bugün

gayet kısa bir sürede ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen eylem. fakat ilk duyduğum günden beri, fatularını otomatik ödeme talimatıyla ödeyen insanlar bana ultra modern insanlar olarak gelmiş, onların sanki avrupalı olduklarını düşünmemle birlikte, hepsinin bir üniversitede gizliden gizliye öğretim üyesi olarak çalıştığını düşünmüşümdür.

fatura ödenilen günlerde bu modern güruh, cicili bicili giyinip, fatura ödenen merkezlerin önünde köpek gezdirir. bunların köpekleri de genelde Cocker Spaniel'dir. biz zekiyiz, bankamız ödüyor, biz de kendimizi gezdiriyoruz şeklinde hava atarlar.

acımayın gördüğünüz yerde küfredin.

faturanın esprisi gidip sırada beklemek, hak etmek ve sonunda yatırmaktır arkadaş.

delikanlı olun faturanızı gidin elden yatırın. öyle bankaya talimatla olmaz bu işler.

entel, entelektüel ve benzeri halde gezmeyin öyle.
bankalarda sıra beklemeden bankanız aracılıyla yaptığınız işlem. sonuçta ödeyeceksin o fatura otomatiğe ver gitsin.
Aklıma yatmayan sistem. bir gün paranız olmadı ve kredi kartı ekstresini ödeyemediniz size uygulanan faiz, faturaların gecikme faizinden kat ve kat fazladır. ben hiç geciktirmeden öderim diyorsanız güzel bir sistem.
dünyanın en kolay, zahmetsiz fatura ödeme yöntemidir. insanı saatlerce sıra beklemekten kurtarır. bekleme = 0 sıkıntı = 0 icad edenin yeri mekanı cennet olsun (amin)
fatura tutarına göre her fatura ödemesi için sizden belirli bir komisyon ücreti alınan ödeme şeklidir. faturası adresine geç gelen veya hiç gelmeyen kişilerin veya sırada duracağıma 3-5 lira fazla veririm diyenlerin kullandığı ödeme şeklidir.
ailenin ergen çocuğuna verebileceği en güzel hediye..
geçen aydan itibaren biraz geç kalmış olsam da yapmaya başladığım aktivite. maaşı halkbank'tan aldığım için abone24 mü ne varmış ordan başladık bakalım.
akıllıca iş.

takip etmek zorunda kalmazsınız. hesabınızda para olduğu sürece tıkır tıkır yatar.
hesapta, kredi kartlarında para mı var da talimat verelim. Her ay al takke ver külah. 2002 yılında çalışmaya başladım, düzenli bir gelirim var, ekstra harcamam yok. Ama yinede borç dolu. Vallahi iyice şaşırdım
yıl olmuş bilmem kaç halen elden fatura ödemeye mi gidilir, bir de sıra bekle, veznedekinin tribini çek, bir de üstüne komisyon ver fazladan. istanbulda hele ki 24 saat yetmiyor zaten nereden ekstra vakit ayırsak diye düşünenler mümkünse otomatiğe bağlar zaten.