bugün

Arapların kendilerini Harry potter'ın hışmından koruduğuna inandığı birtakım Arapça sözler.

Türkleri ilgilendirmez.
felak ve nas sureleri gerçek manada allah'a sığınmak için birebir dualardır. fatiha, ayet el kürsi, ihlas sureleri ile beraber okunursa daha etkilidir. nazar, sihir gibi kötü şeylerden de korunmak için bir kalkandır.
MUAVVEZETÂN: (Muavvezeteyn) Kur'ân-ı Kerim'in son iki suresi. (Dâima okunacak gâyet lüzumlu dersleri verdiği ve her çeşit şerli işlerden Allah'a sığınmayı tavsiye ve emrettiği için bu isim verilmiştir.)
Queenna nin cinlerinden korunmak için sözlüğe her gisirte okunması gereken sürelerdir.
Uyumadan önce okunması cin musallatını engeller.
(bkz: karabasan)
Anlamlarını öğrendiğimde ve bilerek okuduğumda kulluğu anlamadan yaptığımızı fark ettim. Hele Fatiha ve ihlas. ayrıca peygamber efendimiz sav in en sevdiği rabbenağfirli.
Cinlerden, şeytanlardan ve büyülerden koruyan surelerdir.
Uyumadan önce okunması gerekir.
Cin vakaları içinde bu sureler kullanılır çoğunlukla.
bir müslümanın ilk öğrendiği ve ekseriyetle müslümanlar tarafından en çok bilinen dualardır.

çünkü korku inancı tetikler.
Rahman ve Rahim olan Allah ın adıyla okunmalıdır.
nazara karşı çok iyi geldiğini söylüyorlar ve ben çok inanıyorum. şer den ve nazardan korur.
Acil durumlarda okunmaya önce Felak'tan başlanmalı daha sonra Nas'a geçilmelidir. Felak suresi düğümlere üfleyen büyücülerden korunmak için, Nas suresi ise şeytanlaşmış sapık cinlerden korunmak için müslüman kişinin okuması gereken manevi zırhıdır.
insanı kötülüklere karşı koruyan surelerdir.
hergün yatmadan önce okuduğum surelerdir. nazardan korur.
Her gün evden çıkarken, her gece yatarken okuduğum surelerdendir...
Karşidan karşiya gecerken gözleri bagli denek grubuna okutulmustur. Bir de gözleri bagli ve okumayan deney grubuna gore ölüm oranlari kontrol grubuna gore bir farklilik yaratmamistir.
1. Sonsuz kerem ve rahmet eden Allah 'ın adıyla (okumaya başlıyorum.)

2. (Biz her çağın müslümanına şöyle diyoruz) De ki: Mahlûkların Rabbine sığınmayı dilerim.

3. (Yani) O'nun yarattıklarının (iç ve dış) kötülüğünden,

4. Karanlıklar meydana getiren ve ortalığı karanlıklara boğanın kötülüğünden,

5. (insanlar arasındaki) bağları (koparmak için) üfürenlerin kötülüğünden,

6. Haset etmeye girişen hasetçinin kötülüğünden, (Allah'a sığınırım).
birinin gözünün içine bakarak okursanız, titremeye başlar.
Peygambere büyü yapılması üzerine inen surelerdir. Muhtemelen medenidirler. Peygambere büyü için yapilan iplikte 11 düğüm oldugu icin iki surenin toplam ayetleri 11'ddir her bir ayet bir düğümü çözmüştur.
(bkz: safsata)
hadi ateyizler bunuda açıklayın.

nazar ve kötülüklerin şerrinden allaha sığınmak için okunan surelerdir.
Eğer yeni doğmuş bir çocuğunuz varsa en azılı ateist bile olsanız sizi allah'a inandıracak olan surelerdir.

altı değişmiş, karnı tok, gazı çıkarılmış olmasına rağmen yine de hüngür hüngür ağlaması durdurulamayan bir çocuğun ağlamasını küt diye durdurur bu sureler. daha önce de şahit olmuştum ama söz konusu insanın kendi çocuğu olunca bu olay gerçekten mucizevi oluyor.
fena halde kafiye içeren surelerdir.
Muavizateyn olarak adlandırılırlar. Sebebi ise içinde birçok şeyin şerrinden Allah'a sığınılmasıdır.(#)
sözlük yazarlarına bu geceki muhabbetten sonra yatmadan önce okumasını tavsiye ettiğim surelerdir.
güncel Önemli Başlıklar