bugün

ahmet hakan'ın fatih terim'den nefret etme sebeplerini sıraladığı yazıdır.

http://www.milliyet.com.t...77843&Date=18.06.2008
eksiği olup fazlası olmayan yazıdır. fatih terim sıradan bir hocadır, abartmanın alemi yoktur.
ahmet hakan'ın her biri için ayrı ayrı "haklı gerçekten" dediğimiz, eksiği var fazlası yok 8 haklı nedendir. özellikle beş ve altıncı maddeler en haklı nedenler bence.
kötü bi yazı ama daha kötüsü muhtemel sonucudur. yazının kendisi de fatih terim'in kendisi için söylenen lafları fazla kafaya taktığı üstüne iken terim'e "arda'yı oyuna almanın sebebi herkesin bu konudaki telkinleridir, senin tasarrufun değil" dersen o zaman terim'i, "lan inat değil mi, kesiyorum o zaman arda'yı, arda'sız da kazanır benim kurduğum takım" demeye itmekte. e şimdi ne olacak o zaman, terim arda'yı kesmezse yazının anafikri "terim ne dense tersini yapar" lafı boşa çıkacak, keserse bundan kaybeden milli takım olacak. bence hiç gereği yoktu terim'i böyle bi paradoksun içine sürüklemenin. du bakalı nolecak..
ahmet hakan adlı "patronunun düdüğü" düzeyinde bir insandan beklenecek kalitesizlikte köşe yazısı. başlığının doğrudan "imla kılavuzu" gerektirmesi bir yana, kendisi sekize kadar saymayı öğrenmiş ve hatta artık kendisinden bıkan hürriyet okurlarına fatih terim'e hakaret ederek kendini sevdirme yolunu seçmiştir.

artık hazımsızlık mıdır, yoksa bir kulübe/kulüp başkanına karşı duyulan fanatizm boyutunda abuk bir fetişizm midir nedir acaba yarı finale çıkmış a milli takımın teknik patronundan nefret etme sebebi? ve bunu sevmemek, hoşlanmamak olarak değil de, çok okunan bir gazetenin sütunlarına nefret etmek şeklinde taşıyarak insanları kızdırmaya çalışmak nasıl bir propogandanın ürünüdür? her maçtan, her galibiyetten sonra ahmet hakan gibi vizyonsuz birkaç spor yazarı deli saçması eleştirilerini spor programlarında dile getiriyor buna alıştık.
aynı kafada ve kalitesizlikte insanlarla aynı ortamlarda maç izlemeye ve bunların açık açık milli takım kazanıyor diye üzüldüklerini görüp, maçtan sonra yüzsüzce tura çıktıklarını görmeye de alıştık.
ama tecavüz zanlısı dinci gazete yazarlarına ermiş sıfatı takıp ellerinden öpen, daha sonra da düşüncelerini inancını 3 kuruşa satıp aynı ellere tüküren bir para delisinin saçmalamasına alışmak çok daha kolay oldu.
kendisini haklı bulanlar da fatih terim için "ulan bu herif galatasaray'ı 4 sene üstüste şampiyon yaptı, avrupa'da zirveye oturttu, biz de kahrmızdan kırıldık, it gibi kıskandık" demekten çekinmesinler artık, bunu hepimiz biliyoruz, ağlamak çözüm değil...

son olarak ilgili yazının kalite(!) düzeyini görmek için aşağıdaki satırları kısaca okumak yeterlidir diye düşünüyorum:

- Çok ballı bir adam" yorumunu hak ettiği halde "Ben Fatih Terim... Futbolun kitabını tersten yazmış adam" triplerine girdiği için...

- ...zoru ve fiyaskoyu görünce anında tornistan ettiği için...

- ...basbayağı bir "mistik olay" olarak yorumladıkları tuhaf bir galibiyetin ardından "Kabaramazsın kel Fatma" oyunu oynadığı için...

anlıyoruz seni mistik ahmet!
madde 9' u eklemeyi unutmuş. durun ahmet hakan' ın ağzından ben tamamlayayım.
madde 9: ne söylenirse söylensin kulak asmadığı, tek başına bizimle mücadele ettiği ve benim 8 maddemi iplemediği için fatih terimden nefret ediyorum.
kendisne güvenenlere hiçbir şey vermemiş üzerine inandığı davayı yarı yolda bırakıp gitmiş bir adamın saçma sapan açıklamalarıdır. birkaç haklı noktası olabilir objektif bakıldığında. yalnız bu kişinin penceresinden bakabilmek bile güç.evet biliyoruz milli takımımız kalburüstü bir futbol oynamıyor ama inanç ve azim konusunda neler yaptıkları ortada ve bunlar yadsınamaz. bu başarıya ucuz sebeblerle leke düşürmek ve bu takımın liderine sataşmak varolan populariteyi katlayacaktır. belli ki çok gücenmiş yazıyı yazan sevgili abimiz. övünerek taşıdığı ahmet hakan ismi yanında fatih terim denmesi biraz canını acıtmış. fatih terim derken iki konuşup bir düşünmesi gerek bu zat-ı muhteremin.örneğin fatih terim taraftarı olduğum kulubün maddi anlamdaki yüksek teklifğini hep aynı duruşu sergilediği için reddettiğini bilmekteyiz. kendisi ise bir zamanlar nerelerdeydi şimdi ise nerelerde. elbet insanlar değişebilir farkındayız.. bu ülkenin başbakanıda değiştim diyerek %47 yi oy aldı ahmetcim senin bunları yazman çok abuk değil. şahsımın akp karşıtlığı yada ahmet hakan düşmanlığı yok ama dürüst olmanın dayanılmaz hafifliğini tatmalarını dilememdir. ahmet'ciğime tavsiyem sen yine git yazar arkadaşlarınla nişantaşı'ndaki cafelerde kavga et emi canım kıç kadar köşen var onuda elinden almasınlar üzülürüm yoksa bebeğim..
6. sı dışında mantıklı olmayan, ahmet hakan ın fatih terim den nefret etme sebepleridir.
bir tane de ben ekliyorum;
solaryuma girmesi.
bence . i geçmez..
287. neden : cok terlemesi... sanki ismail turut.
fatih terim'i bugünlerine getiren nedenlerdir. ahmet hakan bu davranışlar yüzünden fatih terim'den nefret etmiş, bir başkası ise etmeyebilir hatta "işte bu adam bunun için imparator" diyebilir. bakış açısı işte.
hazımsız bir bünyenin gaza gelme durumudur. sizin için değilde ahmet hakan için söylüyorum tüm bunları. adam gerçekten çekemezin biri yani.

(bkz: leblebi olmuşta tablaya binmiş)
tek maddede özetlenecek olursa bunun adı çekememezliktir.