* Malum finaller kapıda bu süreç içerisinde uludag sözlük yazarlarının düşüncelerini, durumlarını analiz eden bir başlıktır efendim.

Yalnız mıyım merak ediyorum.

Okulun ilk haftaları alınan kararlar, disiplinli programlar, kendimize koyduğumuz yasaklar..

Hepsi mi boş çıkar.

Oysa her dersin bitiminde o ders tekrar edilecek, özetler çıkarılacak final haftası sadece tekrar etmek kalacaktı.

Yumurta göte gelene kadar ooo sabahlar olmasın okey partileri mi beni de yazın, içmeye mi gidiyoruz hadiiii.

Yumurta ne kadar göte dayansa da bundan sonra ders mi çalışılır anasını satayım koy g.tüne.

Ben kendim kadar iradesiz bir insan tanımıyorum.

Ama dedim ya belki vardır ben gibi.

Yalnız değilimdir, kimbilir.
ortamı histerik kahkahalarla çınlatan tipleri vardır.
dersler ve yazarlık ikileminde tercih yapması gereken yazarın içinde bulundukları durumdur.
* *
Bu elemanların bir de sınav anı ve final sonrası durumlarını analiz etmek isterdim ki; analiz edecek bir şey yok nasıl olsa hepimiz aynıyız.

sınav anı: aha sıctık.

final sonrası: baba okul uzadı benim .
girecek bir entry, ayar verecek bir yazar arayışındadır. ders aklının yakınlarında dolanmakta ama içeri bir türlü girememektedir.
kayışı koparmış olmak..ne dediğini ve ne yaptığının farkında olmamak..vb..
beklenmedik seviyede büyük bir mutluluk ve gaz ile son haftaya girmek üzere olmakla beraber bu gazın ve mutluluğun çalışmadan bize puan getirmeyeceğinin de bilincindeyiz!!
çok bunalmış, omuzlara hayatın yükü binmiş gibi bir duruş, çökmüş göz altları, dağılmış oda, dağılan tek oda mı? saç baş, ruh hali, ders notları, bulaşık kahve fincanları, abur cubur tabakları, hadi bir gayret bitecek bitecek, sabır için yaradana açılan eller.
ders çalışmayıp sözlükte gezerler.
bol stresli bol kahveli günlerin gelişini ,gözlerin acıması , uykusuz gecelerin gelmesi ile olunacak ruh halinin ifadesidir.
insandan çok zombiye benzeme eğiliminde olma durumudur.* uykusuz kalmışsın zaten, bir yandan ders, diğer taraftan engellenemeyen sözlüğe girme isteği ve çelişki.
başka zaman olsa uykum yok deyip sözlükte gezinen yazar, ne hikmetse final zamanında saat on oldu mu uykusu gelir. *
ertesi sabah yapilacak final sinavini bu saatde basliyanlar icin pek iyi olmayan durumlardir. * * *