bugün

günümüz türkiyesinde komünistlerle bütünleştirilebilecek sıfattır.
yaşayan 1 tanesini tanıdığımız.

%50 oy almıştı. bildin mi ?
italyan komünist ırkçılarına verilen isimdir, daha sonra genel tabir olmuştur. fakat türkiyede türküm diyenler dışında kimseye söylenmeyendir.
Sağ goruslu oldugum icin bana gore iltifat diyenlere gore hakarettir.

Lakin işin acayip yani ortaokulda lisede lakabımdı bu sirf felsefe dersinde sag gorusu savundugum icin.
her hangi bir görüşü ekstremlerde yaşıyan, benimseyen ve yaşatmaya çalışan varlıklara verilmesi uygun görülen sıfat.
askerler, polisler, vatanseverler hep bir tekliğe vurgu yaptığından, refah için bir üst ırkın olması gerektiğini ve onun dışındakilerin eriyip yok olmasını düşündüklerinden anlamı elbette genel itibariyle polis, asker ve vatanseverdir.
vatanseverlik güzel bir şey elbette. ama vatanındaki her rengi, her kültürü sevmek, herkese saygı duymak ve kimsenin kökünü kazımayı düşünmeyene kadar...
solcu sloganı, ülkücü alınganlığıdır. meseleler hakkında hiçbir yorum getirmeden yapıştırılıp tokat gibi cevap etkisi yaratması beklendiği gözlemlenmiştir. realitede ise, solcular da en az ülkücüler kadar faşisttir ve faşistliklerini ülkücülerden çok daha fazla eyleme dökmüşlükleri vardır.
(bkz: ibnem puşt gibi bişi)
Tek dil tek millet tek düşünce tek inanç tek tek ses ... Vs.
tek millet tek devlet vatan. bölünemez.
Benito Mussolinidir.Hitlerdir.
kısaca kürt de diyebiliriz.
bu ülkede bayrağını seven her insanı bile faşist olarak görmeye başladılar. yazık.
Korkak insandır. Bilgi fukarasıdır. Okuyan düşünen tüm insanlara fütursuzca saldırır. Haklı gibi sesi çok çıkar. Acınası insandır.
geniş bir kavramdır. oy vermeyeceğinizi söylediğinizde aileniz sizi iki dakikada itin götüne sokuyorsa buda faşistlik mesela. demirtaşa oy vermiyorum diye çekip vurmadıkları kaldı.
bir zümre var ki onlara göre fikir beyan etmekten yaşam tarzına kadar hersey hatta şu yazdığımda faşistliktir.
siyasi tartışmalarda araya her zaman sıkıştırabileceğiniz anlamı o kadarda önemsenmeyen havalı bir sözcüktür.
görsel

bazı andavallara göre işbu karikatürde sanık olan kişidir. neden? çünkü türk bayrağı tutuyor.
uludağ sözlük zihniyetidir.
ben türküm diyince faşok türk olarak nitelendirilme.
uludağın yarısını yapsalar ne olur.a yarısı adam bile değil zaten.
bazen faşistlik yaptığım için utanıyorum, geri dönüp entry mi siliyorum. oturup düşünüyorum, faşistlik ne kadar saçma diye, gerçekten işsiz insanların işi.
MHP'yi destekleyen kişilere ithaf edilen sıfat.

Lan olum benim eşim alevi, yengem yahudi, kayınpederim ateist, babam 5 vakit namazında, en yakın arkadaşlarımdan biri göçmen, ben yörük'üm sen bana MHP'liyim diye foşşik diyorsun. Ha sen şimdi "sen kaç milyor, sen kafan karışmış, sen foşik" de diyebilirsin. De kardeş. Bak bu ülkede yüzyıllarca birlikte yaşamış ne kadar din dil ırk varsa Türk'tür. bunun denme nedeni de kimsenin kimseden üstünlüğü olmasın diye. Yani sen şimdi Almanya'ya gitsen, oranın vatandaşı olsan sana "Alman" derler ve sen onlara "foşşik" demezsin, herkese Türk denilmesindeki durum da bu dur. Ben durup dururken kimseye Türküm demem, kimseden de dinini, ırkını cinsiyet seçimini beyan etmesini istemem. Ha böyle dangalaklar var mı var. Ama sadece MHP'de mi var? Homofobik CHP'li DSP'li (DSP mi kaldı a.q) yok mu? Daha neler var ne düşünce sistemlerini savunan. her kesimden her türlü saçma adam var bu ülkede. Onun için kötüden örnek olmaz dostum. Alacaksak hep iyiyi örnek alacağız, birbirimizi sevmek için buna ihtiyacımız var. Tek sorun daha iyi örnek verebilecek AKP'li bulamadım, onları ocak dışı sayıyorum *

Bunun yanında Dünyanın anladığı manada faşişt Türkiye'de yok lakin soykırım yapmış bir ülke ve millet değiliz. Bizim milliyetçiler olarak derdimiz toprak ve millet bütünlüğü. Bunu da anlamayan anlamasın.
Kansız oçtur diğer adı.
Içimizde bir çok var olan şey. Pkk yı desteklemeyen değil destekleyendir faşist. irk ayrımı yapan herkes faşisttir. Ister turk ister kürt olsun.