bugün

bir zamanlar güzel şimdi ise ne alemde olduğunu bilmediğim felsefe forum sitesidir. eskiden kendimi bir şeyler için feda ederdim, gerçi hala öyleyim. inandığım sevdiğim şeylerin peşinden tüm imkanlarla koşarım, o şeylere değinmeye gerek yok ama bu başlıktaysam bu forumdan bahsedeyim. yıllar önce fen lisesinde okumama rağmen felsefe olimpiyatlarına katılmak istemiş, bununla ilgili bol bol okumalar ve yazılar yazmaktaydım. bunları değerlendirebileceğim yuva ararken felsefenet ile tanıştım. üyeyken bir süre sonra "felsefe aşığı" rütbesine gelmiştim, şimdi komik olsa da eskiden forumlarda rütbeler vardı. bir sonraki "düşünür" rütbesine gelmeyi beklerken kendimi forumun en ateşli yerinde genel tartışmalar bölümünde moderatör olarak atanmış buldum, lisedeydim 320x240 ekranlık klavyeli nokia telefonum vardı, internet pakedimi ona harcıyordum. bir gün forumdaki iki admin ters düştü, iki admin olunca tabi dengesizlik oldu. forum sahibi (kendisiyle başka şehire gidip tanışmışlığım bile oldu) beni admin yaptı liyakata dayanarak. günler günleri kovaladı, üniversiteye gittim, forumla ilgilenmeyi bıraktım, adminliğimin alındığını ise admin olunca bana verilen mailin silinmesiyle fark ettim. çok acıydı, mail silinmesinden ziyade ona bağlı blog sitem de silinmişti. yıllar sonra baktım, forum el değiştirmiş. forum sahibi abimiz siteyi satmış. tekrar foruma döner miyim? sanmıyorum, sözlüğe de nasıl döndüm onu da bilmiyorum. bazı şeyler bitince bitiyormuş gerçekten.
isminden dolayı bir hevesle girdim. biraz baktığım kadarıyla daha çok ödevlere yönelikmiş gibi bir havası var. ama bu desteklenmemesi gerek anlamına gelmez elbet, güzel bir çaba olmuş.
düşünce eleştiri ve paylaşım platformu.

http://felsefe.net

--spoiler--
31 aralık 2010'dan beri üyesi olduğum ve uzun süredir de yöneticilik yaptığım forumdur. -Moderatör- olarak başladım bir ara -admin- oldum, şimdiyse -forum yönetici- olarak yazıyorum.
--spoiler--

felsefeden sosyolojiye, siyasetten edebiyata bir çok konunun düzeyli bir şekilde tartışıldığı ve paylaşıldığı platform olma yolunda hızla ilerleyen ilk göz ağrısı...
düşüncelerinizi sizin gibi derin düşünen kişilerle paylaşabileceğiniz eşsiz platform.