bugün

hollanda küresel sermayenin beynidir. ispanya'dan kaçan sefared yahudileri, fransadan kaçan huguenotlar ve kalvinistlerin yönettigi bir ülke.
nufüsları 17 milyon diye biliyorum. bunlardan 3 milyonu da eşcinselmiş.
dünyanın gözüyle bakarsak.
hollanda 17. asır, dünya köle ticaretinin merkeziydi. sadece amsterdam'da köle taşımacılığı yapan 10.000 gemi vardı.
bugün sahip oldukları zenginliğin kaynağı kölecilik-sömürgecilik yani!

bir zamanların emperyalist güçlerinden biri olan hollanda, afrikalıları kendi refahları için insanlığa sığmayacak muameleler'le kullanmışlardır.

görsel

ne yazıktır ki tarih yine tekerrür ediyor. medeniyet'ten dem vuran hollanda'nın medeniyet maskesi yine yere düşüyor.

dünden bugüne

görsel

türkiye hollanda arasında ki husumet hem avrupa ülkelerinin farklı kültüre, dine, ırka karşı olan yabancı hazımsızlığı sebebiyle hemde iki ülkede ki siyasi amaçlara ulaşma süreci bitene kadar devam edecek gibi gözüküyor. (türkiyenin, rusya ve israil ilişkilerinde olduğu gibi)

resmi ağızla - 'avrupa sahip olduğu değerlere ters işler yapıyor'- mealinde de sözler ediliyor.
avrupa'nın özü hep buydu işte, şimdi neresi ters oluyor?

satırlarıma, yazar-hakan günday ile son veriyorum.

-
ve daha yakınlaşmadan hiçbirine nefret etmiştim hepsinden de. iki dünya savaşını da bu gerizekalıların başlatmış olmasına hiç şaşırmamak gerekiyordu...
sömürmeye ve sömürülmeye hayatın amacı olarak bakan bu açık tenli ırk. belki de doğanın en büyük hatasıydı. atom bombası oraya atılmalıymış. deniz olmamalıymış oralarda. balıklar bile daha iyi geçinirlermiş birbirleriyle!
ama bütün bunların ne önemi var? entelektüel sapkınlıklarıyla ve dünyanın diğer bütün kıtalarına karşı hissettirdikleri korku ve nefret kokteyli duygularıyla, son olarak da yeryüzünün görüp görebileceği en salak turistleri olma unvanlarıyla avrupa halkı kendini öldürmek ya da öldürtmek için bütün nedenlere sahiptir! .

-

hollanda'nın fransızca karşılığı pays-bas.
düşük ülke demek.
tamda adlarına yakışır davrandılar kızmayın.
Topunuz gelsin sözünü üstüne alınmış hollandadır. (bkz: ibne)
En kötüsü içimizdeki hollandalılar. hollandanın yaptığını savunan aptallar var burada. iktidara değil, ülkeye muhalefet eden ahmaklar.
--spoiler--
nufüsları 17 milyon diye biliyorum. bunlardan 3 milyonu da eşcinselmiş.
--spoiler--

hollanda hakkında siyasi bilgi verirken bu ayrıntıyı da ekledin ya, tebrik ederim amına koduğmun homofobik çomarı!
kendi fikirlerinin aksini düşünen herkesi (şahsi ve siyasi görüşü ne olursa olsun) akpli çomar ilan eden kendi ideolejilerinin kara çomarlarına cevap vermez isem. bu seferde bir başka ideolojinin kara çomarı tarafından cahil ilan edilmek istemediğim için cevap yazıyorum.
ilk olarak hollanda'nın bu hareketi başta akp hükümetine karşı olsa bile türkiye'yi tamamen aşağılayıcı tutumları durumu tersine çevirmiş. akp'nin evet mitinglerini engelleyeceğim derken. büsbütün türkiye vatandaşlarına uyguladıkları şiddet. inkar edilemez bir gerçektir ki -evet- için iktidarın eline geçmiş muazzam bir propaganda aracı olmuştur.
akp'nin bu durumda en baştaki tutumuna gelirse tabiki büsbütün haklı değildir.
bunun yanında dile getirmek istemeseniz bile hepiniz içten içe biliyorsunuz ki avrupanın, türkiye'yi tamamen demokratik ve özgürlükler ülkelerinden biri olsaydı bile, yine aralarına almayacaklarını ırkçı damarlarının kabaracaklarını ve kinlerinin demokratik yanlarını bastıracaklarını çok iyi biliyorsunuz. bunun sebebi halkın çoğunluğunun müslüman ve türk olmasıdır. bu yüzden aralarında istemiyorlar.
bunun aksini düşünen varsa şayet buyursun...

burada osmanlı'nın ismini ağzıma bile sürmemiş olmama rağmen sırf muhalif olmak için dünyada en uzun süre en fazla ırkın ve dinin birlikte yaşadığı ve bunu höşgörü politikasıyla başaran bir devlete sömürgeci ve işgalci iftiralarını atman gözlerimi doldurdu. batının kadim koruyucuları siz yerlilerin soyunuda merak etmedim değil. neticede kan çeker!

eşcinsel olduklarını belirtmemde ne sorun var? sen eşcinsel kelimesini hakaret olarak görüyorsan benim suçum ne? başka insanlardan önce iğrenç küfürlerini kendine çevirmen gerekmez miydi? ilginç gelmiş ve aklımda kaldığı için yazmış olamazmıyım? bende mide var sizde de yok mu? eşcinselliği hoş karşılamıyor hatta sevmiyor olabilirim. bu benim hayat görüşüme uymuyor demek ki. neden düşüncelerinizin aksini görünce tasmasını koparmış köpek gibi saldırıyorsunuz? nerede ifade özgürlüğü?!!

sömürgecilik o zamanda vardı bugün ile nasıl bir tutarsın deyip. ha bugünde var diyerek kendi içinde çelişki fırtınası içinde olan arkadaş * cevap vermeyeceğim çünkü gerçekten bana verilecek cevap bırakmamışsın.
adamlar size kanunlara uyun diyor şimdi esad deseki türkiyedeki suriyeli vatandaşlar için oraya gelip miting yapıcam izin verir misin faşistmiş sen önce kendi ülkenin haline bak faşist kim görürsün bu kadarmı çomarlaştınız.
küresel sermayenin eteğinden ayrılmayanların boş lafıdır.

(bkz: rte nin rothschild ve siyonistlere verdiği söz)
her şey dönemine göre değerlendirilmelidir. o dönemdeki her avrupa ülkesi gibi hollanda da sömürgeciydi, hatta ona bakarsanız osmanlı da sömürgeciydi. ayrıca, her şeyi baskılayıp sonra başkalarına faşist diye bağırmak kadar saçma bir şey yok. bu arada, "pays-bas" denmesinin sebebi hollanda'nın deniz seviyesinden aşağıda olmasıdır.

bu arada nasıl bir faşist uyuşturucuya izin verir?