bugün

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde bulunan anadolu lisesi.

(bkz: fntal)
giderek hapishane özellikleri göstermeye başlayan, şu sıralar öğrencilerin ve öğretmenlerin birer birer göç ettiği, yemeklerin içinde yılda en az 3 kere kıl çıkma özelliğine sahip, eşsiz bir kantini olan anadolu lisesidir. ayrıca öğrencilerinin kurduğu http://www.fntalforum.com adlı forum sitesine de sahiptir.
Aslında güzel okuldur fakat öğretmenlerinin fazla siyasileşmesi mahvetmiştir herşeyi..2009 mezunu olacak çoğu öğrenci okulu için "ya ilk sene iyiydi burası" diyerek çabucak gitme derdindedir.

Ayrıca kantinci Adal ve Hasan abi gibi insanları da dünyanın hiçbir yerinde yoktur.Yemeklere isim takarlar mesela
Döner: kezban , imdat
patates kızartması: jack,micheal
ketçap:krema/danino/spider man
....
Böyle gider bu.
-Kezbannn kezbaaaan!! yada
-immmmdattt imdata gellll!
-Adal abi acıktım ben yaa
-he tamam,jack ister misin?
-ne jack i?
-micheal da olsun mu çimen de koyarız yanına!
-çimen ne yau?
-kremalı veriym dur bi sen!!

Bu okulda yaşadığım ilk anımdır da çok pis duygulanırım * *
Hemen yan tarafında hatice mustafa gençten ticaret meslek lisesi ve onun hemen yanında vali muammer güler ilköğretim okulu bulunan 18 yıllık geçmişi bulunan gaziantep'in gözde anadolu lisesi'dir.
gaziantep'in sayılı anadolu liselerinden *. aynı zamanda ali dayı'sıyla meşhur mezun olduğum okuldur.
Matematikçisi hacı hocayı (hacı Karadeniz) çok severdim karısı Ayşe hocayida keza oğulları vardı bunların benle yasit ilk 5-10 bin civarında bi siralamaya girmişti suratlarini sallandıra sallandira ya yok biz daha iyisini bekliyoruz demişlerdi lan ben 44 bine seviniyordum hala aklımda . evet çocuk şimdi tıp okuyor ben makine .