bugün

başlık gayet açık ve net.mevzuya gelelim.

koyu bir beşiktaşlıyım; ama fenerbahçe taraftarına olan sempatim yıllardan beri vardır.onların görünüşleri,formaları,takımlarının renkleri her zaman bende derin bir muhabbet yaratmıştır.ayrıca takımlarının sembolü olan kanaryanın heybetide beni fenerbahçe hakkında sürekli dikkatli konuşmaya sevk etmiştir.

bu güne kadar haklarında çok şeyler söylendi...kimi timsah yürüyüşünden bahsetti,yüzyılın aptallığı olarak.kimi 100 lerce metrelik bayrağı ters açmalarına bağladı mental retardasyonlarını;ama hiç bir zaman bu muazzam camiaya olan sempatim baltalanmamıştı bu güne kadar.hep bir bahane aramıştım kendi iç dünyamda.ikinciliğe sevinmelerinde centilmenlik hissetmiş,futbolcosu sahayı kazınca takımına olan bağlılığını düşünmüştüm..

işte tüm bu sempatim ve kendimi kandırma çabalarım bu günkü fener konya maçı dönüşü vapurda yaşadığım ve insanlık adına hicap duyduğm olaylarla son buldu..100 e yakın fenerbahçe taraftarının vapura binen bir afro amerikana yaptıkları inanılmaz bir olaydı.
önce adama niang nian diye tempo tuttular,garibimin yüzünde oluşan şaşkınlık ve korku ifadesi tüyler ürperten cinstendi.ardından bir gurup fenerli dehanın adamı omuzlarına almaya çalışması insanın çileden çıkmasına yeterde artardı...daha fazla dayanamayıp vapurdan atladım.karaköy iskelesine yüzerken aklımda tek şey vardı oda; yıllardır bu takıma ve üstün meziyetli taraftarına karşı nasıl bu kadar kör olduğumdu. o esnada kendimden ettiğim nefret hayatta kalma güdümde üstün geldi. kendimi karanlık sulara doğru bırakıverdim.gözümü açtığımda bir kayıkçının beni bulduğu ve acilen hastaneye yetiştirdiklerini anladım..biraz zaman geçtikten sonra beni kurtaran kalendere hangi takımı tuttuğunu sordum.aldığım cevap beni ironi denizlerinde boğmaya yeterliydi.meğer o müşvik insan fenerbahçeliymiş...

işin şakası kakası bir yana vapuda yaşadıklarım tamamen gerçektir.benimle aynı vapura binen yazarlar bana hak vereceklerdir.
selametle...
(bkz: aziz yıldırım) (bkz: balık baştan kokar)

serbest çağrışım!
tek sebebi aziz yıldırım dır,fenerli arkadaşlar affetsin..
maalesef haklı bir sitemdir. her kulübün taraftarı arasında olan şopar topluluğu fb taraftarı arasında da vardır. bizzat bilirim çoğunu, çoğu zaman iğrendirmişlerdir beni bile...

ama çıkıp da diğerleri "bizde yok" demesin. herkeste bolca var!
fener'in başarısı arttıkça, rakip taraftarların yaptığı eylem.
çok büyük bir sorun değildir. bir gs li çıkar 10.000 tanemizi "yokeder" olur biter.
(bkz: var mıydı lan)
hala bazı hörgüçler bunu kıskançlığa bağlamış..umarım ironi yapıyorlardır.yoksa gerçekten fener taraftarının zekasından şüphe etmeye bile gerek kalmayacaktır...
fenerbahçeli yazarlarca fenerbahçenin başarılarına bağlanılan antipatidir.

bizlerde merak ediyoruz hangi başarı?
bjk li bir erkek taraftarın (dikkat beşiktaşlı bir insan demiyorum) pantolonunun önünü açıp belki de annesi ve kızkardeşinin izlediği maçta uzvunu göstermesi tüm camiaya mal edilemeyeceği gerçeğinde,
gs li taraftarların başlattığı, seks shoplardan alınma şişme kadınlar ile maç esnasında yaptıkları show da aileleri ile izlerken bu tüm camiaya mal edilemez,
lakin0, fb içinde verilebilecek örnekler ışığında toplum olarak ne kadar ahlaksız-iki yüzlü-riyakar ve cahil olduğumuzun resmidir. bu pislik içinde kimse namuslu ve dürüst değil.

yalnız, ailelerin gelip rahatça maç seyredeceği özellikle kadınların güvenlikle ve hijyen rahatlığında tuvalete gideceği ve insan gibi maç seyredeceği ortam için çalışan tek insan sn. aziz yıldırım dır. stadyum görüntülerini son senelerde izlerseniz ve maçlara giderseniz görürsünüz.

ve sn. aziz yıldırımdan rahatsız olanlar ise, tuvaleti bile olmayan ahırt gibi stadlarda iç dünyasında ki pisliği yansıtmasını özleyen, insan gibi maç seyretmekten rahatsız olan vandallar olduğu aşikar dır. lütfen ağzınızla konuşun diyorum başka şey söylemiyorum.