bugün

Bilgisayar, ps6 wii3 ve xbox1080 platformlarında çıkacak oyundur. Artık sadece bir kulübün değil, bir veya daha fazla futbolcunun da menajeri olabileceğiz. maçları hdx2 kalitesinde tribündeymiş gibi izleyebiliriz. hatta alınan duyumlara göre tribün lideri olmak bile mümkün. taraftarların tezahuratıyla oyunculara taktik verme yeteneğimiz bu oyunda artık bulunacak. ayrıca klasik menajerlik modunda çok daha derinlere inilmiş. oyuna kulüp menajeri olarak başladığımızda sadece kulübü değil, menajerimizin bütün hayatını yönetebiliyoruz. gerçek menajerliği football manager 2018'de yaşayın!

Serinin daha önceki oyunları için:

(bkz: football manager 2017)
(bkz: football manager 2016)
(bkz: football manager 2015)
(bkz: football manager 2014)
(bkz: football manager 2013)
(bkz: football manager 2012)
(bkz: football manager 2011)
(bkz: football manager 2010)
16. veya 17. nesiller gelmeden çıkması beklenen oyun.
kendisinden hala bir haber alınamayan oyun.

normalde temmuz sonuna kadar bir kaç yenilik haberi gelirdi yeni oyun için ama şuana kadar gelmemiş olması elbette oyunun çıkmayacağı anlamına gelmiyor ama insanı yine temcit pilavı gibi database update+yeni tema ile piyasaya sürülecek kuşkusu yaratmıyor da değil.

gerçi steamden satışı başlamış.

gönlümüzün efendisini beklemek her ne kadar heyecan yaratsa da devrim niteliğinde yenilik bekleyenler var ise hiç boşuna o düşüncelere girmemesi gerekir.

miles jacobson twitterda fm 2018 hakkındaki sorulara hiç cevap vermedi daha ama tahminler oyun motorunda ciddi yenilikler yapacakları yönünde. hali hazırda pek çok oyuncu 3d maçları izlemiyor olması onlarında dikkatini çekmiş olacak ki zaten grafiklerin de bakılacak bir yanı da yok.

serinin fanatiklerinin beklentisi hiçbir zaman grafik olmamış zaten bu doğrudur ama bu sene de yine aynı antrenman ekranıyla karşılaşırsak sanırım baya bir protesto yiyecekler.
10 kasım 2017 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanan efsane serinin yeni oyunu. steam de ön siparişler başlamış efenim. fm 2017 ise 20 tl ye kadar düşmüş.

buda olası sistem gereksinimleri
görsel
almayacagim oyundur.
Gerçeğe yaklaştıkça bozulan oyun. Ne dediğimi cm 01/02 oynayanlar, altta gol olduğunda yanıp dönenin ne demek olduğunu bilenler, shortlist e eklenen oyuncunun sözleşmesi bitince bedava transfer edenler anlayacaktır.
Her sene steam yaz kara cuma ve kış indirimi olur yeni oyunlarda genelde olmaz ama olursa da bir parça olur, ön sipariş her zaman pahalıdır.
ön siparişe 119 tl fiyat ile çıkmıştır. 2017'yi satın almış olana 89,25 tl'ye ön sipariş alınıyor steam üzerinden. bu kampanya için son gün 9 eylül. ilgilisine duyurulur.

çok fazla bir şey de beklemiyoruz tabii her sene olduğu gibi. bir iki arayüz değişikliği, transfer güncellemesi tamam.
yine bize kadroyu güncelleyip değişiklik yapmadan yutturacaklar. en azından yeni ligler eklesinler amk. mesela arap ligleri qatar, sudi arabistan falan. aldığımız ücretler bir işe yarasın. kontrat yapıyoruz kulüple ama sembolik amk. taktik konusunda aynı dizilişle devamlı oynarsan karşı takımlar artık olayı çözüyor ve beraberliği aldığına şükrediyorsun. gerçekte her takım hemen hemen aynı dizilişde oynuyor am oyun tarzı değişiyor. fm 2017 de kaleciler kolay kolay yetişmiyordu. 20 yaşında adam alıyorum 10 sezon takımda duruyor. gücü yine aynı amk. sıradan bir takımla oynasam bile transfer döneminde bir yığın teklifi reddetmekten bıktım amk. oyunu amk yamalayıp bize 2018 diye yutturmasalar severek alırım.
Ciddi ciddi yaşlanıyoruz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.