bugün

fenerbahce nin başarılarını hiç bir takımın çekememesinden kaynaklı olarak 17 takımın ittifak kurmuş olmasıdır. fenerbahcem yine yardırıyor o ayrı.
(bkz: fenerasyon vs lig)
29 sene kupa alamamak gerçek bir başarı.

hakemler sayesinde kazanılan başarılar gerçekten büyük başarı.
(bkz: biz tek siz hepiniz)

(bkz: fenerbahce kompleksi)
bir fenerbahçeli ütopyasıdır. zira bayılmışlardır bu hayali düşman ittifakının varlığı fikrine.
(bkz: federasyonun fenerasyon olması)
(bkz: fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz)
fenerbahçe'nin neden tek büyük olduğunun izahıdır.
madem ortada böyle bir düşmanlık yok buralarda neden hep karşıt entry var o da ayrı bir konudur.
(bkz: biz tek siz hepiniz)
hangi başarı diye sorarlar adama.
şu muhabbete girmek istemiyordum ama bokunu çıkartmanın mânası yok.
kimsenin fenerbahçeye düşman olduğu filan yok.
galatasaray lılar fenerbahçe ile galatasaray ın 17 kez şampiyon olarak paylaştığı süper lig başarısında, fenerbahçe nin bir kupa daha kazanarak öne geçmesini istemedikleri için trabzon u destekliyorlar.

trabzon lular zaten kendi yolunda, trabzon un şampiyonluğunu düşündükleri için.
bursaspor lularda şampiyonluğun bir anadolu takımına gitmesi için.

saçma muhabbetlere girmenin, kendi takımını övmenin mantığı yok.
geçen sene şampiyon olduğunu zannederken "beşiktaş" naraları atan fenerbahçeli kardeşlerimizin "biz tek siz hepiniz" mantığı sadece ve sadece ego tatminidir.

kendinizi gülünç kılıyorsunuz, farkında değilsiniz.
görsel
son 10 yılda beşiktaş 6 galatasaray 9 kez lig şampiyonu olmuşken galatasaray üstüne uefa kupası ve süper kupa koymuşken ve bu dönemde fenerbahçe hiç türkiye kupası kazanamamışken başka ne denir ki ? tabiki haklılar tüm lige karşı ancak bu kadar şampiyon olunuyor .
tebrikler fenerbahçe çok büyüksün .

-edit-
hahahaa sağdan soldan saldırı gelince gördüm yazdığımı devlet bahçeli kadar matematiğim yokmuş hakkatten .
lan yanlış yazılmış işte malmısınız ? son 20 yıl açıp bakın .
eğer şampiyonluğa oynayan rakibinin kulüp başkanı "ülkenin 4'te 3'ü bizim şampiyonluğumuzu istiyor." diyerekrakipleri kutsal ittifakına çağırıyorsa, fenerbahçe'nin rakibi olan bir taraftar bu sezon trabzonspor'a kaybettiği maçtan sonra, "fener'e yaramadığı için üzülmedim." diyebiliyorsa, fenerbahçe'nin başlıklarının altına fenerbahçe taraftarlarından çok rakiplerin taraftarları yazıyorsa, özellikle fenerbahçe'nin (hakederek bile kazansa)kazandığı her maç sonrası, "aziz yıldırım satın aldı." gibi ifadeler kullanılıyorsa çekişmeli bir kapışmadır. çünkü güçler ancak 17'ye 1 de denkleşir.
--spoiler--
mafya+mhk+fenerasyon vs namuslu kulüpler
--spoiler--
55 bin kişinin aynı anda şampiyon taklidi yapması tesadüfmüdür nedir bilemem ama 10 milyon fenerlinin gece bazı yerlerinin açıkta kalarak uyuması tesadüf değildir. Bunun sonucunda da böyle rüyalar görülebilir, normaldir.
onurlu bir takımla diğerlerinin mücadelesi.
Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

