bugün

şu günlerde istanbul'un bazı semtlerinde pek de yaygın olan eylem. tamam güzel, israil'in ibneliğine karşı filistin'e destek çıkıyorlar falan filan da, ben bunların çoğunun bir resmi bayramda türk bayrağı astığını görmedim. sen kendi bayrağına sahip çıkmıyor, ona gereken değeri vermiyorsun ondan sonra filistin bayrağı asıyorsun. ah be , hadi itiraf edin elinizden gelse asacağınız tek şey yeşil sancak da, daha o çizgiye gelemediniz.

not; bu entrynin ne filistin'le ne oradaki insanlık ayıbı ile alakası vardır. bu entry sadece bizim ayıbımızla ilgilidir.
filistin halkı yalnız değildir demektir.
aşağıdaki düşünceleri akla getiren eylemdir.
--spoiler--
geçende filistin mitinginden sonra cevahir alış veriş merkezine gittim. tesadüf boynumda oradan aldığım filistin bayrağı kaşkol vardı. bu kadar çok gözün üzerimde olmasına hiç alışkın değildim. Çok şaşırdım. insanlar garip bir biçimde bana bakıyorlardı. her bakış aynı anlamda değildi sanırım. mitinge giderken ben de bayraklılara bakıyordum ve düşündüğüm şey mazluma yardım etmeyi en azından tepki göstererek yapmaya çalışan insanların yüzlerine bakmaktı. şimdiye kadar hep güçlü olan israil'in yanında olan türkiye'nin biraz tepki göstermesi ve gazını alması gibi şeyler de aklımdan geçmişti.filistin bayrağı takanları marjinaller olarak düşünmüştüm. ama dönüşte ben de marjinal olmuştum. belki de ben de o an marjinal olarak görülüyordum insanlarca. (bkz: marjinal ne lan)
--spoiler--
ilk fırsatta yapılması gereken eylemdir. Yanında Halid Meşal yada ismail Heniye posteri olursa dahada güzelleşir.
türk halkının duygusal yönden kendini rahatlatmak için yaptığı olaydır.

filistin bayrağı asıyorsan yanına rus zulmü altındaki çeçenistan bayrağını, amerikan zulmü altındaki ırak bayrağını, çin zulmü altındaki doğu türkistan bayrağını da asman gerekiyor.

filistin de yaşanan insanlık ayıbına hepimizi çok üzülüyoruz ama düşmana karşı çocukça değil adam gibi karşı durmamız lazım.
Türk bayrağının camlara korka korka asıldığı dönemde, asmamanın marifet olduğu bir dönemde niye böylesi bir girişime girildiği merak edilen eylem.*.
komiktir.
benim de, evim de, arabam da asılıdır. cuma günü allah'ın izniyle, okul için italya'ya gidiyorum. eve yerleşir yerleşmez, yapacağım ilk iştir, ay yıldızımızın yanına filistin'in şanlı bayrağını asmak.
Acin bakin, yabanci medyada Turkiyenin adi bile gecmiyor baris gorusmelerinde. Bir de birkac arap leydisini toplayip protesto gosterisi var ki tum dunyayi guldurme nedeni. Destek cikmaya calistigimiz filistinli teroristler degil mi bizim ulkemizde teror yaratip ortaligi kana bulayanlar. O filistinlilerin atalari degil mi askerlerimizi sirtindan vuranlar. Eline Turk bayragini omrunde almamis pankart yetmiyor gibi, filistin bayragi ile yuruyecek kadar Arap toplumunun sahiplenmedigi insanlara biz sahiplenmeye calisiyoruz, sanki her seyimiz tam, yerli yerinde, baska bir derdimiz yok. Cesareti olan, yuregi yeten icin Gazze orada yerinde duruyor, gider carpisir.
filistin diye bir ülke olmadığı için, filistin bayrağı diye bir şey yoktur. filistin, özerk bir bölgedir. sembolünün de pencerelere vb. asılması, beyniyle hareket edemeyen, duygusal patlamalarının esiri insanların ifşasıdır bir bakıma. tuhaf, anlamsız ve saçmadır. bence.
gereksizdir. bayramlarda türk bayrağı asmadığını gördüğünüz insanların filistin bayrağını asma duyarlılığını görüp duygulandırır.
(bkz: arap milliyetçiliği)

Aynı kişi her fırsatta türk bayrağını asıyor, dünyanın tüm ezilen halkları için aynı hassasiyeti gösteriyorsa, ellerinden öperim, başımın üstünde yeri olur.

