bugün

Yanlış hatırlamıyorsam 1970lerin sonunda izmir Fuarında assolist olarak sahne aldı. O afiş de izmir Fuarı Lunapark Gazinosu'nun afişi. Anneannem anlata anlata bitiremezdi.
gazino'da ne yapıyordu acaba? şarki söylediği dönemi anımsamiyorum.

görsel
Evi yakın!
Bu kadının saçı ve giyimi çok tarz.
O yillarda bile Günümüzde takılan çantalardan giyilen ceketlerden takip giymiş.
Genelde şehirli kadın tipi olduğu için farklı rollerde oynayamamış,dört yapraklı yoncadaki kadın oyunculardan sadece tek tip rolleri oynamış,Yeşilçam ın güzel kadın oyuncularından.umutsuzlardaki performansını çok beğendiğim oyuncu.estetikli güzellerden.
görsel
görsel
Gençliğinde asil bir güzelliğe sahipmiş.
bu ülkede bu kadını düşünerek 31 çekmeyen adam olmamıştır bir zamanlar.
Çoçukluğumun "Filiz akın, yaklaşma sakın." veya
"filiz akın, durma yakın." aptalca esprilerini anımsattı.

Bir unutamadığım, aptalca ve çocukca espri de "Tren! Öpsün seni Zeki müren."di.

Çok yaşayın...
şüphesiz yeşil cam in en güzeli gözümde. bir de salako filminde kemal sunal in emine si. Ancak filiz akın bir başka güzel be kardeşim.
vasiyetini açıklamış 73 yaşındaki oyuncu.

--spoiler--

"Yaşayacaksam kaliteli yaşayayım, eğer bağımlı olacaksam ve bitkisel hayata gireceksem öleyim. Eşimle birbirimize vasiyet ettik, eğer öyle bir durum doğar ve ötenazi hakkı tanınırsa bunu kullanma sözü verdik. Elbette beni hayata en çok bağlayan şey sevgi ve sizlerin duası"
--spoiler--
hala çok güzel olan emektar oyuncu.

eski mit müsteşarı sönmez köksal'ın eşi.
Güzelliğin vücut bulmuş hali gibi. Özellikle "zambaklar açarken" ve "tatlı dillim" filmlerinde bir başkadır. O baygın ve masum bakışları yok mu?

Dergiye resimleri kendisinden habersiz gönderilmiş ve birinci seçilmiş. Sonra uzun ısrarlarla ancak bir filmde rol almayı kabul etmiş. Henüz ünlü olmadan önce burun ameliyatı geçirmiş. Burun ameliyatından önce pek kayda değer bulunmazken burun ameliyatından sonra güzelliğinin peşinde dolanan erkekler türemiş.

Masumiyet dolu ve müşfik bir bakış var filiz akın'da. Türkan şoray mesela yakıcı bakışlara sahip daha fazla. Fatma girik dik bir bakışa. Hülya koçyiğit biraz utangaç ve kaçamak.

*vamp kadın rollerinde sırıttığı doğrudur.
ne direksiyon sallardı be.
berbat bir oyunculuğu olan ama güzelliği bu açığı kapatan eskilerin sinema oyuncusu. bu arada aynı isimde bir sevgilim olmuştu.
türk sinemasının gelmiş geçmiş en güzel oyuncusudur. şu sıralarda ted üniversitesinde mütevelli heyetindedir.
60'li, 70'li yillarda pek cok film ceviren, bas dondurucu bir guzellige sahip harika bir oyuncu...
yeşilçam' ın en güzel ikinci hatunu. birincisi için; (bkz: gülşen bubikoğlu)
ilker inanoğlunun annesidir. Öğrenildiğinde dumura uğratmıştır. Güzel sarışındır.
burun estetiği olmadan önceki hali gargamele benzeyen çakma yeşilçam güzelidir.
dünyanın en güzel kadını.
gülşen bubikoğlundan 10 yaş büyüktür. Ve bence dünyadaki en güzel kadınlardan biridir.
futbolcu bülent akın'ın kız kardeşi. belçika'da 2 milyon euro'luk bir evi var diyola. ayrıca aşırı çirkin.
40 yaşına kadar yemek yapmasını öğrenememiş:
görsel
bu gün 'memleketim' ve 'emine' adlı filmlerini izleyerek bir kez daha aşık olduğum sanatçı. bazen neden ben 70'ler de yaşamadım der, hüzünlenirim.
çok duru bir güzelliğe sahip olan oyuncu. tatlı dillim ve çıtkırıldım filmleri bende özel yeri olan filmleridir.