bugün

seyredilen filmin beğenilmemesi üzere sinemayı terketme eylemi.
gereksiz bir hareket aslında.kır kazını otur de mi?!yanında sevdiceğin varsa onu seyret ne bileyim tek geldiysen hatun/erkek kes, hiç olmadı gözlerini dinlendir..
mis gibi ortam işte..
filmin yarısında telefona bir önemli bir mesaj gelmesinden mütevellit olduğu da görülen durum.
eğer bir gün ekşi sözlükte yazar olursam yapacağım eylem. bunu yapmayınca ekşi sözlükte kabul görmüyormuşsun.
hababam sınıfı üçbuçuk, dünya'yı kurtaran adamın oğlu tarz filmlerde gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel hadisedir.
nedense bu davranışı filmin kötü olduğunu dile getirmek için kullanır bu çok bilgili(!) arkadaşlar.

"o kadar kötü bir filmdi ki, izlerken yarıda çıktım" gibi sözler söyler bu tip insanlar. bence sen hala yeterli zekayı kendinde var edememişsin o yüzden filme bok atıyorsun. bir filme gitmeden önce o filmin iyi ya da berbat olduğunu kesinlikle bilirsin. 45+ kokoş sosyetik kadınlar recep ivedik filmine gidip yarıda çıkarlar. niye? sosyeteye hava atmak için.

"ben bu filme katlanamadım şekerim, yarısında çıktım" benzeri sözler kullanırlar.

demem o ki, bir filmi izleyecekseniz oturup adam akıllı izleyin yoksa hiç gitmeyin sinemaya. sırf hava atmak için yarıda çıkacaksanız paranıza yazık, verin bir boyacı çocuğa o parayı bari o mutlu olsun.

son olarak, bugüne kadar bir çok başarılı filmi beğenmediği için yarıda çıktığını söyleyen kişi ile tanıştım:

matrix: "olm adamlar uçuyor kaçıyor. battal gazi nin filmi gibi yarıda çıktım"*"yav benim gittiğim sinemada ses kötüydü, ben bu filmin felsefesini algılayamadım o yüzden"

babam ve oğlum: "ne öyle solcu filmi, beni açmaz bilader yarıda çıktım"*"aslında solculuk sağcılık nedir ki yoldaş?"*

gibi gibi gibi..
mumya firarda filminde yapıldığında sinemanın onurunun korunmasına sebep olacak davranış biçimi. *
dabbe'de neredeyse yapmak üzere olduğum eylem.
allahtan film sonra komedi filmine dönüştü de gözümden yaş gelene kadar gülmüştüm.
korku filmi diye heveslendik ama neye niyet neye kısmet efenim.
(bkz: irreversible) filmi söz konusu ise salonun yarısı için geçerli olan eylem.
filmin kötü olduğu anlamına gelse de asla yapmayacağım harekettir.
film ne kadar kötü olursa olsun ben sonunu hep merak edrim.
ayrıca hafızamda sonu gelmemiş filmler taşımak da hiç cazip değil.
bitirilmemiş şarkılar gibi çok kötü çok.
Telefonuna gelen bir mesajtan dolayı birden moralinin sıfıra inmesi.
filmin çok saçma gelmesiyle ilk fırsatta tüymektir.
(bkz: Öldüren Sis - The Mist)
(bkz: ekşi sözlük yazarı olmak için gerekli materyaller)
acil bir durum söz konusu olmadıkça, malca bulduğum bir eylem. ayrıyeten bunu yapan kişilerle birlikte işe de girişilmez. güvenilmez olurlar; sizi yarı yolda bırakabilirler.
güzel bir duygu olabilir hiç yaşamadım çünkü on lira vermişim o filme ben reklamlarını kaçırsam üzülürüm.
bir ekşicinin yapacağı harekettir. ya da ben entelim yahu hohohooo diye dolaşan bir tip de olabilir.

filmin yarısında çıkınca kültür seviyesini geliştirecek daha ulvi işlerle uğraşmayacağını bildiği ve bunu kabul ettiği için filmi sonuna dek izleyecek insan modeli de mevcuttur.

ayrıca bu insan 'para verdik lan o kadar izleyeyim' düşüncesine de kapılabilir.

ayrıca cinli, vampirli veya zombili filmlere giren var mı lan hala *
böyle bir insanla ilişkinizi kesmeniz yararınıza olacaktır.

entel fare.
yarım film yapılırsa yarısında çıkmak isteyen izleyicileri buga sokacaktır.
sodom'un 120 günü tarzı bir film ise yine iyi dayanmıştır.
zengin eylemidir. ben hiçbir fakirin filmin yarısında çıktığını görmedim açıkcası.