Ama, taraftarı olduğu parti başkanı racon kesti diye, eşe dosta bakın ne de duyarlıyım mesajı verme amacı güdüyorsa, ben bu adamın yüzüne tükürürüm.

Bu iki uç arasındaki kısım içinse, şu an bir uygulama düşünmedim. Duruma göre bir şeyler uydururuz.
iki yüzlülüğün daniskasıdır.
sacmaligin daniskasidir.

israr ediyorum, eger duygusal degerlerden, ozgurlukten, insanliktan soz ediyorsak;
ve herkesin atip tuttugu, kiminin var saydigi kiminin yok saydigi 'ermeni soykirimi' kavrami yanibasimizda bir ornek olarak duruyorken;

en basit soru olarak
- hristiyanlastirilan iskandinavya icin neden kimse bir harekette bulunmuyor?
- hitler'in soykirimi sonucu yok olan yahudiler icin neden kimse kilini kipirdatmiyor?
- neden aborijin aileleri dagitildiktan sonra kimse sesini cikarmadi?
- neden..

neden? cunku onlar musluman. cunku onlarin dini islam, ve yalnizca onlar insan, yalnizca muslumanlarin yasamaya ihtiyaci var degil mi? hasstirin ordan! gotunuzden akan son damla kan da din savaslari yuzunden olacak, haberiniz yok, koru korune, kulaktan dolmayla is becermeye kalkiyorsunuz.

gectim savaslari, soykrimlari.. davos'ta bi bok yaptigi zannedilen kahraman(!) kisiler, ota boka 100% zam yapip 10% luk indirimi bayram edeasiyla kutlatiyor, senden benden ondan calarak suyu olmayan koye camasir ve bulasik makinasi gonderiyor, komurun yaninda soba hediye ediyor; ama turkiye tutturmus filistin asagi hamas yukari sonra yarabbi sukur! bu ne lan?

bu nedenle sacmaligin daniskasidir.
Çok güzel bir davranıştır. Mazlumun yanında zalime karşı durmaktır.
zamanında osmanlı'ya kalleşlik yaparak ayrılan, sahte bir şekilde sınırları çekilen, o gün bugündür gün yüzü göremeyen ve mazlum olduğu iddia edilen ülkenin bayrağını asmaktır. allah düşürmesin ama biz filistinlilerin durumunda olsak acaba kaç arap ülkesi bize yardıma gelir? sormak isterim bedevi sevdalısı sözde türklere.
80 li yıllarda terörist grupların (daha sonra pkk) her birinin birer kampı bulunan bir ülkenin bayrağını asmaktır.
bu bayrağı asan yurdum dincilerinin evlerinde türk bayrağı bulamazsınız.
allah israil gibi siyonist bir ülkeyi bela etti başlarına.
hamas dı, el fetih di derken birbirlerini yiyorlar.
birleşmiş milletler genel kurul unda bizim cengaver tayyip filistinlileri savunan bir konuşma yapıp üstünü başını paralarken; filistin delegeleri salon dışında çay çorba kovalıyordu. böylede bir vefaya sahipler.
son olarak ne demişler:
kula bela gelmez hak yazmadıkça, haktan bela gelmez kul azmadıkça.
saçmalıktır.
osmanlıcıların osmanlı'ya isyanıdır.

evet, evet. ben de "bu ne saçmalık ak" dedim ilk başta. ama öyle.
özellikle bulup balkona asacağım bayrak, israil köpeğinin gazze saldırısına tepki icin yürüyüşe gideceğim birazdan, orda bulacağım şerefli bayrak.
(bkz: ürdün dinarı/#19621240)
haysiyetsizliktir. türk kanı dökülerek çizilmiş filistin bayrağını asmanın daha büyük tanımı yoktur.

türkmenelinde daha çok insan ölüyor ama hanginiz türkmeneli bayrağı astınız. çünkü siz ölenler müslüman olduğu için değil, arap olduğu için üzülüyorsunuz.

not: israil'den ve politikalarından nefret eden muhafazakar bir vatandaşım.