bugün

fiat'ın en ufak modelidir. motoru arkadadır. dört kişi tarafından rahatça kaldırılabilmektedir. kimilerinin arkasında "büyüyünce otobüs olucam" yazmaktadır.
kaza yaptığı takdirde bile gülme krizine sokabilitesi olan ufacık tefecik, içi dolu turşucuk araba.

ilgili bir anımı anlatayım;

bir gün yolda yayan vaziyette evin yolunu tutmuşum, gidiyorum. yine o dik yokuşa geldim, ama yokuş da öyle ıslak ve kaygan ki, ayakkabıyla bile kayıyorum. neyse kaldırıma çıktım*öyle böyle, falan fistan derken, yanımdan yokuş aşağı bu 126 bislerden geçti. kayacağını tahmin ettim, içimden de geçiriyorum inşaallah takla falan atmaz diye... derrken paldır küldür sesler geldi, arkama döndüm ki, araba yan yatmış vaziyette duruyor. gülsem mi, yardım etsem mi derken, bir-iki dolmuşçu geldi arabayı kaldırdı, adam hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. ilginçtir ki tek ziyan, arabanın sol aynasıydı...

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
210 cm olan arkadaşımın kısmen içinde seyahat edebilmek için hareket halindeyken kafasını elektrik direğine vurmak suretiyle geçici şuur kaybı, daimi mongalluk yaşamasına vesile olan araç. aracın cabrio olmadığını vurgulmak yersiz olur zannımca.
boyu değil işlevi sözünü haklı çıkarırcasına kısa mesafelerde işlevsel olan bir araç.
(bkz: park kolaylığı),

(bkz: benzin tasarrufu)

dort tekeri var ya kardeşim o da yeter
park ederken denyoluk yapip egzozunu carptiginizda rektifiye yaptirmaniz gerekebilir. frenleri kara frendir, ilk bindiginzde tutmuyor sanabilirsiniz, zamanla alisilir. 4 kisi bindiginizde yokus yukari trafige yakalanirsaniz aracin kalkisi biraz problemli olur. enteresan bir sekilde boyunun iki kati arabalar kadar benzin yakar, bir garip arabadir.
kuru soğutmalı ve radyatörlü olmak üzere iki çeşit motor seçeneği vardır.
motoru varla yok arası olan hatta kendisi varla yok arası olan, revaçta olduğu dönemlerde yaşadığım ankara ilinde, bu vasıtayı almayı düşünenlere ''parçası istanbuldan geliyo başına dert olur'' denilerekten almaktan vazgeçirtilen, tekerlekli valiz.
hafif, kucuk, bocek gibi bir araba.
lise yillarimizda 5 ki$i bu arabayi kaldirip ba$ka bir yere ta$iyabiliyorduk.
ogretmenlerden biri sahibiydi, her ak$am okul ciki$i arabasini asla biraktigi yerde bulamazdi adamcagiz..
fiat ın en komik model otomobili. gençliğimizde 4 kişi binerdik bunun su soğutmalısına. sol arkada oturan sıcaktan geberirdi yazın, malum motor dibi. çeşme otobanında 120km yi gördük otobüs bile solladık gerçi bayır aşağıydı. samimiyeti artıran bir modeldir. *
recep ivedik'in kendi ile aynı boyutlardaki arabası.
yok artık:

görsel
ilkokul örtmenimin vardı bundan bir tane. dikkatini çekeyim öğretmen demedim, örtmen dedim. ancak bu hale gelince sığıyordu adam içine.
boyutları gereği sıranın en önünde oturabilir. pipisi olsa göstermesi istenebilir. diğer araba arkadaşlarıyla oynarken hep dayak yiyebilir. uzun eşek oyununu da hep kaybeder.
bir konserde 126 adet bis yapılmıştır ve bu isim oradan gelmektedir.

(bkz: yok artık)
Zamanında Bir arkadaşımın sahip olması ve beni eve bırakma teklifi sonucu hayatımın en komedi yolculuğunu yapmama sebep olmuş arabamsıdır. Benim gibi boyu 1.84 ve 80 kilo birinin binmesi kesinlikle sakıncalıdır. Zira kafa tavana değmekte ve araba sağa doğru çekmektedir. Aynı şekilde uzun yolda yanınızdan bir tır geçtiğinde şarampole uçma ihtimali yüksektir.