bugün

film klişelerindendir. zengin kötü kalpli babanın iyi eğitim almış, güzel, yetenekli, iyi kalpli bir kızı vardır.* filmin esas oğlanı ya bu kıza aşık olur ya da kız esas oğlana. buna tezat zengin kötü kalpli babanın ya işe yaramaz bir oğlu vardır ya da zengin kızının beş para etmez ama kendi gibi zengin bir nişanlısı, sevgilisi işte bir de erkek. birde fena bir eğitim almamış, pek güzel olmayan,* yetenekli sayılmayan, kötü kalpli tiki bir kız vardır. bu ya esas oğlana aşık olur ya da esas oğlanın düşmanı zengin erkekle bir olup esas oğlana cephe alır. ya böyle olur ya da her ikisi birden. normalde esas oğlanla iyi eğitim almış, güzel, yetenekli, iyi kalpli kız evlense sonra da esas oğlanın düşmanı zengin işe yaramaz erkekle fena bir eğitim almamış, pek güzel olmayan, yetenekli sayılmayan, kötü kalpli tiki bir kız evlense her şeyler çok daha olumlu olacak. hatta bu iki imparatorluğun* varisleri güçlerini birleştirerek kapitalizm dünyaya yayacak, kapitalizm hakim olacak dünyaya, yoksa oldu mu? aaaa! belki de o yüzdendir filmlerdeki bu çarpıklık! öyle değil mi ya zengin kız zengin erkek bulur fakir bunun düşünü kurar...

(bkz: halen komünizm hayaliyle yasayan insanlar)