bugün

Bu iyi günleridir.

Son gülen iyi "güler."
Son dönemde hizmeti, parası olanın daha bir mühim adam yerine konulduğu bir "kurum" haline getirmiştir maalesef.

Kendisinden sonra kimseyi hazırlamamış olması da koltuk sevdasının göstergesidir. (Mustafa abi var işte demeyin bana, neyi kastettiğimi iyi biliyorsunuz)
ölüsü bir dert dirisi bir derttir türkiye için. nasıl can verecek görmek isterdim.
tosuncukların dün "muhterem hocaefendi" derken, şu sıralar çok kızgın oldukları eski komplo ve zulüm ortaklarıdır. maklube yerken ayrı düştüler. tosuncuklar sorsan pek imanlıdırlar ama yaşananlar "ilahi adaletin tecellisi midir?" sormazlar. kanına girdikleri mazlumların ahının çıktığını düşünmezler. dün rahmetli yarbay ali tatar'ın ölüm yıl dönümüydü.
Kendisi iyi de cevresi kotu. ..Yersen... (bkz: hasan sabbah)
yaptıklarına rağmen tosuncuklara başlarına gelenin ilahi adaletin bir tecellisi olabileceğini düşündürmeyi başaramayan kişidir.islami inanışlara göre, zulüm aşırı artınca, hesabının bir kısmının dünyada ve hızlı görülmesi ihtimali de artar. Hatta zalimlere daha şerliler musallat edilir. işte bu sebeple, aşırı azanlara "zulmün artsın" denir halk arasında. "Artsın ki zeval bulman yakın olsun" anlamında...
Abdullah Öcalan'dan farkı: Apo daha Mert ve Türkiye'de.
Hocaefendi allah dostu mübarek bir insandır.
Türk düşmanlarının kendisine övgüler düzdüğü adam.

Kendisinin yurtları islam'ın çöğlüğüdür.
Samimiyetine inanmadığım kişi.
önceleri konusu açıldığında yaptığı iş yönüyle koruyup kolladığım ancak son rüşvet olayından sonra bir gram saygımın kalmadığı adamdır. zaman aboneliğimi de iptal ediyorum. tv'de altıda bulunan kanallarını da 136'ya çektiğimdir. kendisi resmen chp safına geçtiğini tescillenmiştir.
arkasında amerika desteği olan kendisine bağlı yurtdışında toplam 11000 okul olan evet yanlış duymadınız 11000 olan zat.
o değil de bundna 20 30 yıl sonra afrika yönetiriz valla o okuldan mezun olanlarla.
Anafen dershanelerinin sahibi olarak bildiğim adamdır kendisi. Dershanede namaz kılmak için özel odalar mevcuttur.
bir dini kanaat önderi olmasa da siyasi bir hareketin lideri olsaydı eğer, bu son gelişmelerle birlikte kendisini destekleyebilirdim. ne erdoğan gibi egosunun büyüklüğünden gözüne perde inmiş, ne sarıgül gibi koltuk sevdalısı bir megaloman, ne kk gibi basiretsiz, ne bahçeli gibi laf olsun, gündemde benim de katkım olsun diye çırpınan etkisiz eleman. şahsen şu anda en makul bulduğum siyasi hareketlerden birisinin lideri olmuş olurdu.

ama dedim ya, tüm bunlar eğer bir siyasi hareketin lideri olsaydı geçerli olacaktı. ama maalesef, geçtiğimiz 10 yılda cemaati fazlasıyla zıvanadan çıktı bu ülkede.

ilk önce ilkokulda tanıştım bu cemaatle. kriz döneminin öncesiydi. sıradan bir dini cemaattiler benim için. zaten çevremde pek çok dini cemaatten insanlar olduğu için yadırgamadım pek fazla. ama fark ettiğim tek şey vardı, belli gazeteleri okuyup, belli tv kanallarını izliyorlardı. bir çok cemaat tv izlemeyi hoş görmezken, bu cemaatin tv kanalı vardı. pek çok cemaat, ufak tefek esnaf gruplarından beslenirken, bu adamların özellikle eğitim sektöründe, ülke geneline yayılmış koskoca dershaneleri, yayınevleri, mağazaları vs vardı.

