbette oyunun çıkmayacağı anlamına gelmiyor ama insanı yine temcit pilavı gibi database update+yeni tema ile piyasaya sürülecek kuşkusu yaratmıyor da değil.

gerçi steamden satışı başlamış.

gönlümüzün efendisini beklemek her ne kadar heyecan yaratsa da devrim niteliğinde yenilik bekleyenler var ise hiç boşuna o düşüncelere girmemesi gerekir.

miles jacobson twitterda fm 2018 hakkındaki sorulara hiç cevap vermedi daha ama tahminler oyun motorunda ciddi yenilikler yapacakları yönünde. hali hazırda pek çok oyuncu 3d maçları izlemiyor olması onlarında dikkatini çekmiş olacak ki zaten grafiklerin de bakılacak bir yanı da yok.

serinin fanatiklerinin beklentisi hiçbir zaman grafik olmamış zaten bu doğrudur ama bu sene de yine aynı antrenman ekranıyla karşılaşırsak sanırım baya bir protesto yiyecekler.
10 kasım 2017 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanan efsane serinin yeni oyunu. steam de ön siparişler başlamış efenim. fm 2017 ise 20 tl ye kadar düşmüş.

buda olası sistem gereksinimleri
görsel
almayacagim oyundur.
Gerçeğe yaklaştıkça bozulan oyun. Ne dediğimi cm 01/02 oynayanlar, altta gol olduğunda yanıp dönenin ne demek olduğunu bilenler, shortlist e eklenen oyuncunun sözleşmesi bitince bedava transfer edenler anlayacaktır.
Her sene steam yaz kara cuma ve kış indirimi olur yeni oyunlarda genelde olmaz ama olursa da bir parça olur, ön sipariş her zaman pahalıdır.
ön siparişe 119 tl fiyat ile çıkmıştır. 2017'yi satın almış olana 89,25 tl'ye ön sipariş alınıyor steam üzerinden. bu kampanya için son gün 9 eylül. ilgilisine duyurulur.

çok fazla bir şey de beklemiyoruz tabii her sene olduğu gibi. bir iki arayüz değişikliği, transfer güncellemesi tamam.
yine bize kadroyu güncelleyip değişiklik yapmadan yutturacaklar. en azından yeni ligler eklesinler amk. mesela arap ligleri qatar, sudi arabistan falan. aldığımız ücretler bir işe yarasın. kontrat yapıyoruz kulüple ama sembolik amk. taktik konusunda aynı dizilişle devamlı oynarsan karşı takımlar artık olayı çözüyor ve beraberliği aldığına şükrediyorsun. gerçekte her takım hemen hemen aynı dizilişde oynuyor am oyun tarzı değişiyor. fm 2017 de kaleciler kolay kolay yetişmiyordu. 20 yaşında adam alıyorum 10 sezon takımda duruyor. gücü yine aynı amk. sıradan bir takımla oynasam bile transfer döneminde bir yığın teklifi reddetmekten bıktım amk. oyunu amk yamalayıp bize 2018 diye yutturmasalar severek alırım.
Ciddi ciddi yaşlanıyoruz.
Yil oldu 2018 ben artik fifadaki gibi bir oyun motoru ve yeni arayuzler istiyorum basin toplantilari falan canli olsun bizi konusan spor programlari falan. Sadece yaziyla bir yere kadar. Çağın çok gerisinde menejerlik oyunları.

Bide su kodumun yapay zekasi bizi sasirtsin mac esnasinda
baya iyi scoutlar cok az bulunsun.yapay zeka duzgun transfferler yapsin falan filan.
hey gidi hey ben ms dos ta oynardım cm 98 i. adamlar oyunu nerelere getirdi. usm geçebilirdi bunları sierranın o da tutmadı.
Football manager bir markanın rakibi olmadığı zaman kalitenin nasıl düşebileceğini en güzel şekilde gözler önüne sermiştir. Fifa Manager hiçbir zaman ciddi bir rakip olamadı Football Manager'e ancak sonuçta en azından bir rakipti. SEGA firmasına her sene daha iyisini yapmaları gerektiğini aksi halde liderliği kaptıracaklarını hatırlatan bir etkendi. Fifa Manager ne zaman artık yeni bir oyun yapmayacağını açıkladı, o gün bu gündür football manager tam anlamıyla saçmalamaya başladı. Oyuncunun gereksiz detaylar içerisinde boğulmasına neden olan yeniliklerden başka bir şey eklenmedi oyuna. Ayrıca rakipsiz olmanın verdiği cesaretle yeterince test etmediği tüm (riskli) oyun modlarını ve ekstra her şeyi oyunda denemeye başladılar. Eskiden saatlerce başından kalkmadığımız oyuna artık iki saat katlanamaz hale geldik.
Apple şirketinin i phone larda yaptığının üzerinde bir yüzsüzlük nedir diye sorsanız bu derim. Her yıl çok çok az değişiklikle tüketici karşısına çıkıp devrim yaptığını iddaa eden başka bir oyun serisi yoktur sanırım .

Fm yapımcısı seni sever sayarım , 98 yılından beri pc kullanan ben 2002 den beri orjinal oyununu alırım ama senin dünyayı ele geçirecek teknolojiye sahip olmanı sağlayacak kadar sana servet yaptıran bu oyuna neden 2010 dan beri neredeyse hiçbir geliştirme yapmıyorsun ? Son 7 yılın oyunları arasında neredeyse hiç fark yok , bu rezalet nedir arkadaş ? Son oyunu ne alır ne oynarım , yazık sana verilen paralara .
Bu sene oyunun boyutu 2 katına çıkmış 7gb boş alan istiyor.
yenilikler de fena değil umutluyum ben.
betasını oynamak için sabırsızlanan serinin fanatikleri, miles jacobson ile kafa bulmuş...

görsel
çıktı.
thanks god for fm.
Betası çıkmış olan ama henüz oyun içi grafikleri çok kötü olan göz bebegimiz. 2 hafta daha bekledikten sonra kavuşacağız seninle tamamen... ayrıca azeri oyuncuları nedense yabancı statüsünde saymakta (yerli statüsünde oynuyorlar) ve sakatlıklar klasik olarak can sıkmaktadır.
10 kasım 2017' de çıkacak, sevdalardan birinin diğer adı. haydi gel artık, bekletme.
NiHAYET çıkmış oyun. umarım beklentileri karşılar. fiyatı ise biraz pahalı...
Eşcinsel futbolcular barındıran oyun.
bafetimbi gomis' in yardırdığı oyun. maç öncesi taktiksel görüşme de güzel bir eklenti...
2017 nin maç motorunu oldukça beğenmiştim tabi 17.3 güncellemesi yüklü, eski serilerde bir maçı 2-0 dan sonra çevirmek imkansızdı ya da beraberliği yakalamak. Bu seride çok 1-0 dan 2-1 den 2-0 dan maç çevirdim, tabi önde olduğum maçları da verdim, eski serilerde bir maçta 30 tane topun direkten dönme olayı da yok, umarım bu seride de bunu bozmamışlardır, bir de rica ediyorum takım en iyi formundayken en kilit oyuncularımız sezonu kapamasın ya da 4 5 ay sakatlanmasın.
satın almayı düşündüğüm efsane futbol oyununun son serisi.

bu oyun artık oyun olmaktan çıkıp bir bağımlılık yaptı benim üzerimde. bir an önce alıp sabaha kadar oynamak istiyorum.
Aldığım ama gönlümce rahat rahat oynayamadığım oyun.