bugün

şimdi iki insanın evlenmeden birbirlerini tanımasının yegane yolu flörttür. nişanlılığı da bu kavram içine dahil ediyorum.

flörtü faydalı hale getiren bir sonuç için yola çıkılmasıdır. bu sonuç evlilikse flört bir anlam taşır, fayda verir. yatakta bitip orada kalan, bir gece kaçamağından ibaret olan flört ne içinde bir duygu barındırır ne de bir anlam taşır. olsa olsa saman alevidir o.
üstelik üst üste karmaşık ilişkiler yaşamış, yani flört meselesinin cılkını çıkartmış erkek ya da kadına kala kala ruhsal boşluk, ruhsal tatminsizlik kalır.

flört eden çiftin sonunu düşünmeden ve aceleci tavırlarla bir şeylerin büyüsünü bozması sonuçsuzluğun yegane sebebidir. insanlar birbirlerini tanıdıktan sonra yaşanacak bir şeylerler bırakmalıdırlar.

ömrü boyunca 9-10 erkek flört etmiş kadın ve aynı durumdaki erkek bir süreden sonra kıyaslamaya başlar. şunun şurası şöyleydi, o daha karizmatikti vs. bu zihinsel ve ruhsal dezenformasyon gitgide artar. bu da çiftlerin birbirine olan saygısını yitirmesine sebep olabilir.

mahiyeti dışında bir araç haline getirilen flört bazı kötü huyların saklanmasına, büyük yalanların söylenmesine sebep olabilir. ortaya temeli olmayan toz pembe bir villa çıkar.

normalde flört aşamasında yaşanmaması gerkirken yaşanan bazı şeyler( örneğin seks), çiftlerin birbirine olan güvensizliğini arttırır. net. bu konuda beni yobaz bulabilirsiniz ama açıkça söylüyorum ki seksin yaşanacağı yer flört değildir. biz zaten ciddeeeyeaaaz ya diyen 10 tane liseli arkadaşım oldu benim. şimdi her sevgilim versin ama karım bakire olsun modundalar.

flört belirli bir edebi adabı olan ve ölçülülük içerisinde yürütülmesi gereken bir ilişki yöntemidir. bir şeylerin büyüsünü bozmak onu mahiyetinden çıkartır, zararlı bir hale getirir.
(bkz: bayağılaşan kadın erkek ilişkilerinin sebepleri)
"annemler evde yok, bize gidip sinema izleyelim mi?" ile başlar bu sebepler. sonra da sıralanır gider.
(bkz: gel sana pul kolleksiyonumu göstericem)
Flört ettiğin kişinin, arkadaşinin akrabası, arkadaşinin eski sevgilisi olması gibi sebeplerdir.