bugün

düşünceleri ve ifadeleri nedeniyle belirli kişilerin hedef aldığı sanatçıdır. onun sanatından ve ya düşüncelerinden bahsedip burada saatlerce övmek istemiyorum. sonuçta bilen bilir kendisini.
çok yanlış kişilere çattı.

türkiye halkına.
hala hakkında allah'a küfretti diyenlerin olduğu piyanist.

lan adam dindar değil eyvallah ama adamın derdi de dinle değil, dincilerle. hani allah kitap deyip, yüz kamerayla camiye giden sonra ihale ayartan, milleti soyan dincilerle. müslümanım deyip haçlı ordularına askerlik yapan dincilerle.

ne yapmış allah'a laf etmiş miş. hayyam'dan o müthiş adamdan, bir iki dize paylaşan bir adamın tivitini rettivit filan yapmış. 10 ay hapis, biliyoruz ki bu cezayı yatmayacak ama bu cezanın verilmesi abes, çünkü ortada gerçekleşen bir suç yok.

sadece bir hayyam dizesi var. cenneti salt bir zevk yuvası olan gören yobazlar için yazılmış bir hayyam şathiyesi.

al bak şathiye neymiş, sonra söyle bakayım "allah aşkı" için, küfür var mı yok mu ?
yargılanan fazıl say değil, ömer hayyam'dır.
Ne kadar 'ileri demokrasi' ülkesi olduğumuzun bir kere daha gözlerimizin önüne serilmesine sebep olan sanatçıdır.
Bugün Yılmaz Özdil yazmış,halimiz dramatik olmaktan çok komiktir artık.
Buyrun okuyun
http://www.hurriyet.com.t...d&utm_medium=facebook .
Yanlış ülkede, yanlış zamanda doğup, yanlış kişilere birşeyler vermeye çalışan insan. sonuç olarak çok yanlışı olan insan.
verdiği güzel eserlere rağmen işi gücü halka ve halkın inaclarına begenilerine hakaret etmek olan bir besteci.

DÜnyaca ünlü bir besteci olmak adam olmak demek değilmiş demekki.

Müzik iyi de kişilik sıfır.

Yaptığı yanlış; yanlış ülkede yanlış zamanda doğması felan değil, halkı alenen cahil bir insan kitlesi olarak görmesi. başka beğenilere kendine gösterilmesini istediği saygıyı göstermemesi.
şımarık çocuk.
başbakan olmasından korkulandır. tayyip şiir okudu yattı çıktı başbakan oldu, ülkenin hali ortada... şimdi bu da müzik yapacağına bu işlere girer falan aman uzak dursun!
piyanist deha. bu sıralar uğradığı haksızlıklarla boğuşmaktadır.
cahil türk milletine doğruları söylediği için - yalan mı lan adamın dediği tüm kişiliksiz haysiyetsiz adamlar cemmatçi allah'çı değil mi? hatta iktidar sahipleri bunun en büyük öncüsü değil mi?- ateist olduğunu açık açık söylemiş olmasının da etkisiyle başka bir haysiyetsiz adam tarafından açılan davada yine yandaş bir yargılama sonucu 10 yıl ceza almış adamdır.

tüm bu pislikleri yapıp sonra kendilerini din koruması altına almaya çalışan haysiyetsizleri rahatsız etmiş olacak ki bu durum çıktı ortaya. ha bir de hükmün ertelenmiş ve 5 yıl içinde tekrarlanmaması falan filan olayı da sadece insan hakları mahkemesine temyize gidilememesi için yapılmıştır. her şey planlanmış be dostum. ha olur da yatar çıkar sa büyük kahraman olur demedi demeyin.
çoğu düşüncesine katılmıyorum ancak sanatına saygı duyduğum piyanist. kendi alanında başarılı bir sanatçıdır.
bedelli askerlik yapan ünlü piyanist, kimilerine göre aydın, ünlü düşünür.
http://www.sabah.com.tr/Y...yedir-sayin-kultur-bakani
ben,
keşke böyle bir inançsız müzikte başarılı olmasaydı, yerine
keşke böyle başarılı bir sanatçı inançlı olsaydı, diyorum..
o sanatçı ama böyle bir anlayıştan yoksun...
düşünceleri bazı insanlara batan kişidir...
ümmetçi yobazlara nasıl soktuysa artık, elbirliği ile çıkaramıyorlar. kendisini sevmiyorum, tanımıyorum da, ama düşmanlarımız ortak...
kumkapı nusrettin baba uyluk salonunda piyanist şantör olarak işe başlayacakmış kendisi.

--spoiler--
lorke lorke lorke hanım ey lorke!
--spoiler--

ile eller havaya resitali yapacakmış. hayırlı olsun.
cem adrian'ı yetiştirip piyasaya vermiştir.
kendisini sayın erdoğan'ın hapis cezası ile karşılaştıran süper zeki medyamız var.
erdoğan 10 ay hapis yattı, fazıl ise yatmayacak (aynı suçu tekrarlaması lazım)
erdoğan kimseye hakaret etmedi, gözümde çöpe attığım tırnağım kadar değeri olmayan fazıl ise insanların değerlerine hakaret etti.
CHP'lilerin müstakbel Kültür Bakani adayi ve rahmetli Müslüm Gürses sağ iken dava açan anca kendine hassas piyanist.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25130347
din ile ilgili herkese kafayı takmış kişi.
sadece "dinciler" denen yine bu postalist tayfa tarafından uydurdukları kesime değil.

ezan okuyan hocasından, arabesk söyleyen türkücümüze, hükümetten , tüm islama herkese karşı agresiftir.
neden? çünkü birisi demiş ki buna "sen 2 tane tuşa basıyorsun ya he sen o yüzden herkesten üstünsün." bu garibim de bunu yemiş. yıllardır aynı nakaratı tekrarlıyor. "bırakın allahı , beni övün beni yüceltin, ezan okunmasın benim tıngırtılarım çalsın. hükümet bana danışsın benden emir alsın" öyle bir kafa işte.

hayır denmiyor mu ki "vatandaşlıktan çıksa 50 ülke kuyruğa girer vatandaşlık vermek için."
kesinlikle haklı. lakin bunu iyi sanmakta yanılıyor birileri.

çerkes ethem içinde, hain gazeteci ali kemal için de kuyruğa girmişti o 50 ülke. yeterki ülkesinden nefret etsin. kafadan sana verirler vatandaşlığı merak etme fazıl sever.
sanatçıdır. dünya sanatçısıdır. türkiye bu denli üstün nitelikli bir sanatçıya sahip olduğu için şanslıdır.
Dunya capinda muzisyen..
Capi sayesinde agzindan ishal olanlardan

Sarfettigi sozlerden hosnut olanlar agzindan opsun derim, sizede bu yakisir..
''Bilmem fark ettiniz mi nerede yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi Allahçı''

kati bir yargı var bu sözlerde.

eğer cümle sonuna düşünüyorum ekleseydi tamam diyecektim bende. ifade özgürlüğü.ama bu nedir ya.itham etme var burada.