vs

Fenerbahçe'nin Fenerbahçe'den dostu yoktur
(bkz: santos un golünü çok canlar yakması)
hani derler ya : sike sike şampiyon diye işte aynen oyle olamaya gitmektedir. yenmedik takım bırakmadıgı için kutlamak gerekiyor.
bjk lilerin trabzon sporlu futbolculara : yenin bizi allah aşkına şu şerefsizler şampiyon olmasın demesinden sonra,
gençlerbirligi futbolcuların : trabzon spor için oynadık demelerinden sonra,
bursasporun : trabzona borcumuzu ödedik demesinden sonra,
antebin bu gece yaptıklarından sonra,

ezeli ve ebedi rakibimiz gs ye teşekkur etmek geldi içimden.. adamlar düşmek üzere de olsalar cıkıp catır catır oynadılar kimseye şüphe bırakmadılar..amabu komployu antep -trabzon macında daha net gorucez..
hep hevesle beklerimdim bir izmir takımı lige cıksa da ; hep ben fenerimin ayagına gidiyorum bu seferde fenerbahcem benim ayagıma gelsin diye.. evet geliyor bu hafta ama sanırım gitmicem.. neden mi?

neden niye nasıl ne için kimin organizesiyle bilmiyorum ama herkes organize olmuş, herkes fb ye düşman olmuş, herkes küfredip savasır olmuş..

eskiden de fb ye karsı iyi oynamak isterdi herkes ama kendilerini gostermek için.. yani fb ye gol atan oteki sene paraya para demezdi.. fb de oynardı..

artık fb ye gol atan halk kahramanı oluyor.. artık fb ye kufreden elçi ilan ediliyor.. ya fb li olmayanlar anlayamayacak belki soyledigimi ama rakibinin yenilmesini beklemek kotudur dimi?? peki ya yenilmeyecegini bilmek kotu mudur?? hem de ligin bitmesine kaç hafta varken?* keşke futboluyla da bu tur olaylar yaşanmadan sansıyla kaybetmeden sampiyon olsalardı da bizde helal olsun deseydik...

biliyor musunuz arkadaslar benim gibi 700-800 km yol gidip sabah akşam fb için bagıran ve oteki sabah hiç uyumadan işe gitmeyi goze alan biri artık fb macına gitmiyor.. hem de ayagına gelen bir maca? işte bu kadar soguttu klupler bizi futboldan..

ister azize sovun ister kendinize ama kimsenin sevmedigi bir adam olmak istemiyorum ve seve seve, bu kadar cok aşıkken belki de aşkımı bırakıp gidiyorum..
kayseri manisa eskişehir kasımpaşayı çıkartın olsun 13 e 1. aglıyorsanız mantıklı aglayın lan dangalaklar.
fenerbahçe süper ligdeki takımların çoğundan iyi futbol oynuyor mu? bir galatasaraylı olarak bu soruya ' evet ' cevabını veriyorum. ancak fenerbahçe neden sevilmiyor? bu soruya da formamı çıkartıp bir futbolsever gibi cevap vereceğim. fenerbahçe oynadığı multi süper futboldan dolayı kıskanıldığı için değil, ki zaten iyi oynamak konusunda istikrarı yok, istikrarı iyi mücadele konusunda yakalamış ama çoğu maçta iyi oynadığı söylenebilir, başkanının, yönetiminin ve fanatiğinin diğer kulüpleri küçümseyen, başarılarını tebrik etmeyen kibri, sevimsizliği yüzünden sevilmiyor.
fenerbahçe, türk futbolunun rengidir, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bursaspor, eskişehirspor, adını yazmadığım daha bir sürü takımla birlikte. ancak fenerbahçe asla bir cumhuriyet, diğer kulüplerden bağımsız bir süper lig ekibi olarak değerlendirilmemelidir.
yine de, hem ezeli rakip hem de ebedi dosttur, fanatikleri bir kenara bırakırsak, fenerbahçe ve galatasaraysız bir süper lig tuzsuz, yağsız yemeğe benzer, iki takımın da gerçek taraftarlarını üzer.
katıldığım önermedir.

şayet fenerbahçe bu sene şampiyon olursa, sadece trabzon'u geçip şampiyon olmayacak. fenerbahçe'ye türlü bokları atıp karalayan, fenerbahçe şampiyon olamasın diye trabzonun altına yatan takımları, geriye kalan 17 süper lig takımını da geçip şampiyon olmuş olacaktır.