cemaatle asıl haşır neşir olduğum dönemse lise dönemiydi. koskoca fen lisesinin büyük bir kesimi bu insanlardan oluşuyordu. öğrencileri sohbetlere çağırıyorlardı, gelmeyenlere cuma kaçkını muamelesi yapıyorlardı. bir keresinde bir arkadaşımın "bizim cemaatten olmayan birisi, iyi bir müslüman olamaz" dediğine bile şahit oldum. okuldaki hocalar falan, hepsi birlikte öğrencilere yumuşak baskı uyguluyordu cemaate katılmaları için. öğrenciye şirin gözükmek için futbol turnuvaları düzenlemeler filan. okuldan bir öğretmenimiz bir arkadaşıma cemaatin toplantılarına katılması için alenen, yanı başımda baskı yapınca işin ciddiyetinin farkına vardım. ama yapacak bir şey yoktu, lise de bitmek üzereydi. sadece lise dönemini bana zehir ettiklerini söyleyebilirim. ayrıca bu vesileyle cemaatin işleyiş şeklinden ve gücünden az çok haberdar olmuştum. türkiyenin geleceğinde ne gibi bir paya sahip olmak istediklerini de biliyordum. tabi bu dönemler akp cemaat ilişkilerinin en iyi durumda olduğu senelerdi.

üniversitede ise cemaatin neden eğitime bu kadar önem verdiğini anlamış oldum. bu adamlar öyle bir sistem kurmuşlardı ki, sadece eğitim sektöründeki yatırımları ve yaptıkları işler sayesinde; kendi aralarına katabilecekleri elemanları topluyorlar, dava adamları yetiştiriyorlar, cemaate ciddi bir ekonomik destek sağlıyorlar, geleceğin kadrolarını yerleştiriyorlar hem de bir yandan anadoludan gelip de kalacak yeri olmayan yoksul insanları kazanmış oluyorlardı. eğer halen aranızda cemaatçilerden nefret edenler varsa, üniversitede risale okurken gördüğü için o adamdan ömrü billah tiksinenler varsa, bence bir daha düşünsünler. öyle basit bir olay değil bu. o insanlar cemaat olmasa, değil üniversite; belki liseyi bile okuyamayacak durumda olan insanlar. devletin s.ktir çektiği, atatürkçü düşünce kurumlarının, eğitim kurumlarının, çyddlerin adam yerine koymadığı, sistemin dışına itilmiş insanlar bunlar. ve işte şimdi bu adamlar savcı oluyorlar, doktor oluyorlar, üniversitelerde hoca oluyorlar, mühendis oluyorlar. bu insanlar canavar değil.

ama içlerinde bulundukları cemaat, artık o kadar masum bir cemaat değil maalesef. ufak tefek hırslar, kinler insanı manasız çatışmalara götürebilir. bunca kadrolaşma, yer kapma vs hiç bir kul hakkı çiğnenmeden mi gerçekleştirildi? bunca kilit mevkilere getirme hadisesi, sırf o insanlar sınavlara daha iyi çalıştılar diye mi meydana geldi? güldürmeyin adamı. çok fazla insanın ahını aldı bu adamın liderliğini yaptığı cemaat. masonlarla kafayı bozmuş bir milletin, gerçek masonları oldular. maalesef gelinen nokta budur. ve üstelik bunlar belki de bir başlangıç sadece. bu savaşı da kazanırlarsa bu işin nereye kadar gideceğini bilmiyoruz.

bu söylediklerimin hiç birisi 17 ağustos operasyonuyla ilgili değildir. zaten o operasyonu da cemaatin tek başına yapabileceğine inanmıyorum ben. bu olay tam bir "our boys did it" vakasıdır. haberlerin alt metinlerini okursanız, bu operasyonun sadece bir yolsuzluk operasyonu olmadığını da anlarsınız. ortada iran blokajının kaldırılmasıyla alakalı oldukça ciddi bir uluslararası mesele var. ve elbette abdnin bundan şimdi haberinin olduğunu düşünmek manasız olur. ancak gelinen son noktada abdnin akp ile olan ittifakının sona erdiği anlaşılıyor. cemaat bu denklemin en çok bilinen tarafı sadece.
http://www.youtube.com/watch?v=bga1K2eRQVI insan biraz edepli olur mk.
peygamberin yasakladığı bedduayı gayet rahat edebilen insan tipi. neresi hoca lan bunun?
hem akp li olmayan, hemen fetullahçı olmayan müslüman kaldı mı diye bir soru geliyor akla. bize böyle bir bilgi gelmedi
çete lideri.
yıllarca bu adamın devletin içini kemiren çetenin başı olduğunu, türkiye cumhuriyeti'ne karşı amerikan ajanlığı yaptığını ve her türlü pisliğe bulaştığını söyledim. bunları söyleyen yüzlerce kişiyle de tanıştım.

ama biz bunları anlatırken göt kılları hep savundular. hep hoca efendi dediler. hep onun bu ülkenin çıkarına çalıştığından bahsettiler.

bugün çıkar çatışması yüzünden akp ile ftö birbirlerine girince aynı göt kılları "feto şöyle, feto öyle..!" diyorlar.

e canım kardeşim, bu adamla 10 yıl aynı yatakta takılan recep tayyip erdoğan değil miydi? bu adama yıllarca hürmette kusur etmeyen siz değil miydiniz? çıkar çatışması yüzünden rte'nin kirli çamaşırlarını ortaya dökünce mi tü kaka oldu?

birileri hâlâ "bize komple kuruyorlar" desin dursun. akp boğazına kadar boka batmış ve ülkeyi de batırmış bir partidir. ftö de bunlara çanak tutmuş, "zamanı gelince kullanırız" diyerek çetelesini tutmuştur.

sanılmasın ki biz bu kavgada ftö ya da akp'den tarafız. bu kavga nasıl biterse bitsin uzun vadede türkiye cumhuriyeti'ne yarayacaktır. elimizde günebakan çekirdekleri, maç izler gibi izliyoruz birbirinizi yemenizi.

(bkz: yiyin birbirinizi)
gitmeden yanında birilerini götürecek olan hoca. suicide commando misali.
hırsızı yakalayanın üzerine gidenlerin allah ocaklarına ateş salsın diyerek hükümet ve avanesine büyük beddua vermiştir. amin.
beddua etmistir... Bir hilm vardi ona ne oldu ?
Ömrü müddetince bir kere bile gayrimüslime beddua etmeyip amirinden aldığı emirler neticesinde sağa sola beddualar okuyup kendi topuğuna sıkan insan kişisi. ben bir şey demiyorum.
http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485
Türkiye'nin agresif papa Benedict'i. Son konuşmasında müritleri önünde diz çökmüş kendisi gandalf gibi koltuğunda oturuyordu. Ayrıca her bağırarak dua edişinde şakirtler ağuuuuvvvihihi diye ağlar.
"Gönül Calab'ın tahtı, Calap gönüle baktı iki cihan bedbahtı,

kim gönül yıkar ise o iki cihan bedbahtı

bir sürü müminin gönlünü yıktılar kendimizi istisna etmedim haksız kimse o mutlaka cezasını çekecek".

sözleri oturup dinledim bu sefer hoca gerçekten haklıydı. bu zamana kadar akp hükümetine canı gönülden destek verdler yönetim kadrosunda ön sıralarda yer aldılar. ama o kadar büyük bir karga beslediler ki, o karga geldi gözlerini oydu. bu zamana kadar verilen desteklerin hepsini çalakalem edip sildi süpürdü.

türkiye bir avrupa ülkesi gibi değil büyüğün sözü dinlenir, büyükte küçüğü sever. küçük güçlendim diye büyüğü dövmeye kalkışmaz küçük güçlendim diye büyüğü dövmeye kalkışmaz.

herkesin hatası olur, hattayı affetmek allah' a mahsustur.

şu dünya' da varsa kimin şerefsizliği inşallah yaradan rabbim ortaya çıkarır.