bugün

laikçi zırvalarının en uçuk olanlarından biridir. kendisi laikçi peygamber arayışında olanların başkalarını da kendisi gibi bilmesidir.
hiçbir nurcunun veya fetullah güleni seven insanların içinde düşmediği durumdur. her müslüman bilir ki peygamber efendimizden sonra peygamber gelmeyecektir ve ondan sonra bu sıfat hiçkimseye yakıştırılamaz. böyle bir şey anca nurculara veya fetullah güleni seven insanlara çok büyük hazımsızlık sonucu atılmış bir iftira olabilir.
peygamber yakıştırması eskidendi. şimdilerde allah yakıştırması yapılmaya başlandı. dur bakalım allah'tan daha büyük bir kavram icad edilirse bu sefer onu kullanmaya başlarlar.
cesitli rivayetlere göre hz. musa dan isa dan felan daha cok aglamistir. bu yüzden epey bir mesefa katetmistir hocaefendimiz.
kendi de zaten bir sohbetinde hz. hamza dan daha fazla aglamışımdır derdi nerden anladi bizde sasirdik arastirip etmeden inandik. itaat sakird
sohbetlerinde peygamber efendimizden cok hocaefendilerinden bahsetmeyi tercih eden,ona ozlem duyan,onu memnun etmeye calisan guruhun hak ettigi, tamamen haksiz olmayan yakistirma.
kula kulluk edip birde müslümanım diye gezen insan ziyanlarının şirk koşmasıdır.
(bkz: allah akil dagitirken kilic sallayan embesil)
fethullah'a peygambermiş gibi tapan,sözlerini harfiyen uygulayanlara yapılan bir atıftır. bunu "tuncay özkan fethullah gülen'i peygamber ilan etmiş" gibi lanse etmek ise provakatörlüğün son raddesidir.
cahil adam işidir.
başkalarından değil, bizzat fethullah yanlılarından öğrendiğim yakıştırmadır. diyolar ki fethullah'ı 21. yüzyılda islam'ı ayakta tutması için allah görevlendirmiş. dediğim gibi bunu ben demiyorum veya başkasından duymadım, tartışma esnasında birkaç nurcudan duydum.
yarın öbür gün fetullah gülen in çıkıp "ben mesihim" demesine yol açabilecek olaydır. fevkalade imamdır kendisi ne alakadır peygamberlikle?
en fazla yakıştırma olarak kalabilir zaten ki o da bazı bünyelerde. (bkz: şakirt)
sızıntı ve zaman gazetesi misyonerlerinin çabaları sonucu ortaya çıkmış muameledir.
elinde avucunda sıfır verisi olan, saldıracak bir fikri olmayan kişinin sanrısı. bu zavallı kişi fethullan gülen'i seven insanların duygusunu okuduğu sanarak acziyetini dışa vurur.

(bkz: yazık lan)
değişik bir versiyonu da;

"ulan şu fethullah gülen, atatürk gibi adam haaaa" 'dır.
(bkz: yok daha neler)
Kemalistlerin, atatürk'ü putlaştırıyorsunuz eleştirisine karşılık tıpkı 0-6 yaş grubu bir çocuğun yapacağı şekilde siz de fethullah gülen'i putlaştırıyorsunuz karşılığını vermeleridir. hani salaksın sözüne asıl sen salaksın gibi bir karşılık vermek. Acizlikte son nokta. işte bu ruh hali insanı öylesine garipleştirir ki Fethullah gülen'in peygamber efendimizden daha fazla saygı gördüğünü bile iddia eder hale gelirsiniz. Ve buna gerçekten inanmak istersiniz. çünkü içinizi rahatlatacak tek şey budur. ne diyeyim kendine en iyi yalan söyleyeniniz en mutlunuz olacak kemalist kardeşler.
adnan oktar'a mehdi demekle aynı olaydır.