1. 1.
  kapitalizmin geldiği son noktadır.

  Baştan söyleyeyim; bokstan hiç anlamam. Puanlaması nasıldır, iyileri kimlerdir bilmem. O nedenle yorumum ziyadesiyle cehalet içerikli olacaktır ama değinmeden de geçemedim; ben bu Floyd ile Pacman lakaplı arkadaşın maçının neden bu denli "100 yılın maçı" iddiasıyla şişirildiğini anlamadım.

  O nedenle, bekledim, direndim, izliyorum... Oscar'da bile bu kadar Hollywood yıldızı yok mübarek. 350.000 dolara bilet satılmış maça! ("Ya topçu ya popçu olacaksın" sözü bu maçtan sonra kesin "boksçu olacaksın" olarak evrilecektir.) Adam tek maçtan kaybetse bile 200 Milyon Dolar alacakmış) Neyse, konu bu değil de eskiden, youtube üzerinden Muhammed Ali'nin maçlarını falan izlemiştim, Mike Tyson'ı bilirim, boks birikimim de bundan ibarettir (Bir de "Adddddriiiaaaan" diye böğüren Rocky Ağabeyimiz var bak)... Lakin bir Mike Tyson'la, Muhammed Ali'ye bakıyorum, bir de bu Floyd ile Pacman lakaplı arkadaşa...

  Eğer Muhammed ile Tyson boksör ise bunlar daha çok Fikirtepe'de torbacılık yapıp; kahvede maç izlerken laf atışması sonucu birbirine giren tiplere benziyorlar. Vitaminsiz ki bunlar. ("Gel kardeşim maçtan önce bi sucuklu yumurta yapayım yeyiverin, sonra depişirsiniz" diyesi geliyor insanın.)

  Yok eğer bunlar boksör ise Tyson'dır, Muhammed Ali'dir ne oluyor anlamadım... Şimdi bunlar orta siklet mi neymiş; sanırım Tyson neyim ağır siklet. O vakit bu tüy siklet ve orta siklet boksa görsel olarak yakışmıyor yahu. 56 kilo erkek ringde yumruk sallıyor. Muhtemelen günlük hayatta kız arkadaşının t-shirtlerini giyiyordur bunlar... Dayak yesen de atsan da 200 milyon dolar nedir ey Atinalılar?

  Bu maç prime time'da verilse ülkede futbol okulları boşalır, her mahalleye ikişer, üçer boks salonu açılır. Vahşi kapitalizm dedikleri tam olarak bu oluyor galiba. Hem vahşi, hem de kapitalizmin G noktası...
  1 ... baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima